Jdi na obsah Jdi na menu
 


   Letošní Výčapská ,,13" byla ve znamení chladného, deštivého počasí,doprovázeného občasným pofukováním studeného větru.Meteorologové nám takovéto počasí bohužel již několik dnů předem předpovídali.Navíc bylo všem zřejmé,že asi nebudou tentokráte daleko od pravdy, když se ze dne na den z 30°C veder ochladilo na polovinu a další den teplota ještě klesala a nechyběl ani avízovaný déšť.Přesto jsme všichni doufali,že se počasíčko umoudří a alespoň trošku nám bude přát. V ranních hodinách to dokonce vypadalo,že by naše prosby mohly být vyslyšeny, ale úderem deváté hodiny, kdy měla začít prezentace,nám bylo jasné,že tomu tak nebude.Ještě se nám ani nepodařilo postavit stan a už pršelo.Nakonec jsme naznali, že stavět stan je zbytečné a tak došlo pouze na dva přístřešky.Startovné a přihlašování účastníků se umístilo ke dveřím mateřské školy.A už jsme jen čekali, jestli v tomto nepříjemném počasí vůbec někdo vyrazí.

   Počet zúčastněných byl vzhledem k nepříznivému počasí překvapující.Jako první vyrazily na pěší trať dlouhou 25 km Míša Matošková a Anička Jonášová. Holky byly statečné, došly až na Sádek a odtud už si zavolaly odvoz.Jejich kroky následovali i další zájemci.Je pravda,že mnozí přihlášení pouze zaplatili startovné a do tratě se nakonec vůbec nevydali nebo se vydali,ale zvolenou trať si podstatně zkrátili.Přetože letos nebyla původně v plánu pěší šestikilometrová trasa se na ní poutníci hlásili nejvíce. Jenže ani tito pochodníci nakonec nevyšli. V takovém počasí není divu. O to větší pochvalu si zaslouží ti, jenž se vydali na trasy delší a absolvovali je celé nebo jen částečně.Celých 25 km obešli kluci:Javůrek Josef,Semerád Matěj a Špaček Michal, 13 km Dobeš Lukáš s dcerkou Anetkou a Samem,Nikrmajer Jiří s dcerou Markétou a její kamarádkou.Cyklistickou 18km trasu si projel Malena Vojtěch,30km Dolák Jindřich a Dolák Jan a 50km Svoboda Marek, Hanák Zdeněk, Hanák Kamil, Vala Libor a Bula Jiří. Určitě museli být všichni promočení a prochladlí a je možné,že to odskáčí zdravotně,takže si zaslouží veliké uznání.Ale i všem ostatním,kteří se vůbec rozhodli,se navzdory počasí zúčastnit,ať už dokončili či nedokončili,vyšli či nevyšli patří veliký dík.

   Po 14té hodině došlo v počasí k nečekané a naprosté změně.Déšť ustal,utichl vítr a dokonce se nás svými paprsky snažilo zahřát sluníčko.Toto bezdeštivé,poměrně teplé počasí vylákalo další čtyři ženy.Sice dávno po 11té hodině,což byla doba do kdy se zúčastnění mohli prezentovat,ale přeci.Vydali se na 18ti kilometrovou cyklotrasu a tu také absolvovaly.Celkový počet přihlášených na letošní Výčapské,,13" se tedy vyšplhal na 49.

   Pěkné počasí už vydrželo až do večera a tak se na zahradě mateřské školy dalo příjemně posedět.Bylo veselo,dobře jsme se bavili a byl to fajn strávený sobotní den.

   K občerstvení byla podávána uzená cigára,pivo,limo,pro velké zmrzlíky grog nebo svařák.

   Nezbývá,než si přát,aby jsme si toto nepěkné počasí vybrali na několik let a několik dalších akcí nadlouho dopředu.

 

NĚKTEŘÍ Z NÁS ZA DEŠTĚ MAŘENKU POZDRAVILI,

LEČ NA ZAHRADU VÝČAPSKOU S CHUTÍ SE NAVRÁTILI.

NYNÍ UDĚLEJME DALŠÍ KROK

A BUDEME SI VŠICHNI PŘÁT,

ŽE SNAD PŘÍŠTÍ ROK,

POČASÍ NÁS BUDE HŘÁT.