Jdi na obsah Jdi na menu
 


výčapská 13 2012

     Po velkých debatách se výbor nakonec rozhodl zkusit posunout termín Výčapské,,13" o týden později.Zejména kvůli fotbalovým zápasům, které by mohly případným zájemcům bránit v procházce okolní krajinou,ale také z obavy jakéže počasí by nás letos mohlo doprovázet.

     Už o předešlém víkendu - tedy původním termínu - poslední květnovou sobotu,z nás čišely obavy,jestli toto rozhodnutí bylo správné, neboť počasí bylo slunečné až horké a hlavně bez deště.Naštěstí i o následujícícm víkendu se počasí vydařilo až na poměrně silný vítr, který asi ztěžoval jízdu hlavně cyklistům.

     V sobotu 2.června se sešlo v čase od 9:00 do 11:00 hod.celkem 74 účastníků akce na hřišti,aby se odtud vypravili pěšky nebo kolmo do méně či více vzdálené okolní přírody.Někteří to pojali jako pěknou sobotní procházku či vyjížďku na kole se zastávkou v některém z restauračních zařízeních číhajících na ně cestou, jiní zvolený okruh absolvovali na jeden zátah, přesto se všichni vrátili v pořádku a spokojeni.

     Pěší túry si vybralo 49 pochodníků,z nichž největší zájem byl o trasy v délce 13 km a tyto pak následovala nejdelší 25 km trasa.Nejmenší účastníci v doprovodu rodičů se vydali na 6 km okruh. Na kolo letos vyjelo celkem 25 cyklistů,z nichž 14 jelo 50 km, a 11 zvolilo kratší 18 km variantu.

     V cíli byla pro každého opět připravená dřevěná medaile a děti a psi byli podarováni ještě diplomem. Samozřejmě nechybělo ani občerstvení a s tím spojené posezení při dobrém jídle a pití ( párek + pivo ).