Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Letošní, několik dnů a snad i měsíců trvající, deštivé počasí by si nezasloužilo nic jiného, než citaci slavného výroku ze známého českého filmu....

Přes tento katastrofický scénář nutno říci, že termín na který jsme naplánovali konání dalšího ročníku pochodu Výčapská 13 vyšel naprosto dokonale. Pršelo samozřejmě i onoho 29. května, ale naštěstí až večer, kdy už jsme všechny zúčastněné měli z tras doma nebo na hřišti, takže k nám bylo počasí tentokráte shovívavější než-li vloni.

    Využít šance projít se rozblácenou přírodou nebo ji profrčet na kole využilo celkem 95 lidí. Na pěší túru se vydalo 32 pochodníků, z toho nejmenší letošní účast, oproti létům minulým,byla na nejdelší 25 km trati a to 4 pochodníci. Na 20 km se nevydal nikdo, zbytek tj.28 tedy absolvoval trasu, jenž je již několik dlouhých let v názvu celého pochodu. Někteří si ji zkrátili z důvodu účasti malých dětí, které by asi těžko absolvovaly celou trasu a pak také byly nutné změny či odklony od původního plánu právě kvůli nevhodnému, rozblácenému a promáčenému terénu.

    Stejné obtíže a problémy měli i cyklisté na svých trasách a tak i tady docházelo často k odklonu od původního značení.Přesto se většina zúčastněných vydala právě na cyklotrasy. 18km absolvovalo celkem 15 cyklistů, na třicetikilometrovou trať se vydalo 20 cyklistů a největší účast byla kupodivu na nejdelší padesátikilometrové trase a to 28 cyklistů.

    Přes nepříliš příznivé podmínky k pochodu či jízdě a nevlídnou předpověď počasí, navíc souběžné konání pivních slavností v Třebíči,je účast na Výčapské 13 více než potěšující. A snad nebude platit do třetice všeho zlého a příští rok se už počasí umodří a vydaří se na 100%.