Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výčapská 13 2013

     25.květen, to bylo datum uskutečnění letošního pochodu okolní krajinou pod názvem Výčapská 13. Ovšem ani letos nechyběla možnost rozhodnutí se, zda raději kráčet pěšky nebo svoje chodidla zaměstnat jízdou na kole.

     Všechny trasy, jak pěší tak cyklo, stejně jako organizační záležitosti, zůstaly beze změn, tudíž ti nejvěrnější návštěvníci už věděli do čeho jdou a co můžou očekávat.

Stejně jako pořadatalé po všech těch zkušenostech z let předešlých mohli tušit, co asi tak očekávat od počasí.

Ale zase!!!!! Nebuďme moc nároční!!! Myslím,že déšť snad cestou nikoho nezastihl a že bylo chladněji a foukal vítr? To pro otrlé sportovce není žádná překážka.

     Větší problém asi byl ten, že tři ze čtyř našich fotbalových oddílů měli odehrávat ve stejný den svá utkání.Takže ani trenéři ani hráči, jenž by se chtěli případně pochodu zúčastnit, nemohli.

     Přes všechny tyto překážky byla účast přesto uspokojivá. Celkově se akce zúčastnilo 41 pochodníků.Větší část z nich, a sice rovných 30 se vydalo na pěší túry.Třináctikilometrovou trasu zvolilo 25 účastníků a pět děvčat se vydalo na nejdelší pětadvacetikilometrovou cestu.

     Na kolo se vydalo 11 cyklistů. Osmnáctikilometrovou trasu zvolilo osm z nich a tři se vydali na padesát kilomerů.

     V cíli pak každého z nich čekala odměna v podobě dřevěné medaile a občerstvení.