Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výčapská ,,13" 2011

   10.ročník pochodu ,,Výčapská 13"byl ve znamení chladného,ale především bohužel deštivého počasí. Pořadatelé zřejmě doufali, že nepříznivé podmínky, které naše území zasáhly po krásných slunečných a teplých dnech,se v pátek vyřádí a do soboty přejdou.Bohužel se tak nestalo a přání pořadatelů se nesplnilo. Za to vyšla předpověď meteorologů.Chladno a deštivo tudíž doprovázelo celý sobotní den.

   Přesto se našlo několik zájemců a skalních příznivců, kteří si ani letos nenechali procházku či projížďku, tentokráte ovšem rozblácenou přírodou,ujít.

   Jelikož nejkratší připravená pěší túra měřila právě tolik kilometrů, kolik nese název celého pochodu, většina účastníků se nahlásila právě na ni. Přesto však absolvovali cestu kratší častokrát pouze do Újezda, kde si v hostinci u Tvrdů udělali krátkou přestávku a kráčeli zpět k domovu.

   Třináctikilometrové trasy byly letos připraveny ve dvou možnostech výběru.Jedna byla ta původní,stále se opakující a druhá - nová na Klučovskou horu.Této možnosti využili pouze čtyři účastíci, kteří nám ovšem oproti vyznačenému úseku skončili trošku úplně někde jinde.Ale i to k turistice patří!

   Také cyklotrasy si získaly svoji oblibu a jejich příprava nebyla, ani v tomto nepříznivém počasí,zcela zbytečná i když si ji v podstatě zvolili zejména ti, jenž ji připravovali.Rovněž tady doznala nejdelší padesátikilometrová trať totální změnu.Původní trasa vedla na Mařenku,tato nová do Dalešic,což by v případě pěkného počasí byla jistě cesta nejlákavější.Bohužel ale den dopadl tak, jak dopadl.Přesto je 38 účastníků krásné číslo a pořadatelé všem, které počasí neodradilo ať už šli nebo jeli kamkoli,děkují za přízeň.

   Jako odměna je v cíli čekala nádherně vyuzená cigára, teplý čaj ale i studené pivo,které nikdo neodmítl.

A hlavně dřevěná medaile vyráběná právě k tomuto účelu, na jejímž předávání si letos hodně zakládal starosta sokola, který byl v jednom kole. A to pomíjím neustálou práci kolem udírny.

Takže v podstatě pěkný a vydařený den,ale doufejme že příští rok bude ještě vydařenější a ještě lepší.