Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční Vídeň

     Koncem roku 2011 přesněji 10.12. nás výčapská cestovka vyvezla za hranice státu. Tento předvánoční čas se 48 zájemců rozhodlo strávit ve Vídni. Program byl pro každého jedince po celý den individuální. Tudíž nákupčí vánočních dárků měli volnou ruku stejně, jako zájemci o památky a různá zákoutí tohoto města. Jedno bylo ovšem stejné a v podstatě nezbytné pro všechny. Touto nezbytnou pomůckou byla mapa. Bez ní se opravdu asi neobešel nikdo.

     Poté co nás autobus zavezl na určené místo, jsme z něj bez většího zdržování vyskákali po předchozí domluvě,že se na stejném místě  sejdem v 17:30, abychom byli všichni připraveni se zase neprodleně, po přistavení autobusu, nalodit. Následoval rozchod a už záleželo na každém jednotlivci, kterou cestou zájmu se bude ubírat a zda den stráví sám, případně s rodinou, nebo se vydá s větším či menším kolektivem. Což byl i náš případ.

     Jelikož naše skupina byla poměrně početná, zastoupená jak mladými páry, tak zejména rodinami s dětmi, mělo rozhodnutí odpovídat zájmům těch nejmenších. Na řadu tedy přišly již avízované mapy a hledání nejkratší a nejschůdnější trasy do Prátru, kde jsme předpokládali že bude čas využitý s dětmi mnohem lépe než chozením po městě.

     Někteří z nás si nejrůznější atrakce užívali, jiní byli jen jako pozorovatelé, přesto s touto částí dne byli spokojeni všichni. Horší potom byl přesun zpět a následné brouzdání se přeplněnými tržnicemi. To mnohé z nás přešla chuť něco nakupovat a už se viděli jak sedí v autobuse, kterým uhání směr Česká republika. Problém zde byl i s možností dostat něco teplého do žaludku, což rovněž na některých tvářích vyvolávalo rozčarování, a také možnost použité WC ( hlavně u žen a dívek ). Přesto všechno jsme den ve vánoční Vídni, s opravdu pěknou světelnou výzdobou , zvládli a všichni se kolem 21 hodiny šťastně vrátili domů.

PS: Několik opravdu hodně vyhladovělých pasažérů využilo služeb místní restaurace Morava a v tuto pokročilou hodinu se vydali na pořádný dlabanec.