Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.7.2009 jsme se vydali Kopečkovi, Zmeškalovi, Nikrmajerovi a Peckovi na fotbalový turnaj na Slovensko, do malebné vesničky Povina. Mimochodem odtud pochází Výčapák Jožka Pavlusík, který naši účast vlastně zorganizoval.

   Po příjezdu do Povine nás Jožka hned navedl do sportovního areálu - Slovan Povina. Trochu jsme se rozkoukali a už naši hoši šli na penalty. Zápisné bylo 4 eura, pak se ještě dalo do pátého kola vykoupit,opět se muselo zaplatit 4 eura. Naši borci vydrželi  do poslední desítky, až na Tomáše Pecky mladšího. Sice se jednou vykoupil, ale stálo to za to. Umístil se na krásném druhém místě a vyhrál horské kolo. Zúčastnilo se asi 60 hráčů, kteří vydrželi střílet  zhruba 14 kol. Po dobrodružném večeru, kdy jsme sháněli ubytování, jsme nakonec hlavy složili do bývalé sokolovny nedaleko Poviné.

   Po snídani v trávě jsme se vydali utkat s Maďary, starými pány z Poviné a fotbalisty ze Slovanu Povina. Po ránu k nám dorazila posila tvořená Romanem Šoukalem, Vaškem Jelečkem, Jakubem Jelečkem, Zdeňkem Kopečkem a Jirkem Nikrmajerem.

S Maďary jsme hravě vyhráli, jen M. Kopeček dal tři góly. Zato se Slovanem Povina nám docházely síly a prohráli jsme,ale snaha byla oceněna druhým místem a velkým dárkovým košem. Něco se snědlo, něco rozdalo, něco vypilo.

Samozřejmě bez nás fanoušků, jak malých tak velkých, by to jistě nezvládli. Určitě budu mluvit za nás všechny, že jsme zažili opravdu neopakovatelný víkend.

 

PS: Autorkou tohoto referátu je Jana Kopečková, které tímto děkuji za spolupráci.