Jdi na obsah Jdi na menu
 


   Výlet do Prahy za zvířátkama naplánovala naše cestovka KAMATOUR na 6. června 2009. Odjezd byl v 8:00 hod.komfortním dvouposchoďovým autobusem od f.Tupperware. Ve spodním podlaží bylo 16 míst. Dvě sedadla byla vždy otočena proti sobě a mezi nimi byl stolek.Ostatní cestující obsadili vršek autobusu. Řidič byl zásoben kávou, cappucinem i čokoládou, ale v našem případě hlavně pivem. Nejdříve šla na odbyt plechovková, cestou zpět se však výrazně zvýšila spotřeba točených. Takové vymoženosti mají v dnešní době autobusy.

   Cesta do Prahy byla svižná, průjezd hlavním městem se však zkomplikoval dopravní zácpou přes Nuselský most.Kolem poledne se nám podařilo zaparkovat a všichni společně jsme se vydali k hlavnímu vchodu do ZOO, kde nám naše zástupkyně koupily vstupenky, následně rozdaly a až do 18té hodiny, kdy byl sraz u autobusu, se každý mohl toulat po ZOO dle libosti.Kromě zvířat, zde bylo několik lákadel pro děti-vláček jezdící po ZOO, dětský koutek,plyšové hračky,spousta občerstvení a ne zrovna malá lanovka, kterou jsem byla nucena absolvovat i já.Vzhledem k nepříznivé předpovědi meteorologů nám naštěstí počasí vyšlo.Kolem 16:30h sice začalo pršet, ale jen drobně a nijak zvlášť dlouho.

   Před 18tou hodinou jsme se všichni sešli dle dohody na parkovišti.Muži patrně dost vyprahlí, neboť hned začali čepovat pivo.Do funkce hlavního výčepního se jmenoval Sanda, který se pro zpáteční cestu usadil na místo vedle řidiče.Když měl načepováno několik piv, poslal žíznivým chlapům zprávu díky mikrofonu. Mikrofon se po zbytek cesty stal jeho kamarádem a hlavním středem zájmu.Nejdříve se zastavil obraz a zvuk na právě promítané pohádce na videu,a po úvodním zafoukání se ozvalo Sandovo,,Hlášení místního autobusu" po němž následovala vždy nějaká zpráva či sdělení.

   Zpáteční cesta probíhala bez komplikací a pan řidič byl takový formát, že si s náma dokonce zahrál naši hru s kruhovými objezdy. Na závěr výletu ještě objel výčapskou kapličku za burácivého znění klaksonu.Za cestovku KAMATOUR se s řidičem rozloučil a poděkoval mu rovněž Sanda.

   TAK KAM VYRAZÍME PŘÍŠTĚ??????