Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.července byla v naší obce uspořádána nová sportovně kulturní akce pod názvem POUŤOVÝ TROJBOJ.Vznikla tak,že se naše místní organizace - Sokol,Hasiči a Myslivci - dohodli, že by to o pouti chtělo něco společně uskutečnit. Konkrétní nápad pak vzešel od Vítka Svobody a v podstatě neprodleně se na jeho realizaci začalo pracovat. Dnes už můžeme říct, že to byl skvělý nápad a jeho autorovi tudíž patří obrovský dík.

   Jednalo se tedy o to, že každá z již zmiňovaných organizací, si ve svých řadách zvolila libovolný počet sedmičlenných družstev mužů a žen a tyto se mezi s sebou v sobotu 4.7.2009 utkali v trojboji, který obnášel střelbu ze vzduchovky na pevný a pohyblivý terč, fotbalová utkání a požární útok.Ten byl pro mnohé zúčastněné takovým trošku strašákem, proto se jeho tréninkové přípravě věnovalo dost času. Nutno ovšem podotknout, že nakonec to byla disciplína nejzajímavější, soutěžící se na ni těšili a myslím, že i diváci si přišli na své.

   Ale vraťme se nyní na samotný začátek sobotního klání. Ten byl ve 13:30 hod.zahájen prezentací jednotlivých družstev a následným losováním, zejména pak fotbalových utkání. Byla celkem 3 družstva žen a 7 družstev mužů.

NÁZVY JEDNOTLIVÝCH DRUŽSTEV A JEJICH SLOŽENÍ:

ŽENY:

JEDNIČKY - Petra Svobodová, Jana Svobodová, Jana Jeřábková, Jitka Drápelová, Eva Malenová, Dana Ičínská, Tereza Labská

POMNĚNKY - Lenka Valová, Martina Malenová,Hana Dobešová, Nela Kašpárková, Eliška Lorencová, Ivana Kudláčková, Pavla Valová, Šárka Tomková, Vendula Kabelková

KAMATOUR - Marta Dokulilová, Miluše Javůrková, Katka Bulová, Alena Dobešová, Věra Dobešová, Mirka Pecková, Eva Semerádová

MUŽI:

TJ SOKOL VETERÁN - Jindřich Dolák, Jozef Pavlusík, Milan Semerád st., Miroslav Dobeš, Jiří Nikrmajer, Mirek Navrátil, Tomáš Pecka st.

NIMRODI - Jiří Hanák, Lukáš Komínek, Zdeněk Pokorný, Josef Cafourek, Jiří Svoboda, Jakub Benáček, Vlasta Dvořáček

TJ SOKOL MLÁĎATA - Jaroslav Nikrmajer, Zmeškal Richard, Roman Macek, Jakub Jeleček, Jan Jonáš, Jan Machovec, Jakub Dokulil

VOLEJÁŘI - Jiří Bula, Milan Bula, Michal Dobeš, Vladimír Dobeš, Petr Vala, Martin Vala, Lukáš Dobeš

ŠTĚPÁNÁCI - Ota Sigmund,Jiří Veselý, Vladimár Veselý, Michal Kopeček, Jiří Kopeček, Petr Čára, Jelínek

DOBRÁCI- Marek Svoboda, Martin Kašpárek, Ondřej Dokulil, Václav Mytyska, David Merva, Jaroslav Drápela, Vít Svoboda

UDATNÍ POŽÁRNÍCI - Michal Svoboda, Martin cafourek, Martin Chyba, Lukáš Hanák, Vojtěch Lorenc, Pavel Caha, Pavel Kuchař

Ve fotbale byla tedy mužská družstva rozdělena do dvou skupin a hrál každý s každým a pak ještě následovala hra o jednotlivá místa z obou skupin dohromady. Pravidla byla taková, že se hrálo 2x5min, na malé branky a se třemi hráči na hřišti plus hrající brankář, který nesměl míč chytat rukama.Všichni muži pravidla respektovali, jen ženy si je přizpůsobily k obrazu svému. Na malém prostoru, kde bylo hřiště vytyčeno,bylo k vidění hejno rojících se červených či pomněnkových žen, matek či slečen,které se ženou za kulatou medunou. Bez pravidel, bez systému, prostě hra kdo z koho.

   Současně s fotbalovýma utkáníma se na druhém konci školkové zahrady odehrávaly myslivecké disciplíny. Týmy , které zrovna nekopaly se mohly věnovat myslivosti.Každé družstvo obdrželo sedm nábojů do vzduchovky na pevný cíl - terč a sedm nábojů na pohyblivý cíl.Poté následoval test mysliveckých znalostí, v němž bylo vypracováno celkem dvacet otázek s různým zaměřením. Soutěžícím byly předloženy vycpaniny některých zvířat a ptáků nebo různé druhy ocasů a testík s možnostmi a,b,c,d. Stačilo už jen zvolit tu správnou odpověď.

   Jako poslední přišly na řadu hasičské útoky.Všechna družstva tento úkol zvládla, útoky dokončila až na družstvo TJ Sokol Veteráni, kterým radost ze zvládnutí této disciplíny pokazil Mirek Navrátil.

   Po dokončení hasičských soutěží byl trojboj považován za ukončený a mohlo dojít k sečtení výsledků, následnému vyhlášení a odměňování. Hodnocení probíhalo postupně s ukončováním jednotlivých disciplín, takže v závěru už tolik počítání nebylo. Každá soutěž se hodnotila a bodovala zvlášť a teprve po odběhnutí posledního požárního útoku a sečtení bodů bylo jasno.

Vítězem mezi ženami se staly JEDNIČKY, druhé místo obsadily POMNĚNKY a na třetím místě skončily členky spolku KAMATOUR.

   Vítězem mužů se stali NIMRODI, kteří opravdu přípravě věnovali hodně času, tréninky hasičského útoku brali vážně a vyplatilo se.

Druhé místo patřilo VOLEJÁŘŮM  a třetí DOBRÁKŮM. Čtvrté místo si odváželi ŠTĚPÁŇÁCI, o další místa se svorně dělili TJ SOKOL MLÁĎATA  a UDATNÍ POŽÁRNÍCI, sedmé místo obsadili TJ SOKOL VETERÁN.

   Celý sportovní den byl za přispění OÚ a samotného starosty Jiřího Jonáše, doprovázen hudbou a jeho mluveným slovem.

   Nechybělo ani občerstvení. Přítomní si pochutnávali na uzené cigárce či klobáskách, které připravovali starší členové Sokola, naproti tomu starost o tekuté občerstvení měli na svých bedrech naši dorostenci.

   Jelikož ukončení trojboje se proti plánu drobátko natáhlo, mohlo se planule přejít k taneční pouťové zábavě se skupinou INVAZE , která zpočátku dělala problémy kvůli vystupování pod širým nebem,ale nakonec se rozehráli a svoje vystoupení ukončili až ve tři hodiny ráno. Návštěva 134 platících je pro naši TJ nesmírný úspěch.

   Po celý den a noc vládla příjemná atmosféra, obě sobotní akce byly zdařilé, nebrání tudíž nic tomu v načatém ročníku pokračovat i v letech příštích.Letošní soutěžící se tedy  na pokračování velmi těší!!!

 

 

   Stejně úspěšné a vydařené bylo i nedělní vyhrávání po vsi se skupinou Sedláčků z Trnavy.

V této souvislosti patří velké poděkování již tradičním obětavcům - Františku Pažourkovi a Jožkovi Pavlusíkovi, kteří v podstatě celý nedělní den stráví chozením po vsi na úkor rodiny.

Společně s nimi si poděkování zaslouží naši mladí muži se svými protějšky či kamarádkami, kteří výčapským občanům, jejich rodinným příslušníkům a pouťovým hostům, připínají myrty. Ani tady se osazenstvo oproti loňsku moc nezměnilo. Po výčapských uličkách bylo možno spatřit následující dvojice - Lukáš Krátký a Aneta Berounová, Milan Semerád ml. a Aneta Vojtíšková, Jakub Dokulil a Diana Břízová, Jan Machovec a Soňa Škrdlová.

   Také v neděli fungovalo občerstvení na školkové zahradě, kterého spoluobčané hodně využívali.

   K této dvoudenní nesmírně vydařené akci nám rozhodně pomohlo počasí, které opravdu přálo, zejména když si vybavíme jaké deštivé počasí doprovázené množstvím silných bouřek panovalo ve dnech předešlých.