Jdi na obsah Jdi na menu
 


pouťový trojboj 2014

     Tak letos porpvé nás počasí vypeklo,ale jen tak částečně.Vzhledem k tomu,že od rána 5.července nevypadala obloha zrovna lákavě,dokonce i občas spadla nějaká ta dešťová kapička,tak následně po celou dobu soupeření našich týmů sluníčko zasvítilo a dešťové mraky na několik hodin odsunulo.

     Začátek se poněkud protáhl,neboť při prezenci družstev byla znát bída o soutěžící.I přes časovou prodlevu,která měla snad umožnit přihlášení možných opozdilců,se nic takového nestalo a prezentovalo se celkem 7 družstev.Tři mužská,dvě ženská a dvě dětská.

     S ohledem na tento nízký,mizerný počet soutěžících se nejprve konala fotbalová disciplína a všichni ostatní mohli být přítomní a sledovat své spolusoutěžící.Tato disciplína letos obnášela slalomek s míčem,u třetího terče tento 1x obkroužit s míčem u nohy a poté od připravené čáry vstřelit gól do branky.Pokud se některý soutěžící netrefil musel pro míč doběhnout,znovu se s ním postavit na čáru a střílet opětovně.Pokud i na podruhé střela minula cíl byla ještě jedna možnost.pak již bylo třeba míč chytit a doběhnout s ním k cíli, kde to samé čekalo na další členy týmu. Toto celé se stopovalo a výsledný čas byl zapsán do tabulky.

     Poté co všechna družstva ukončila své fotbalové umění se postupně přesunovali do zadního traktu na střelbu a mylivecký kvíz.

     Jako poslední přišel na řadu hasičský útok. I ten byl pro to letošní klání opět pozměněn.Jednak všichni členové družstva obdrželi slušivé helmy a opasky,pak museli proskočit,někteří tedy spíše různámi způsoby prolézt,okno a pak již následoval mini útok,na který jsme už dva roky byli zvyklí.Jen s tím rozdílem,že při spojování hadic neplatila žádná pravidla jako kdo,kdy a jak přešně si kterou spojnici provede.Jen pospojovat,přeskočit a srazit plechovky.

     Je dobojováno,sečteno a bude se vyhlašovat.Nevím jestli to bylo nízkým počtem zúčastněných družstev,lepší skladbou týmu nebo snad výrazným zlepšením členů sokolského týmu,ale stalo se,že toto družstvo poprvé v historii vyhrálo.

POŘADÍ: muži - 1.LULÍNI

                   2.MYSLIVCI

                   3.KOMADR

           ženy - 1.AAA GP

                   2.MAMINY

           děti - 1.DEVILS

                   2.MODRÁSCI

     Při soubojích posledních týmů se začalo nad soutěžícími a diváky smrákat a vyhlášení výsledků už provázel déšť,který se velmi rychle stupňoval až se řádně rozpršelo a dokonce nás provázely hromy a blesky.Poměrně dlouho zůstali všichni uvězněni pod stanama.Někteří se postupně rozeběhli do svých domovů v tom největším lijáku,jiní si povolali odvoz a někteří vytrvali zhruba do 18 hod.,kdy déšť postupně ustával,až přestalo úplně a dokonce se ještě na chvilku ukázalo sluníčko nebo se o to aspoň snažilo.

     Na večerní pouťovou zábavu se vyčasilo,nepršelo,přesto účast 71 platících je špatná.

     V neděli se opět do muzikantů,pokladníků a tří párů mladých opíraly sluneční paprsky. Z mladých si letos poděkování zaslouží Martin Král a Klára Chroustová,   Jakub Jeleček a Andrea Dobešová, Matěj Semerád a Gabriela Hanáková.Společně s nimi Milan Semerád st. a Pavel Kouřílek.

     Slunce svítilo i v odpoledních hodinách a tak návštěva v areálu MŠ byla pěkná. S posledními tóny muzikantů v 18 hod. se postupně rozešli i všichni přítomní spoluobčané se svými pouťovými rodinnými návštěvami.