Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pouť 2008

POUŤOVÁ ZÁBAVA

 

     Jistě měl mnohý z nás, ( občanů Výčap ), možnost dostat se k článku otištěném v deníku VYSOČINA dne 15.července 2008 nebo o něm alespoň něco slyšel. Píší to tam pěkně,že?

            ,,TO SE DÁ DOHROMADY CELÁ VESNICE“.......

            ,,VÝČAPY JSOU PROSTĚ JEDNA VELKÁ PARTA, KTERÁ TÁHNE ZA JEDEN PROVAZ.“

I mě se tato slova krásně čtou, ale bohužel s nimi nemůžu až tak souhlasit. Co se týká Dětského dne, ke kterému byl tento článeček směřován, jsou to slova bezesporu pravdivá a akce to byla, i přes nepřízeň počasí, opravdu vydařená.

     Kdyby ovšem dotyčná paní přijela o týden dříve, na pouťovou zábavu, zůstala by v němém úžasu stát ( stejně jako pořadatelé této akce )

a otištěný článek by byl zcela jiného znění.

     V tomto daném případě se totiž organizátoři již několik let potýkají

s otázkou,zda tuto tradici ( pořádání pouťové zábavy ) nadále udržovat nebo zrušit. Je pro ně velmi smutné dívat se na poloprázdný sál. Potom veškerá snaha a chuť připravit pobavení pro své spoluobčany, zmizí jak pára nad vodou. Během roku se opět elán a nadšení obnoví,ale v okamžiku pořádání pouťové zábavy znovu pohasne. Proč tomu tak je? Na to hledáme odpověď už léta,ale marně.

     Jedinou útěchou pro nás je fakt,že těch několik málo stálých hostů si dokáže vytvořit báječnou náladu a zábava je, i přes prvopočáteční zklamání z návštěvnosti, pokaždé veselá a trvá až do ranních hodin.

 

     V letošním roce byla pouťová zábava uspořádána v pátek 4.7.2008

s hudbou ELLU-BAND. Pohled na prázdný sál ve 21:30 naznačoval totální propadák. Nakonec ale návštěva 57 platících byla potěšující. Nutno podotknout,že k takovému navýšení přispěla naše chlapecká omladina, která nejen že přišla ( což se cení ),ale také se postarala o rozproudění zábavy.

     Pohled na poloprázdný sál neodradil ani hudbu, která hrála až do 03:00 hod.

     Nezbývá než doufat, že časy se změní.....