Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Hodnocení našeho oddílu v minulém roce je pro nás členy velmi radostné,neboť jsme prožili sezónu snů vyšperkovanou velkými úspěchy.

     Hodnocení začneme tradičně naším žactvem. Hned první víkend v novém roce se naše družstvo st.žáků zúčastnilo přeboru kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě.Naše družstvo hrálo ve složení SEMERÁD MATĚJ,JONÁŠ ROMAN, ZEIBERT ADAM a dařilo se mu skvěle.Po výhrách ve skupině nad Jihlavou 5:1 a 5:1 nad Havlíčkovým Brodem ,,B",jsme postoupili do finálové skupiny.Tam jsme po boji zdolali Želetavu 5:3 a tím jsme obhájili 2. místo z minulého roku. V boji o titul jsme podlehli Havlíčkovu Brodu ,,A", skórem 0:5, i když průběh zápasu byl mnohem vyrovnanější než výsledek napovídá.

     V okresním přeboru družstev, hrajícím se formou 8 turnajů jednotlivců z jejichž výsledků pak vznikne pořadí jednotlivců i družstev, jsme vyšli takto:

V jednotlivcích - 1. místo Jonáš Roman

                  8. místo Dolák Jan

                 10. místo Raška Jan

                 13. místo Juřica Tomáš

Družstvo bylo třetí rok po sobě nejlepší.

     Do úspěšného konce dotáhla sezonu v dubnu dvě naše družstva mužů.

Družstvo,,A",nejčastěji v sestavě NĚMEC,PISLCAJK,JOURA,JELEČEK L.( DOLÁK J,JONÁŠ R.),

obsadilo 2. místo v OP 2. třídy a vybojovalo postup do elitní okresní soutěže 1. třídy.

Družstvo,,B" ve složení JELEČEK L.,ZEIBERT A., JONÁŠ R.,SVOBODA J.,(JOURA) zvítězilo v OP 3.třídy a vybojovalo postup do třídy druhé,čímž završilo skvělou bilanci oddílu v sezoně 2007-2008.

     V nové sezoně 2008-2009,která odstartovala koncem října stály tedy před našimi družstvy úkoly záchrany v nově získaných soutěžích.

     Družstvo,,A" si vede v 1. třídě podle očekávání, tzn. bojuje o udržení,což se po půlce soutěže zatím daří.Máme sice problémy se zdravím p.Němce,který musel některá utkání vynechat,přesto ja 10. místo našim úspěchem.

Nejčastější sestava:NĚMEC,JOURA,ZEIBERT,PISLCAJK

     Družstvo,,B" vkročilo do soutěže bez bázně a hany a v půlce mu patří 5. místo.

Nejčastější sestava:ZEIBERT A.,JELEČEK L.,JONÁŠ R.,DOLÁK JIND.,(SVOBODA J.).

     Do nové sezony připravil náš oddíl ještě jedno překvapení a to vytvoření družstva,,C",které bylo přihlášeno do OP 3. třídy. V tomto celku vedeném p.Svobodou Jiřím dostali příležitost naši další žáčci.Družstvo hraje nejčastěji ve složení:SVOBODA JIŘÍ, SEMERÁD MATĚJ, DOLÁK JAN, RAŠKA JAN,JUŘICA TOMÁŠ.Chlapci se oťukávají v soutěži dospělých a získávají zkušenosti.Dosavadní předposlední místo není důležité.

     V žákovských soutěžích náš oddíl v tomto roce  reprezentují SEMERÁD MATĚJ, DOLÁK JAN, RAŠKA JAN, JUŘICA TOMÁŠ, PECKA JAN, HANÁK JIŘÍ, ABRAHÁM ADAM,SEMERÁD MARTIN,JONÁŠ PETR.

     Na okresním přeboru jednotlivců v Želetavě získali naši chlapci dvě bronzové medaile. V kategorii mladších byl třetí Dolák Jan,když zvítězil Svoboda před Kabelkou,oba z Mor.Budějovic. V kategorii starších žáků byl třetí Semerád Matěj,zvítězil Vrbka z Želetavy před Svobodou u Mor.Budějovic.

     V naší sokolovně ve Výčapech jsme uspořádali pět stolně tenisových turnajů.Dva turnaje jsme uspořádali v rámci okresu a to OP družstev žáků v březnu a říjnu. V rámci místního oddílu byly uspořádány turnaje tři.Turnaj velikonoční neměl letos společný termín pro všechny kategorie a tak jen připomenu,že vítězem v kategorii OPEN se stal Petr Joura z domácího oddílu. Mezi účastníky byli i hráči z Mikulovic.

     Jen pro hráče našeho oddílu je určen turnaj TOP TEN.Tento turnaj se odehrál v listopadu za účasti sedmi hráčů.Loňské vítězství obhajoval Petr Joura.Při systému každý s každým zvítězil Lubomír Pislcajk před Jelečkem a Jourou.

     Na sklonku roku, 26.prosince, jsme uspořádali náš nejtradičnější Vánoční turnaj.Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a to v ml.žácích,st.žácích,neregistrovaných a OPEN.Nejmladší žáci předvedli nejvyrovnanější boj,když o vítězi rozhodl poměr setů.Zvítězil Juřica Tomáš před Dolákem Janem a Jonášem Petrem. Ve starších žácích zvítězil opět Juřica Tomáš před Semerádem Matějem a Dolákem Janem. V neregistrovaných zvítězil Tomáš Brabenec před Peckou Tomášem st. a Michalem Svobodou. V kategorii OPEN obsadil první místo Zeibert Adam po finálovém vítězství nad Jonášem Romanem.Třetí byl Pislcajk L. První tři v každé kategorii byli tradičně odměněni pěknými poháry. Tak tedy probíhal zatím nejúspěšnější rok v naší krátké historii.

 

NAŠI MLADÍ STOLNÍ TENISTÉ MISTRY KRAJE VYSOČINA

     Po napsání článku hodnotícím uplynulý rok činnosti stolních tenistů dosáhli naši mladí hráči největšího úspěchu v krátké historii našeho oddílu.

     Dne 4.1.2009 na přeboru kraje Vysočina v Polné zvítězilo naše družstvo ve složení: SEMERÁD MATĚJ, DOLÁK JAN, JUŘICA TOMÁŠ, v kategorii družstev starších žáků a stalo se přeborníkem kraje pro rok 2009.

Výsledky našeho týmu na přeboru:

         Výčapy - Nové Město     5:0

         Výčapy - Žďár n/Sázavou 5:0

         Výčapy - Havlíčkův Brod 5:2

Finále:  Výčapy - Polná          5:4

 

Konečné pořadí: 1. místo TJ Sokol Výčapy A

                2. místo TJ Polná A

                3. místo Havlíčkův Brod A

                4. místo Moravské Budějovice

                5. místo Žďár n/Sázavou

                6. místo TJ Sokol Výčapy B

                7. místo Nové Město

                8. místo Havlíčkův brod B