Jdi na obsah Jdi na menu
 


pinec 2015/2016

Začala nová sezóna stolního tenisu.

A družstvo se v letošním roce bude účastnit soubojů v krajském přeboru III. třídy kam postoupilo po loňském úspěšném působení v OP I třídy, kterému kluci od začátku do konce vévodili.

dscn3829.jpg

 

První zápasy sehráli 3.10.2015 v místní sokolovně. Nejprve v 10:00 hod.přivítali Jemnici, jíž podlehli 5:10.Ze zúčastněných hráčů se nejlépe vedlo Janu Dolákovi, který nasbíral tři body, jedním bodem přispěl Jiří Hanák a další si připsali Dolák a Jonáš Roman za čtyřhru.Zbývajícím dvěma hráčům Matějovi a Romanovi se zabodovat nepodařilo.

dscn3833.jpg

dscn3834.jpg

dscn3838.jpg

dscn3842.jpg

dscn3846.jpg

V odpoledních hodinách od 15:00 hod. pak přivítali hráče Telče, které porazili 10:6.Také zde byl nejúspěšnějším Jan Dolák s plným počtem bodů, o jeden méně získal Jiří Hanák a po jednom bodu oba bratři Jonášové. Ve čtyřhře bodovala dvojice Dolák, Jonáš Roman.

V dalším týdnu patřil prostor v místní sokolovně B družstvu, které přivítalo 9.10.Třebenice. První zápas tomuto družstvu ovšem nevyšel neboť kluci hostům  podlehli vysoko 2:16.Body so připsali Matěj Semerád a Petr Jonáš.

16.10. totéž družstvo sehrálo další souboje opět doma s celkem Dukovan.Výsledek ale dopadl obdobně jako před týdnem - tedy prohrou - i když s nižším skórem 6:12.Tentokrát body sebrala dvojice Adam Abrahám a Petr Jonáš ve čtyřhře. Po dvou bodech získali Matěj a Adam, jeden přidal Petr, poslední hráč týmu Václav Abrahám bodově nepřispěl.

Následující den jelo A družstvo do Žďáru, kde ze čtyřech zúčastněných hráčů bodoval pouze Jan Dolák. Ten se postaral o tři body, jeden pak získal společně s Romanem Jonášem ve čtyřhře a to bylo vše co se v tomto souboji krajských družstev našim klukům podařilo.Matěj, Jirka a Roman bohužel bodové skóre nenavýšili.Výsledek by 10:4.

17.10.si napravili reputaci v zápase, který se měl původně uskutečnit na půdě soupeře, ale jelikož požádali o odložení, byli ochotni hráči Nížkova sehrát zápasy u nás. V naší sokolovně je tedy postihla drtivá porážka 10:1.Klukům se zadařily obě čtyřhry ve složení dvojic Dolák-Jonáš a Semerád Matěj-Hanák.Nejvíce zápasů se podařilo odehrát Honzovi, který si připsal 3 body, po dvou bodech přidali Jirka s Romanem a jeden doplnil Matěj.

 

Jak vidno, nová sezóna a pro obě družstva nová zkušenost,zatím našim klukům moc neprospívá. B družstvo bohužel nezvládlo ani třetí zápas konaný 23.10. a s týmem Číměře prohrálo 8:10. Nejlépe se dařilo Matějovi, jenž se nechal soupeři připravit o jeden bod a tři získal, dva body nahrál Petr Jonáš a jeden Martin Semerád. Adam skončil bez bodů. Ve čtyřhře byly ovšem úspěšné obě dvojice Martin a Matěj Semerádovi a Petr Jonáš s Adamem Abrahámem.

Další zápas čekal na tento tým 30.10. kdy přivítali doma družstvo z Náměště.Bohužel i jemu podlehli a to skórem 8:10.Soupeř měl situaci ulehčenou o čtyři jasná vítězství,když se naši nesešli v plném počtu.Matějovi se podařilo úspěšně dokončit tři zápasy stejně jako Petrovi Jonášovi, jeden bod přidal Martin Semerád.Dvojice Matěj - Martin  bodovala i ve čtyřhře,na vítězství to však nestačilo. Těžko se domnívat, jestli by naši dopadli stejně, pokud by nezůstali na holičkách.

Následující den bojovalo dvoukolově doma  družstvo A. V 10 hodin přivítalo hráče Velkého Meziříčí, kterým podlehlo 7:10. Hanák a Dolák nahráli po třech bodech, zbývající dva Matěj s Romanem zůstali bez bodů.Ve čtyřhře se dařilo pouze dvojici Dolák - Jonáš Roman.

V 15:00 přijeli naši vesničku navštívit hráči Lhotky,ale i oni kluky připravili o vítězství skórem 8:10.Nejúspěšnějším hráčem byl opět Dolák se třemi body, po dvou bodech získali Hanák a Roman Jonáš, Petr Jonáš přidal bod.Čtyřhra tentokrát nevyšla žádné z nominovaných dvojic.

B družstvo si jelo pro další prohru 6.11. do Rouchovan.Přesto že bojovali jako lvi, několik soubojů se hrálo na pět setů, podlehli domácím 11:7.Ve čtyřhře se tentokrát nezadařilo žádné z dvojic, v jednotlivcích nahrál tři body Petr Jonáš a po dvou bodech získali Matěj a Adam.

Další porážku utrpělo B družstvo 13.11. se sdruženým celkem Hrotovice/Valeč skórem 7:11 na domácí půdě.Nejvíce bodů 3 nahrál Adam Abrahám, dva body přidal Martin Semerád a po jednom Matěj s Petrem Jonášem.4tyřhra tentokráte nevyšla ani jedné dvojici.

O den později dopadlo stejně i A družstvo, které prohrálo v Brtnici 10:5. Nejúspěšnější hráč týmu Dolák získal tři body, jeden si připsal Hanák Jiří. Roman a Matěj bohužel bez bodového zisku.Poslední jeden bod získala dvojice Dolák - Jonáš Roman ve čtyřhře.

Sedmým kolem pokračovala soutěž pro družstvo B v Lukově 22.11.V těchto zápasech se klukům zadařila alespoň remíza. Všichni čtyři - Matěj, Martin, Adam a Petr se o zisk bodů podělili spravedlivě a každý si připsal dva.Další bod pak náležel dvojici Adam - Petr za čtyřhru.

O týden později 27.11.přivítali naši hráči doma Mikulovice a pokračovali ve špatně nastolené sezóně další porážkou 5:13. V tomto zápase se nejlépe předvedl matěj, který nasbíral tři body, Adam a petr Jonáš po jednom bodu.

Následují den odehrálo své souboje družstvo A,jenž v jednom dni odehrálo dva zápasy. Nejprve odjeli do Puklic, kde naprosto selhali skórem 10:1. jediný bod získala dvojice Dolák-Jonáš ve čtyřhře.

V odpoledních hodinách je čekaly další souboje, tentokrát v Pelhřimově. Tyto zápasy skončily remízou. S plným počtem bodů byl nejúspěšnější Dolák Jan, dva body přidal Hanák Jiří a po jednom Jonáš Roman a Matěj Semerád.Devátý bod získala dvojice Dolák - Jonáš ve čtyřhře.

Deváté kolo odehrálo B družstvo na Mikuláše 5.12.v místní sokolovně. Bohužel ani domácí prostředí nepomohlo klukům k lepším výsledkům a body nechali soupeřům z Rokytnice. O skóre 5:13 se v našich řadách postarali následovně: Matěj 2,Petr Jonáš a Martin Semerád po jednom, Adam bodově nepřispěl. Ve čtyřhře byla úspěšná dvojice Matěj-Martin.

Také další kolo sehrálo B družstvo  na domácí půdě,ale ani této výhody kluci nevyužili a body opět věnovali soupeři,přestože několik setů nebylo vůbec jednoznačných a jemničtí na získání bodů potřebovali 5x po pěti setech. O výsledek 7:11 se kluci podělili následovně: Matěj a Adam získali po třech bodech, jeden bod přidal Petr Jonáš.

Následující den pokračovalo 10 a 11. kolem družstvo A rovněž v domácím prostředí.Nejprve v deset hodin dopoledne přívítalo Humpolec,se kterým si poradilo naprosto jednoznačně 10:0, třebaže tři body získali pouze proto, že soupeř neměl jednoho hráče.Po dvou bodech temtokrát nahráli Matěj a Roman, po jednom bodu přidali Dolák Jan a Hanák Jiří. jeden bod za čtyřhru.

Odpoledne pokračovalo ÁČKO soubojemi s týmem Světlán/Sáz.Ten se podařilo klukům rovněž porazit skórem 10:5, i když tentokrát už si museli vítězství řádně vybojovat a několik setů bylo hodně napínavých až do samého konce. Dolák a Jonáš bodovali každý třikrát, Hanák si připsal dva body a Matěj přidal jeden.Jeden vybojovala dvojice Matěj-Jirka ve čtyřhře.

 

dscn5173.jpg

dscn5175.jpg

dscn5178.jpg

 

dscn5179.jpg

 

dscn5180.jpg

 

dscn5181.jpg

 

dscn5184.jpg

 

Poslední zápas v roce 2015 sehrálo 18.12.družstvo B v Třebíči.Naší čtveřici se podařilo urvát pouze dva body.Jeden získal Matěj a druhý Petr Jonáš. Možnost obdržet další dva body měla dvojice Semerádů ve čtyřhře a Martin Semerád v boji s Poskočilem Dominikem.Oba tyto zápasy se hrály na pět setů,ten poslední vítězný ovšem nakonec vybojoval soupeř. Nám tedy zůstaly pouze dva vítězné.

V novém roce odehráli hráči stolního tenisu první zápasy 9.ledna.Jednalo se o 12. a 13. kolo A družstva v Krajském přeboru. Dopolední zápas v jemnici skončil pro naše kluky prohrou 10:4. Ve čtyřhře se nedařilo žádné z nominovaných dvojic a v jednotlivcích si body rozdělili spravedlivě, každý jeden.

Odpoledne v Telči si ovšem reputaci napravili. I tady si body rozdělili rovným dílem, tentokrát si připsal každý z hráčů dva. Rovněž ve čtyřhře byly obě dvojice, Dolák - Jonáš a Semerád Matěj - Hanák,úspěšné.

Následující den tedy 10.1.2016 odehrálo své první utkání v Novém roce také družstvo B. Bohužel pokračovalo v nastoleném trendu z roku předešlého a v Třebenicích prohrálo 12:6. Matěj a Petr Jonáš nahráli dva body, Adam Abrahám přidal jeden, Martinovi se nedařilo. Ve čtyřhře si vítězný bod připsala dvojice Adam - Petr.

23.1.2016 odehrálo družstvo A další dvě kola krajského přeboru v místní sokolovně. Ve 14.kole je porazili hráči ze Žďáru 5:10.Hanák a Dolák nahráli po dvou bodech, Roman Jonáš přidal jeden, Matějovi se nezadařilo. Body si nepřipsali ani za jednu čtyřhru.

Odpoledne se situace otočila a naši kluci zvítězili nad družstvem Nížkova 10:5.Plným počtem bodoval Dolák, tři body si připsal Hanák, dva Roman Jonáš, Matěj opět nebodoval.Jeden bod přidala dvojice Dolák-Jonáš ve čtyřhře.

29.1. přivítalo Béčko hráče z Číměře, bohužel opět se stejným výsledkem. Naši kluci pokračují ve špatném vývoji svých zápasů, které nastolili od počátku sezony a prohráli 7:11. Nejúspěšnějším hráčem byl tentokrát Adam s plným počtem bodů, dva získal Matěj, jeden Petr Jonáš, Martin bez bodů.Po sečtení bodů je jasné, že čtyřhra nevyšla ani jedné dvojici.

Následující den odehrálo svůj zápas, jenž se měl uskutečnit 6. února, družstvo A s týmem Lhotky.Vítězství 6:10 patřilo našim hráčům, kdy čtyři body získal Hanák, po dvou bodech přidali Jan Dolák a Roman Jonáš, Matěj nebodoval.Ve čtyřhře však byly úspěšné obě naše dvojice ve složení: Hanák-Semerád Matěj a Dolák-Jonáš Roman.

Přeskočené 16. kolo se odehrálo 6.2.ve Velkém Meziříčí avšak spokojenost tentokráte v našem týmu být nemohla.Porážka byla poněkud velká a o získané pouhé dva body se postarala dvojice Dolák - Jonáš ve čtyřhře a za jednotlivce si bod připsal Dolák.

5. února zajíždělo B družstvo do Náměště, ale ani zde se nepodařilo smolné období prolomit.Kdyby se podařilo jednomu hráči ještě získat bod, mohla to být alespoň remíza.Ale jak se říká KDYBY -CHYBY, takže konečný výsledek byl 10:8. Petr Jonáš nahrál tři body, Adam s Martinem Semerádem po dvou bodech a Matěj přidal jeden.Čtyřhra bez bodů.

12.2.se nechalo Béčko připravit o další body.Doma přivítali Rouchovany, kterým podlehli 5:13. Matěj s Petrem uhráli po dvou bodech, jeden přidal Adam.

Naproti tomu druhý den Áčko porazilo doma Brtnici 10:4. Dolák, Hanák i Jonáš bodovali každý 3x, Matěj bohužel žádný bod nepřidal. Ve čtyřhře získala bod dvojice Dolák - Jonáš.

V dalším týdnu mělo Áčko volno. B družstvo však odpočinek nemělo a 21.2. v ranních hodinách odjíždělo do Hrotovic, kde slavili svůj letošní první velký úspěch. Vyhraný zápas se skórem 7:11 byl v sedmnáctém kole opravdu první této sezońy. Body tentokrát získali všichni hráči, i když každý v jiné výši.Plný počet bodů získal Adam Abrahám,tři obdržel Matěj,dva přidal Petr Jonáš a jedním přispěl Martin Semerád.Jeden bod pak ještě získala dvojice Petr - Adam ve čtyřhře.

Že by Béčkaři s blížícím se koncem sezóny konečně prolomili smůlu? Uvidíme, ještě mají před sebou čtyři zápasy, ale podstatné je, že 26.2.2016 porazili doma hráče Lukova skórem 11:7 a tím si připsali druhou výhru. Matěj a Petr Jonáš získali po třech bodech, Adam a Martin po jednom. Úspěšné byly obě dvojice ve čtyřhře ve složení: Matěj - Martin a Petr - Adam.

27.2. pak sehrálo 19. a 20. kolo krájského přeboru družstvo A. Zápasy se měly uskutečnit v místní sokolovně, ale jelikož se ve stejný den konal sokolský ples, odehrála se obě utkání v Mikulovicích. Nejprve v dopoledních hodinách přijely Puklice, které naši porazili 10:5. Tři body nahrál Dolák, Hanák a Roman Jonáš po dvou bodech a jeden přidal Matěj.Obě dvojice bodovaly také ve čtyřhrách ve složení:Dolák - Jonáš a Matěj - Hanák.

Stejně dobře pro nás dopadl i druhý odpolední zápas s Pelhřimovem, kde jsme rovněž zvítězili skórem 10:5. Plným počtem bodoval Dolák, o bod méně si připsal Hanák a dva body přidal Roman. Matěj se o body ve dvouhrách nepostaral. Lépe ovšem dopadl společně s Jirkem ve čtyřhře.

5.března 2016 remízovalo Béčko v Mikulovicích.Ve formě byl Matěj, který vyhrál všechny souboje,tři body si připsal Adam, jeden přidal Petr Jonáš a Martinovi se nezadařilo. Ve čtyřhře zabojovala pouze dvojice Petr-Adam.

A družstvo 12.3.2016 ukončilo posledními dvěma zápasy své první účinkování, a nutno podotknout že úspěšné,v krajském přeboru III.třídy.

V dopoledních hodinách nedali šanci domácímu Humpolci a zvítězili bez ztráty bodu 0:10.Všichni zúčastnění hráči bodovali každý 2x a vítězné byly obě čtyřhry.

Odpoledne pak porazili domácí hráče Světlé nad Sázavou 3:10.Zde byla ve čtyřhře úspěšná pouze dvojice Dolák-Jonáš a v jednotlivcích vybouchl Matěj, ostatní nahráli každý po třech bodech. Těmito zdárnými výsledky se v konečném pořadí vyhoupli na pátou příčku v tabulce.

 

KP-III.třídy Tabulka:

1. TJ Sokol Jemnice B 22 16 2 4 0 197:125 72
2. Stolní tenis Velké Meziříčí B 22 15 4 3 0 205:107 71
3. TJ Sokol Puklice A 22 16 1 5 0 198:123 71
4. TJ Žďár nad Sázavou D 22 12 2 8 0 190:135 60
5. TJ Sokol Výčapy A 22 12 1 9 0 170:140 59
6. TJ Sokol Brtnice A 22 11 2 9 0 176:150 57
7. SK Sokol Lhotky A 22 10 4 8 0 181:168 56
8. SK Telč B 22 8 1 13 0 120:184 47
9. TJ Spartak Pelhřimov C 22 7 3 12 0 143:172 46
10. TJ Sokol Nížkov B 22 7 1 14 0 131:187 44
11. TJ Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou B 22 7 0 15 0 123:187 43
12. TJ Jiskra Humpolec C 22 0 1 21 0 63:219 23

 

Ještě trochu statistik. Nejlepším hráčem v jednotlivcích je Jan Dolák,který obsadil pátou příčku s úspěšností 77,03%, 13.místo patří Jiřímu Hanákovi 63,24%,20.místo obsadil Roman Jonáš s 50% úspěšností a na 42.místě skončil Matěj Semerád 20%.

Ve čtyřhrách skončila na 4.místě dvojice Dolák - Jonáš s úspěšností 77,27% a dvojice Hanák - Semerád obsadila 11.místo s 36,84%.

Pro B tým však pauza ještě nenastala,ale bohužel nepokračovali ani v lepších výsledcích, které se během posledních dvou zápasů objevily na jejich kontech.

11.3.2016 zavítali do Rokytnice, kde utržili porážku 11:7.Nejlépe se zde dařilo Matějovi, který nahrál tři body,dva si připsal Adam a po jednom bodu záskali Petr a Martin.

18.3.2016 jeli do Jemnice, kde opět prohráli skórem 12:6. Tady podal nejlepší výkon Adam se třemi body, dva přidal Matěj a jedn Petr. Martin tentokrát nebodoval.

Poslední zápas této sezony se uskutečnil doma, kde hráči Béčka uvítali Třebíč a nevyužili bohužel ani výhody domácího prostředí a prohráli 4:14. Dva body nahrál Petr, jeden Matěj a jeden bod získala dvojice Matěj - Martin ve čtyřhře.

Díky stabilně nevydařeným výsledkům si družstvo až do poslední chvíle udželo poslední příčku v tabulce.

 

Regionální přebor 1.třídy
Tabulka:
1. TJ Třebíč B 22 20 0 2 0 298:98 62
2. TJ Sokol Rouchovany B 22 16 2 4 0 248:148 56
3. TJ Mikulovice A 22 13 2 7 0 216:180 50
4. TJ Sokol Jemnice C 22 9 6 7 0 206:190 46
5. TJ Třebenice A 22 7 8 7 0 208:188 44
6. TJ Sokol Hrotovice-Valeč B 22 10 2 10 0 197:199 44
7. Sokol Dukovany A 22 8 5 9 0 181:215 43
8. TJ Sokol Náměšť nad Oslavou B 22 8 3 11 0 182:214 41
9. TJ Lukov A 22 7 4 11 0 169:227 40
10. TJ Sokol Rokytnice nad Rokytnou B 22 6 4 11 1 160:236 37
11. SDH Číměř A 22 7 0 15 0 167:229 36
12. TJ Sokol Výčapy B 22 2 2 18 0 144:252 28
 
 

 

Stejně jako u družstva A i zde neopomenu několik statistik, i když výsledky nejsou tak potěšující.

Nejúspěšnějším hráčem v jednotlivcích byl z tohoto družstva Matěj Semerád, který skončil AŽ na 31.místě s úspěšností 53,41%. Na místě 39 zakotvil Adam Abrahám  se 42,68% a na 39.místě Petr Jonáš se 40,91%. Předposlední 59.místo patří Martinovi Semerádovi s 15,66%.

Ve čtyřhrách se naše dvojice umístili těsně za sebou. 22.místo Petr s Adamem a úspěšností 33,33% a 23.místo Matěj s Martinem a úspěšností 23,81%