Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. října 2010 byla započata nová sezona hráčů stolního tenisu v okresních přeborech.

 

První utkání sehráli hráči ,,B" týmu na domácí půdě s družstvem z Rokytnice 15.10. a nezačali špatně i když rozdíly v bodových ziscích mezi jednotlivými hráči byly patrné. Dolák Jan a Jonáš Roman byli nejúspěšnější a oba získali po čtyřech bodech, Dolák Jindřich 2 body a Semerád Matěj 1 bod. V naší poměrně silné stránce, kterou bývají čtyřhry, jsme zabojovali i tentokrát a ziskem dvou bodů z těchto soubojů jsme porazily hosty 13:5. Matěj hrál s Romanem a druhou dvojici tvořilo duo Dolák.

 

Následující den 16.10. taktéž v domácím prostředí bojovali hráči ,,A" družstva a rovněž úspěšně. Lukáš Jeleček, Petr Joura a Adam Zeibrt získali každý po čtyřech bodech, Pislcajk vybojoval body dva. Celková výhra tohoto týmu je 16:2.

 

A aby toho nebylo na první tenisový víkend málo, tak 17.10. jeli céčkaři do Starče aby i oni přivezli své první body. Také tady se některým hráčům na začátku sezóny dařilo více a jiným méně, ale podstatná je celková výhra a té dosáhli. Dolák Jan a Juřica Tomáš po čtyřech bodech, Hanák Jiří 1 bod a Jonáš Petr bez bodů.  Ve čtyřhrách zabojovali všichni a ve dvojicích Hanák -  Jonáš a Dolák - Juřica získali dva body do konečného bodového vítězství nad domácími 7:11.

 

V týdnu 20.10. jel ,,B" tým na přeložené utkání do Lukova a domů si po jeho odehrání odváželi další vítězství 14:4. Matěj a Roman získali po čtyřech bodech Jan Dolák tři body a Jindřich Dolák jeden bod. Za čyřhry další dva body. Matěj hrál s Romanem a kluci Dolákovi opět spolu.

 

22.10. přivítali hráči ,,C" týmu Stařeč,,B" a nedali jim téměř žádnou šanci. Ztrátou jediného bodu je porazili v poměru 17:1. Ten jeden bodík se nepodařilo uhrát Jiřímu Hanákovi. Ve čtyřhrách bojovali ve dvojicích Semerád Matěj , Dolák Jan a Hanák Jiří, Juřica Tomáš.

 

O týden později 29.10. odjížděli ve stejném složení do Číměře, kde získali další vítězství 3:15. Matěj, Tomáš a Honza po čtyřech bodech, Jirka 1 bod. Stejné byly i dvojice čtyřher a v nich zisk dvou bodů.

 

Na utkání béčka, které se mělo hrát 29.10. s Dukovanama, protihráči nepřijeli a došlo k dohodě mezi oběma družstvy na výsledku 10:8  pro naše kluky.

 

Ani v dalším měsíci naše hráče štěstí neopouští a ,,C" tým poráží 5.11. doma Třebíč ,,C" 13:5. Matěj a Jan po čtyřech bodech, Tomáš tři a Jirka jeden. Ve čtyřhře se tentokrát podařilo zvítězit pouze dvojici Semerád, Dolák.

 

O den později 6.11. odjíždí,,B" družstvo do Jemnice, kde poráží jejich ,,C" 7:11. Plný počet bodů získal Roman a Jan Dolák, Matěj 2 a Dolák Jindřich bez bodů. Ve čtyřhře byla úspěšná dvojice Semerád - Jonáš.

 

V pátek 12.11. sehrálo B družstvo další zápas doma s protihráči z nedalekých Mikulovic, které se podařilo porazit 11:7. Nejúspěšnější byl tento den Roman Jonáš, který získal všechny čtyři body, za ním Matěj se třemi body, dva body získal jan Dolák a jeden Jindřich Dolák. Ve čtyřhře zabojovali a bod získali Matěj s Romanem.

 

O den později 13.11.odjíždělo C družstvo do Želetavy, kde byli téměř 100% úspěšní. Po jednom bodu ztratili pouze dva hráči a to Matěj a Tomáš Juřica. Jan Dolák a Jiří Hanák - 4 body, Matěj a Tomáš - 3 body a dva body ve čtyřhrách Dolák, Semerád a Juřica Hanák. Celkové skóre 2:16.

 

19.11. přivítali Céčkaři doma Rapotice B a dovolili jim zde uhrát pouze dva body.O zbývajících šestnáct bodů se postarali naši hráči následovně: Matěj a Jan Dolák po čtyřech bodech, Tomáš Juřica a Jiří Hanák po třech bodech a dva body za vítězství ve čtyřhrách.

 

Družstvo B odjíždělo 21.11. do Moravských Budějovic aby si přivezlo další výhru, tentokrát trošku těsnou 8:10.Nejúspěšnějším hráčem s plným počtem bodů byl Roman Jonáš, tři body uhrál Jan Dolák, Matěj dva body a Svoboda Jiří bez bodů. Čtyřhra Semerád, Dolák jeden bod.

 

26.11. sehráli Béčkaři další vítězné utkání doma s Vladislaví 13:5. O body se tentokráte podělili všichni hráči spravedlivě. Matěj, Roman, a duo Dolák získali každý po třech bodech. Matěj s Romanem ještě další bod za vyhranou čtyřhru.

 

O den později 27.11. se doma uskutečnil další zápas, když tým A přivítal Třebenice a zvítězil nad nimi 10:8. Petr Joura uhrál tři body, Adam Zeibert a Tomáš Juřica po dvou bodech a Pislcajk jeden bod. Ve čtyřhrách byli úspěšní všichni naši hráči a to následovně: Joura, Pislcajk a Juřica, Zeibert.

 

Poslední listopadový víkend patřil hráčům C týmu když 28.11. jeli do Rokytnice tentokrát pro remízu 9:9. Matěj 4 body, Jan Dolák 3 body Tomáš Juřica 1 bod a Jiří Hanák bez bodu. Čtyřhru dovedli do vítězného konce Matěj s Janem Dolákem. Do tohoto zápasu si naše družstva B a C vedli naprosto skvěle a byly to dva nepřekonatelné týmy. Doufejme tedy, že tato remíza nespustí nějakou lavinu se špatnými výsledky.

 

První prosincový zápas byl pro družstvo C 100% úspěšný, když 3.12. zvítězili kluci nad hráči z Římova B 18:0. Vítězná sestava: Matěj Semerád, Jan Dolák, Tomáš Juřica a Jan Pecka.

 

4.12. se v naší sokolovně uskutečnil krajský bodovací turnaj starších žáků za účasti   hráčů.

 

Ve stejný den po skončení turnaje a vyprázdnění sokolovny zde pokračovaly další souboje stolních tenistů. Tentokráte došlo na zajímavé derby, v němž se utkala naše dvě družstva hrající okresní soutěž. Družstvo ,,A"  Lukáš Jeleček, Adam Zeibert, Petr Joura a Lubomír Pislcajk - jako domácí, přivítalo družstvo ,,B" jako hosty ve složení Jindřich Dolák, Roman Jonáš, Matěj Semerád a Jan Dolák. V tomto derby byl úspěšnější tým B, kde plný počet bodů nasbíral Roman Jonáš, tři body měl Jan Dolák, dva body Matěj Semerád a bez bodového přispění zůstal Jindřich Dolák. Jeden bod získalo družstvo díky Romanovi a Matějovi výhrou ve čtyřhře. Druhý bod za čtyřhru putoval k týmu Ačka, další bod zde uhrál Lukáš jeleček a ostatní hráči se svorně podělili každý o dva body. Utkání tedy skončilo 8:10 pro naše Béčkaře.

p1140693.jpg

 

Tak to jsou naše dvě družstva. ,,A" tým stojí v horní řadě zprava: Adam Zeibert, Lubomír Pislcajk, Lukáš Jeleček, Petr Joura a Jiří Zikán.

Družstvo ,,B"  zprava: Roman Jonáš, Jan Dolák, Matěj Semerád a Jindřich Dolák.

p1140695.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1140696.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1140697.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1140698.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1140700.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1140701.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1140702.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Úspěšně pokračovalo Béčko i o týden později 10.12. kdy doma přivítali soupeře z Třebenic ,,B" a zvítězili nad nimi 13:5. Nejvíce bodů nahrál opět Roman,tři body Honza a po dvou bodech měli Matěj s Jindrem. Další dva body nám náleželi za vítězství ve čtyřhrách.

 

Následující den 11.12. odjíždělo Céčko do Lukova, kde se utkalo s tamním ,,C" družstvem a domů si naši odváželi stejný bodový zisk jaký uhráli jejich oddíloví spoluhráči v předchozím dni doma, tedy 5:13. Nejúspěšnějším hráčem byl Jan Dolák, tři body nahrál Tomáš Juřica a Jiří Hanák, dva body Matěj Semerád. Matěj a Honza bodovali ve čtyřhře.

 

 17.12 B družstvo přivítalo doma hráče z Kralic B a ani tentokrát se nenechali připravit o vítězství a hostující tým porazili téměř jednoznačně 16:2.Vítězství jsme se ujali hned ve čtyřhrách, když soupeře porazili jak Matěj s Romanem, tak i otec a syn Dolákové. Matěj s Romanem pak ve dvouhrách bodovali plným počtem, Jindra s Honzem měli každý po třech bodech.

 

26.12. se v sokolovně uskutečnil vánoční turnaj, kterému je věnována na stránkách samostatná rubrika a na němž se hráči domluvili na sehrání čtvrtého ročníku TOP TEN 2010.

 

28.12. v 16:00 se tedy sešla desítka hráčů holdující sportu na zelených stolech, aby se utkala v dalších soubojích. Hráli systémem každý s každým a nutno podotknout, že některé souboje byly velmi vyrovnané a zajímavé. Zejména mladičký a maličký Jirka Hanák měl svůj den a několik zkušených hráčů pěkně školil a nejeden jeho protihráč s ním měl co dělat. O jeho odsunutí na sedmé místo v konečném pořadí rozhodl vzájemný zápas s Jindrem, neboť právě s ním měl stejný počet bodů.Další dva hráči se stejným počtem bodů byli Lukáš s Romanem, tudíž i tady rozhodoval vzájemný zápas. Vítězem se stejně jako před dvěma dny na vánočním turnaji stal Matěj Semerád.

 

  Jméno 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 skóre body pořadí
1   Dolák Jindřich   2:3 3:2 2:3 3:2 3:1 0:3 0:3 3:2 1:3 17:22 4 6
2     Joura Petr 3:2   3:1 1:3 3:2 3:0 2:3 0:3 3:0 0:3 18:17 5 5
3  Semerád Martin 2:3 1:3   0:3 3:1 0:3 0:3 0:3 3:0 0:3 9:22 2 8
4     Dolák Jan 3:2 3:1 3:0   3:0 3:0 0:3 0:3 3:0 1:3 19:12 6 4
5     Zikán Jiří 2:3 2:3 1:3 0:3   1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 6:27 0 10
6    Hanák Jiří 1:3 0:3 3:0 0:3 3:1   2:3 3:2 3:0 2:3 17:18 4 7
7  Semerád Matěj 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0 3:2   3:1 3:0 3:1 27:6 9 1
8   Jonáš Roman 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 2:3 1:3   3:1 3:2 24:9 7 2
9     Pecka Jan 2:3 0:3 0:3 0:3 3:0 0:3 0:3 1:3   0:3 6:24 1 9
10   Jeleček Lukáš 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 3:2 1.3 2:3 3:0   24:10 7 3

 Konečné pořadí: 1. místo  MATĚJ SEMERÁD

                            2. místo  ROMAN JONÁŠ

                            3. místo  LUKÁŠ JELEČEK

                            4. místo  JAN DOLÁK

                            5. místo  PETR JOURA

                            6. místo  JINDŘICH DOLÁK

                            7. místo  JIŘÍ HANÁK

                            8. místo  MARTIN SEMERÁD

                            9. místo  JAN PECKA

                          10. místo  JIŘÍ ZIKÁN

p1150050.jpg  Jan Dolák a Jan Pecka

  

p1150053.jpgLukáš Jeleček  

 

 Lukáš Jeleček, Matěj Semerád p1150062.jpg

 p1150063.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1150073.jpg

Jeleček Lukáš, Semerád Martin

 

 Jan Pecka, Jindřich Dolák p1150077.jpg

 p1150080.jpg

 Matěj Semerád

 

 

 

 

 

 

 

 

p1150082.jpg

2.místo R. Jonáš, 1. místo Matěj Semerád, 3. místo L. Jeleček

 

Máme tady Nový rok a s ním začínající druhou polovinu okresní soutěže, kterou zahájili hráči céčka 7.1.2011 doma s Číměří B a bodovali opět téměř stoprocentně 17:1. O získané body ve čtyřhrách se podělili Jan Dolák s Matějem Semerádem a Jiří Hanák s Tomášem Juřicou.Ve dvouhrách získali plný počet bodů Jirka, Tomáš a Honza, Matěj odehrál jeden vítězný zápas a pak přenechal místo svému mladšímu kolegovi a zároveň jmenovci Martinu Semerádovi, který získal dva body.

 

O den později 8.1.2011 odjížděli dorostenci ve složení Roman Jonáš, Matěj Semerád a Jan Dolák na Krajský přebor dorostu do Havlíčkova Brodu, kde obsadili krásné druhé místo. Matěj s Romanem se v letošní sezóně zúčastňují, stejně jako starší žáci, pravidelně krajských bodovacích turnajů a nevedou si vůbec špatně. Matěj a Jan Dolák jsou v těchto turnajích již známé kapacity neboť v uplynulých sezónách bojovali jako družstvo starších žáků ještě s Tomášem Juřicou a získali dvakrát prvenství a titul šampiónů Vysočiny. Za dorost hrávají pouze Matěj s Romanem, ale jelikož zde bylo třeby tříčlenná družstva byl povolán právě Honza jako náhrada za Adama Zeiberta, který účast přislíbil, ale nakonec ji zrušil. Roman, Matěj a Honza tedy nakonec odjeli reprezentovat výčapský dorost mezi 12 družstev.

Ta hrála ve čtyřech skupinách po třech družstvech. Naši měli ve skupině Humpolec ,,B", nad kterým zvítězili 5:1 a domácí Havlíčkův Brod, který rovněž hravě porazili 5:0. Tím si vybojovali postup do pavouka, v němž porazili Havlíčkův Brod ,,A" 5:2.Tímto vítězstvím postoupili  do semifinále, kde se utkali se Slavičínem a další výhrou 5:2 se dostali do finále. Teprve tady našli svého přemožitele - Velké Meziříčí  a porážku 0:5, která je postavila na bedně na stříbrnou příčku.

 

 

 

 

Aby toho na první lednové víkendové dny nebylo málo, tak v neděli 9.1.2011 se to zápasy ve stolním tenise u nás jen hemžilo. Ráno odjížděli již výše zmiňovaní zástupci starších žáků obhajovat svůj titul z loňského a předloňského roku do Polné. Tady za naše barvy bojovalo kromě obhájců - Jana Doláka, Tomáše Juřici a Jiřího Hanáka ještě jedno družstvo ve složení Jan Pecka, Martin Semerád a Petr Jonáš. Turnaje se zúčastnilo celkem 15 družstev, která byla rozdělena do tří skupin po čtyřech družstvech a v jedné skupině byla družstva tři.

 

Tady hrálo naše ,,A" ve skupině A společně s Polnou ,,B" a Humpolcem ,,B". Naši byli v této skupině jasnými vítězi a postupujícími do pavouka, kam z každé skupiny putovala dvě družstva. Tím druhým družstvem z této skupiny byla Polná s jednou prohrou a jedním vítězstvím.

 

To skupina C, kde hrálo naše ,,B" družstvo byla celkem dost vyrovnaná a do poslední chvíle nebylo jasné, který druhý tým bude mít to štěstí postoupit do pavouka. Kdyby se totiž našim podařilo v posledních soubojích zvítězit, měly by všechny tři týmy stejný počet bodů. Prvním a jasným postupujícím této skupiny byl Havlíčkův Brod ,,A" a tím druhým se nakonec stala domácí Polná ,,A".

 

 

  HAVLÍČKŮV BROD  A TELČ POLNÁ  A VÝČAPY  B Skóre Body Pořadí
HAVLÍČKŮV BROD   A   5:2 5:0 5:1 15:3 3 1
TELČ 2:5   4:5 5:3 11:13 1 3
POLNÁ   A 0:5 5:4   5:3 10:12 2 2
VÝČAPY  B

1:5

Semerád

3:5

Semerád 2, Jonáš

3:5

Semerád 2, Pecka

  7:15 0 4

 

V pavoukovi se náš ,,A" tým utkal nejprve s Polnou ,,A", kterou porazil 5:1 ( Dolák 2, Juřica 2, Hanák 1 ) a v semifinále bohužel narazili na naše velice známé a pro nás většinou neporazitelné soupeře z Moravských Budějovic, kteří navíc hráli pouze ve dvou - Aleš Svoboda a Jan Kabelka. Neporazitelnými bohužel zůstali i tentokrát a vítězstvím 5:2 nad náma si vysloužili postup do finále. Na nás tak po dvou letech zbyly souboje o třetí místo s Havlíčkovým Brodem ,,A". Ten se nám podařilo zdolat a bronzová příčka tedy náležela nám.

POŘADÍ: 1. místo

                2. místo

                3. místo VÝČAPY

 

 

Z Polné se kluci vraceli domů už v časové presu, neboť ,,B" družstvo mělo být už na cestě do Kralic aby tam sehráli další kolo okresní soutěže. Jelikož je tam měl vézt Jindra Dolák, který byl se žákama v Polné a sám i s jejich Honzem měli v Kralicích hrát, byla to celkem stresující situace. Navíc tou dobou v Rokytnici hrálo družstvo ,,A", které mělo problém s počtem hráčů a potřebovali přivézt Tomáše Juřicu, což se také vykonalo. Tomáš sice stihl ještě před koncem utkání odehrát dva zápasy, které vyhrál, ale celkově se prohru našeho týmu už odvrátit nepodařilo. Rokytnice - Výčapy ,,A" 10:8. Lukáš Jeleček 3 body, Lubomír Pislcajk a Tomáš Juřica po dvou bodech a jeden bod za vyhranou čtyřhru Pislcajk, Joura. Ve dvouhrách se Petrovi Jourovi ovšem nedařilo a tak zde končil s nulovým bodovým ziskem.

 

To v Kralicích bylo naše béčko úspěšnější a po náročném dni si domů odváželi výhru 7:11. Matějovi se podařilo uhrát plný počet bodů,Jan Dolák a Roman Jonáš získali po třech bodech a bodově v tomto zápase nepřispěl Jindřich Dolák. Matěj s Romanem získali jeden bod za vyhranou čtyřhru.

TAK TOTO VŠECHNO SE DÁ V NAŠEM ODDÍLE STOLNÍHO TENISU ZVLÁDNOUT ZA JEDEN JEDINÝ DEN!!!!!