Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dne 10.10.2009 se tři  členové oddílu stolního tenisu z naší TJ zúčastnili turnaje ve dvouhrách starších žáků pořádané krajským svazem stolního tenisu. Tento turnaj se uskutečnil v Humpolci, za účasti 33 hráčů. Z naší TJ se nejlépe umístil Matěj Semerád, který obsadil krásné 2. místo. Jan Dolák a Tomáš Juřica se svorně dělili ještě s dalšími hráči o 5.- 8. místo.

 

O den později,tj.v neděli 11.10.se všechna naše tři družstva zúčastnila prvních zápasů v okresním přeboru stolního tenisu.

Družstvo ,,A" se utkalo doma s Náměští, body si ovšem odváželi domů hosté. Joura, Pislcajk, Zeibert a Dolák Jindřich podlehli hostům 2:16.

Další zápas jelo družstvo ,,A" odehrát do Rokytnice n.Rok.,ale ani tady se našim hráčům nevedlo a domů odjížděli opět s porážkou a to 14:4.

Družstvo ,,B" si jelo do Dukovan také pro prohru, i když ze všech tří družstev dopadli asi nejlépe. O výsledek 14:4 se zasloužili hráči Jeleček Lukáš, Dolák Luboš, Semerád Matěj a Jonáš Roman.

Na třetí zápas odjíždělo družstvo ,,C" do Lukova, kde nás domácí porazili 17:1. Tady za naši TJ bojovali Juřica Tomáš, Dolák Jan,Svoboda Jiří a Raška Jan. 

Další zápas odehrálo družstvo ,,C" na domácí půdě tj. v naší sokolovně. Utkání se mělo uskutečnit v pátek, ale bylo přeloženo na čtvrtek 15.10. Naši tenisté - Semerád Matěj, Juřica Tomáš, Dolák Jan a Raška Jan - porazili hostující celek BT Třebíč 11:7. 

Jeleček Lukáš, Semerád Matěj, Dolák Jindřich, Jonáš Roman a Dolák Jan se zasloužili o další vítězství B družstva na domácí půdě, kde protihráče z Vladislavi porazili 11:7.

 V pátek 23.10. v podvečerních hodinách se vydal náš ,,béčkový" tým ve složení Dolák Jindřich, Jeleček Lukáš, Jonáš Roman a Semerád Matěj do Třebenic, kde ovšem podlehli domácímu celku 10:8.

Nedělní dopoledne 25.10.patřilo hned dvěma družstvům našich tenistů. Družstvo C se jelo utkat do Třebíče s místním Céčkem, nad nímž zvítězilo 7:11. Zásluhu na tomto vítězství mají hráči: Juřica, Dolák Jan, Dolák Luboš a Raška Jan.

Ve stejný den a stejnou hodinu hostilo naše Ačko hráče z Třebíče, ale tentokráte se jednalo o jejich družstvo B, kterému naši - Joura, Pislcajk, Dolák Jind. Zeibert, Jeleček Lukáš - podlehli 4:14.

30.10. se utkalo družstvo C doma s Moravskými Budějovicemi, kterým hráči Semerád Matěj, Raška Jan, Dolák Jan a Juřica Tomáš podlehli poměrně vysoko 3:15.

7.11.2009 se pět našich stolních tenistů jelo zúčastnit Krajského přeboru starších žáků, který se konal v Jihlavě za účasti 51 hráčů. Za naši jednotu bojovali - Semerád Matěj, Dolák Jan, Semerád Martin, Juřica Tomáš a Jonáš Petr. Z této pětice se nejlépe umístil Jan Dolák, který obsadil druhé místo když v souboji o postup do finále porazil svého spoluhráče Matěje.Ten posléze vyhrál v dalším souboji o medailové umístění a skončil tak na třetím místě.

Oba zmiňovaní excelovali ve čtyřhrách, kde obsadili příčku nejvyšší.

Ve stejný den tj. 7.11. - Jindřich Dolák stihl ve vsi pouze obměnit posádku vozu - jelo béčko na Okresní přebor do Želetavy. Tady se našim rovněž dařilo a domácí celek porazili 7:11. O získané body se podělili následovně: Matěj Semerád 2, Lukáš Jeleček 2, Jindřich Dolák 1, Roman Jonáš 4 a dva body za dvě vyhrané čtyřhry.

Domácí hráči - Jonáš Roman, Zeibert Adam, Joura Petr a Pislcajk Lubomír - si na své konto připisují další body vítězstvím nad hosty z Jemnice. Zápas se odehrával v naší sokolovně 8:11. 2009 od 10:00hod.

Rovněž 8.11., hodinu po obědě, odjíždělo družstvo ,,C" do Starče, kde se utkali s místním A týmem. Semerád, Juřica, Dolák a Raška se domů vraceli s prohrou 7:11.

 

Pátek třináctého nebyl rozhodně nešťastným ani nevydařeným  pro kluky z céčkového týmu.Matěj Semerád, Jan Dolák ,Jan Raška  a Tomáš Juřica si s hosty ze Starče B poradili celkem jednoznačně 17:1.Všichni kluci uhráli 4 body, jen Jan Raška měl trošku smůlu a uhrál o jeden bod méně. Rovněž obě čtyřhry měli ve svých rukách naši kluci.

14.11.v ranních hodinách odjížděli kluci pod vedením Jindry Doláka a Milana Semeráda na Okresní turnaj mladších a starších žáků, který se konal v Želetavě. Za mladší žáky nastoupili k soubojům Adam Abrahám, Petr Jonáš, Martin Semerád, Jiří Hanák, Jan Dolák a Tomáš Juřica. V podstatě to samé obsazení bylo i v kategorii žáků starších, pouze k nim přibyl Matěj Semerád. V obou těchto kategoriích  patřila první místa výčapským hráčům.

Mladší žáci: 1. místo Dolák Jan

                     2. místo Juřica Tomáš

                     4. místo Hanák Jiří

Starší žáci:  2. místo Semerád Matěj

                     3. místo Juřica Tomáš

                     4. místo Dolák Jan

 Ve stejný den 14.11. v odpoledních hodinách odjížděli béčkaři do Rokytnice kde se jim podařilo porazit domácí hráče 15:3.Lukáš Jeleček, Matěj Semerád a Roman Jonáš uhráli každý 4 body, Jan Dolák vybojoval bod jeden. Zbývající dva body získali vítězstvím ve čtyřhrách.

V neděli 15.11. se mladší žáci - Jiří Hanák, Martin Semerád, Adam Abrahám, Jan Dolák, Petr Jonáš a Tomáš Juřica - jeli zúčastnit krajského bodovacího turnaje do Polné. Rovněž v tento den se našim tenistům dařilo a Jan Dolák obsadil 3. příčku a hned za ním se umístil Tomáš Juřica.

15.11. sehrálo naše A družstvo zápas na domácí půdě s celkem z nedalekých Mikulovic, kterému podlehlo téměř jednoznačně 2:16.

 

Dne 16.11.2009 se uskutečnil třetí ročník klubového turnaje TOP Výčapy 2009 ve stolním tenise za účasti 8 hráčů z našeho oddílu. Po vyrovnaných bojích zvítězil Roman Jonáš před Lubošem  Pislcajkem a Petrem Jourou.Vítěz získal právo zápisu na putovní pohár a prvních 5 hráčů v pořadí obdrželo tradiční sošky.

 

 2009  Joura  Pislcajk  Zeibert  Jonáš Jeleček  Dolák  Sem. Svob. Sety  Body  Pořadí
 Joura  x  3:2  0:3  1:3  3:2  3:2  3:2  3:0  16:14  5  3
 Pislcajk  2:3  x  3:0  2:3  3:2  3:0  3:0  3:0  19:8  5  2
 Zeibert  3:0  0:3  x  0:3  2:3  3:1  1:3  3:0  12:13  3  6
 Jonáš  3:1  3:2  3:0  x  3:2  3:1  3:1  3:0  21:7  7  1
 Jeleček  2:3  2:3  3:2  2:3  x  3:2  3:2  3:0  18:15  4  4
 Dolák
 2:3 0:3
 1:3  1:3  2:3  x  0:3  3:0  9:18  1  7
 Semerád  2:3  0:3  3:1  1:3  2:3  3:0  x  3:0  14:13  3  5
 Svoboda  0:3  0:3  0:3  0:3  0:3  0:3  0:3  x  0:21  0  8

 

Tým A čekala další prohra v Rouchovanech, kde domácímu celku naši hráči podlehli 5:13. Petr Joura uhrál 2 body, Roman Jonáš, Lukáš Jeleček a Matěj Semerád po jednom bodu.

Družstvo ,,C" si zajelo pro výhru do Lukova. Tam se jim podařilo domácí hráče porazit 11:7. Místo nemocného Juřici nastoupil, delší dobu nehrající, Milan Semerád st. Ten společně s Janem Raškou uhráli každý 1 bod, 3 body získal Jan Dolák a 4 body vybojoval Matěj Semerád. Další dva body získali naši kluci vítězstvím v obou čtyřhrách.

Rovněž další náš celek skupiny B podlehl hostům z Mikulovic 3:15.na domácí půdě 21.11.

V pátek 27.11. odehráli své další utkání hrači C družstva v naší sokolovně s družstvem z Lukova. Ani těmto hráčům se na domácí půdě nedařilo a hosté si domů odváželi vítězství 10:8. Nejlépe si vedl Dolák Jan, který vyhrál všechny čtyři souboje,dva zápasy se podařilo do vítězného konce dovést Matějovi, jeden Janu Raškovi. Tomáši Juřicovi se v dnešním utkání nezadařilo. Jeden bod získali vítězstvím ve čtyřhře Jan Dolák a Tomáš Juřica.

V neděli 29.11. zajížděli naši Béčkaři do Rokytnice, ale ani tady se jim nedařilo a domů odjížděli s prohrou 8:10. Tři body získal Roman Jonáš, dva Matěj Semerád jeden Lukáš Jeleček, jeden Jindřich Dolák s poslední bod vybojovali ve čtyřhře Matěj a Roman.

A - Třebenice

Původně plánovaný zápas cečka v pátek 4.12. s Třebíčí byl přeložen na úterý 1.12. Naši hráči v něm porazili domácí 12:6. Dvěma body k tomuto vítězství přispěli Matěj a Tomáš Juřica, druhá dvojice Jan Raška a Jan Dolák byla o jeden bod lepší.Další dva body si náš celek připsal vítězstvím ve čtyřhrách.

5.12., tedy v době kdy obcí chodil Mikuláš, se u nás odehrával další zápas stolního tenisu. Z důvodu rekonstrukce podlahy v sokolovně se musely souboje odehrát v náhradním prostředí tělocvičny ZŠ.Tady se našemu bečku podařilo porazit hosty z Kralic 11:7 i přes to, že Matějovi byly dva zápasy a jedna čtyřhra skrečovány neboť se nestačil včas navrátit z bodovacího turnaje mládeže v Telči. Postaral se tedy o jeden bod stejně jako Jiří Svoboda,čtyři body uhrál Lukáš Jeleček a stejným bodovým ziskem se na vítězství podílel Roman Jonáš. Jeden bod pak získali vítězstvím ve čtyřhře.

Semerád Matěj,Dolák Jan, Juřica Tomáš, Semerád Martin, Jonáš Petr a Abrahám Adam se jeli 5.12. zúčastnit krajského bodovacího turnaje starších žáků do Telče. Z celkového počtu 44 účastníků patřily dvě medilové příčky Výčapům. Matěj Semerád obsadil 2. místo a hned za ním skončil Jan Dolák. Oba jmenovaní si navíc odváželi 1. místo ze souboje ve čtyřhrách.

Céčkový zápas byl opět přeložen a místo v pátek se odehrával ve čtvrtek v Třebíči. Naši hráči tento zápas nějak zaspali a domů odjížděli s remízou 9:9. Po třech bodech odehráli Matěj a Jan Dolák, po jednoum bodu Jan Raška a Tomáš Juřica. Tomáš a Jan Dolák se navíc zasloužili o vítězství ve čtyřhře.

O dva dny později tj.12.12. odjížděli kluci na okresní bodovák, kde z celkového počtu 17 zúčastněných hráčů byl nejlepším Matěj Semerád a třetí místo patřilo Tomášovi Juřicovi.

Zápas Moravské Budějovice - Výčapy B se hrál 14.12. a naši si domů vezli  prohru 15:3.Soubojů se zúčastnili - Dolák Jindřich, Dolák Jan, Jonáš Roman a Semerád Matěj. Roman s Jindrem uhráli každý po bodu a ten další bod jsme získali vítězstvím ve čtyřhře, která se povedla Romanovi a Matějovi.

Také družstvo ,,C" odehrálo svůj další zápas 18.12. s Moravskými Budějovicemi a se scela  stejným  výsledkem jako Béčko, tedy prohrou pro naše hráče 3:15. Ze čtyřčlenného týmu se nejlépe podařilo skórovat Matějovi, který uhrál dva body a Tomáš Juřica jeden bod.

19.12. hráli tenisté Béčka s Rapoticemi,,A"a naši se mohli těšit z vítězství 12:6. Kromě Jindry Doláka, kterému se nevedlo se o získané body zasloužili všichni zúčastnění hráči. Jan Dolák 2 body, Matěj, Lukáš Jeleček a Roman Jonáš po třech bodech. Matěj a Roman se navíc ještě radovali z vítězství ve čtyřhře.

Obrazek3.1.2010 jeli naši starší žáci obhajovat titul přeborníků kraje ve stolním tenise. Byli 100% úspěšní a celý tento rok se jím tedy mohou pyšnit. Více najdete na menu v rubrice Úspěchy.

A toto jsou oni - Matěj Semerád, Tomáš Juřica, Jan Dolák

 

V pátek 8.1.2010 jeli hráči céčka na zápas do Starče, kde se jim podařilo porazit domácí ,,A" tým 13:5. Semerád Matěj, Dolák Jan a Juřica Tomáš udělali všichni po čtyřech bodech, Jan Raška asi svůj den neměl a bodově k vítězství nepřispěl. Poslední jeden bod získali Juřica, Dolák ve čtyřhře.

15.1.2010 se hráčům z B týmu podařilo na domácí půdě porazit Vladislav 11:7. Roman Jonáš a Jan Dolák si připsali po třech bodech, Lukáš Jeleček a Matěj Semerád po dvou bodech. Ve čtyřhře byli úspěšní jen Matěj s Romanem.

O den později tj.16.1.2010 jeli starší žáci na okresní bodovák. A bodovat se nám podařilo. 2. místo Matěj Semerád, 3.místo Tomáš Juřica a 4. místo Jan Dolák. Jak vidno, patřily nám všechny přední příčky, až na tu úplně první. Tu už má snad asi zamluvenou Aleš Svoboda z Moravských Budějovic, protože žádnému z našich kluků se  zatím nedaří jej porazit a alespoň jednou jej o tu první příčku připravit.

21.1.2010 jsme si v našem dalším tenisovém týmu ,,C" mohli připsát další výhru. Porazili protihráče z Lukova 12:6. Matěj a Jan Dolák bodovali 4x, Jan Raška získal dva body a Tomáš Juřica jeden bod. Poslední bod získal Matěj a Jan Raška ve čtyřhře.

23.1.2010, krátce před konáním naší valné hromady, sehráli kluci z ,,B" týmu na domácí půdě zápas s Třebenicemi B. Po napínavých soubojích jsme hosty porazili 10:8.Jonáš Roman 3 body, Semerád Matěj 2 body Dolák Jan 2 body a Jeleček Lukáš 1 bod.další dva body jsme získali vítězstvím v obou čtyřhrách.

O den později 24.1. 2010 se starší žáci jeli zúčastnit krajského bodovacího turnaje do Polné, ale tentokrát jim štěstí moc nepřálo. Až na Tomáše Juřicu, který obsadil 2.místo. Matěj s Honzem skončili na 9.-16. místě. Úspěšnější tito dva ovšem byli ve čtyřhrách, kde si odváželi 2. místo.

V pátek 29.1.2010 jeli hráči Béčka bojovat do Jemnice, kde se jim podařilo pouze remízovat 9:9. Nejúspěšnější byl opět Roman Jonáš se třemi body po dvou bodech přinesli Matěj a Lukáš Jeleček a jeden bod získal Jan Dolák. Ve čtyřhře získali bod Matěj s Romanem.

Další souboje čekaly starší žáky 30.1.2010 na okresním bodováku v Jemnici. Z celkového počtu 19 účastníku patřila dvě medailová místa opět našim. 2. příčku obsadil Matěj Semerád a za ním na místě třetím skončil Jan Dolák.

6.2.2010 přivítali hráči Béčka na domácí půdě soupeře ze Želetavy a podařilo se jim protihráče porazit 11:7. Čtyři body získal Roman Jonáš, 3 Lukáš Jeleček, 2 Jan Dolák a jedn Tomáš Juřica.Další bod získali hráči ve čtyřhře, která se vyvedla Matějovi a Romanovi.

O týden později 13.2.2010 hráli hned dvě družstva. Nejprve si družstvo ,,C" jelo pro výhru do Třebenic ,,C"15:3.Jelikož byly prázdniny, tak dva hráči byli mimo domov, proto na jejich posty nastoupili jejich starší kolegové.Do Třebenic odjížděla sestava Semerád Matěj, Semerád Milan st., Dolák Jan a Svoboda Jiří.Bodově se o výhru rozdělili takto: Matěj 4, Honza 4, Milan 2, Jiří 3 a vítězství získali i v obou čtyřhrách - Matěj, Honza 1 bod a Milan, Jiří 1 bod.

Dva z těchto hráčů po návratu, v odpoledních hodinách, pokračovali v dalších soubojích za družstvo ,,B", které doma hostilo Rokytnici ,,C"a rovněž se těšilo z vítězství 12:6. Jonáš Roman a Jan Dolák bodovali každý 4x, po jednom bodu získali Matěj a Lukáš Jeleček. Z vítězství ve čtyřhrách se naše družstvo rovněž radovalo dvakrát. Matěj s Romanem 1 bod a Lukáš s Honzem 1 bod.

19.2.si naši béčkaři zajeli do nedalekých Mikulovic pro prohru 13:5. V tomto utkání si nejlépe vedl Roman Jonáš, který získal 3 body, Lukáš Jeleček a Matěj Semerád po jednom bodu. Jan Dolák tentokráte nebodoval a bohužel se nevydařily ani čtyřhry.

O den později 20.2.jeli starší žáci  na krajský bodovák do Havlíčkova Brodu, kde byl medailově úspěšný pouze Jan Dolák, který obsadil 3. místo. Matěj skončil někde mezi   5.- 8. místem. Úspěšní byli tito naši zástupci ve čtyřhrách, kde se umístili na 2. místě.

A aby toho nebylo málo, tak dva z těchto hráčů pokračovali ještě následující den 21.2. doma se Starčí za družstvo,,C". Jelikož v sokolovně tou dobou probíhal dětský karneval,souboje byly přesunuty do tělocvičny ZŠ a našim se podařilo zvítězit 15:3. Matěj získal 4 body, Jan Dolák, Tomáš Juřica a Jiří Svoboda po třech bodech a soupeřům jsme neponechali ani jednu čtyřhru.

27.2. podlehlo družstvo ,,B" soupeřům z Rokytnice 8:10.Nepodařilo se uhrát ani jendu čtyřhru a bodově nejlepší se třemi body byli Matěj a Roman, Lukáš Jeleček 2 a Dolák Jindřich bez bodů.

28.2.se mladší žáci zúčastnili krajského bodovacího turnaje v Polné. kde byli opět velice úspěšní. Jan Dolák obsadil příčku nejvyšší a Tomáš Juřica skončil na místě třetím, na  5.-8.místě skončil Jiří Hanák z celkového počtu 13 oddílů a 46 hráčů.

Po tomto výkonu je ovšem nečekal oddech, ale další souboje ve skupině ,,C" s Kralicemi. I tady se našim hráčům dařilo velice dobře, za což mluví výhra 16:2. Matěj, Jan Dolák a Jiří Svoboda 4 body, Tomáš Juřica 3 body a jeden bod vybojovali Matěj s Honzem ve čtyřhře.

O týden později 5.3.se družstvo ,,C" mohlo pochlubit dalším úspěchem, když se jim podařilo porazit Třebenice 15:3.Plný počet bodů tady získal Matěj Semerád, ostatní tři spoluhráči - Dolák Jan, Juřica Tomáš a Svoboda Jiří - získali po třech bodech.Vítězství nás čekalo i v obou čtyřhrách, kde hráli spolu Matěj a Jan, druhá dvojice byli Svoboda Jiří a Tomáš Juřica.

6.3. se starší žáci zúčastnili krajského bodovacího turnaje ve Žďáru n. Sáz. a opět se zasloužili o velký úspěch. Matěj Semerád obsadil 1. místo, Jan Dolák 4. místo a příčku nejvyšší obsadili ve čtyřhrách.

7.3. sehráli béčkaři své další zápasy s Kralicemi ,,A" 11:7. Semerád Matěj, Jonáš Roman a Dolák Jan získali po třech bodech, Jeleček Lukáš odehrál body dva. Čtyřhra se našim tentokráte nevyvedla ani jedna.

13.3. se jeli naši starší žáci zúčastnit dalšího bodovacího turnaje.Matějovi tentokráte zbyla opět druhá příčka za Alešem Svobodou z Mor.Budějovic, Třetí místo obsadil Tomáš Juřica a Pátý skončil Jan Dolák.

Ve stejný den 13.3.se odehrálo utkání ,,A" týmu se Želetavou,,A",kde jsme soupeřům podlehli 7:11.Po dvou bodech nahráli Pislcajk Lubomír a Lukáš Jeleček, Matěj a Roman Jonáš získali po jednom bodu. Jeden bod získali ve čtyřhře Jonáš, Pislcajk.

14.3.jelo Céčko

A rovněž 14.3. se v místní sokolovně odhrály souboje našeho ,,B" týmu a celku Moravských Budějovic, ale ůspěšnější byli hosté, když naše porazili 12:6. Dolák Jan a Jonáš Roman získali po dvou bodech, po jednom bodu Matěj a Lukáš Jeleček.

O čtyři dny později 18.3.sehráli Béčkaři další utkání v Rapoticích, které skončilo nerozhodným výsledkem 9:9. Roman a Lukáš nahráli po třech bodech, Jan Dolák dva body a jeden bod za vítěznou čtyřhru.

V sobotu 27.3.2010 se v naší sokolovně uskutečnil okresní bodovací turnaj žáků.Jednalo se již o poslední zápasy bodováku a v jejich závěru tedy došlo ke konečnému sečtení bodů a vyhlášení tří nejlepších stolních tenistů okresu.1. místo obsadil Aleš Svoboda z Moravských Budějovic, na 2. místě skončil výčapský hráč  Matěj Semerád a pohár za 3. místo putoval opět do Moravských Budějovic, kde jej vybojoval Jan Kabelka.

 

ObrazekToto je všech 21 zúčastněných stolních tenistů. V soubojích se utkali i naši nejmenší a nejmladší Ondra Bula a Richard Zmeškal, aby získali trošku zkušeností.

 

 

 


 

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     Obrazek        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 V neděli 11.4.2010 se jeli starší žáci zúčastnit dalšího krajského bodovacího turnaje ve stolním tenise do Pelhřimova. Z celkového počtu 47 tenistů, obsadili naši hráči dvě medailová místa. Matěji Semerádovi patřilo  2.místo a za ním na místě třetím se umístil Jan Dolák. Tomáš Juřica skončil na 5.-8. místě. Nejvyšší příčka nám ovšem patřila ve čtyřhrách, kde se Matějovi a Honzovi podařilo odsunout na druhé místo, svoje největší soupeře z Moravských Budějovic, Aleše Svobodu a Jana Kabelku.

 

 

Hodnocení činnosti KCTM Polná za období 9. – 12. 2009.

 

Místo konání a podmínky pro přípravu: soustředění probíhala v tělocvičně DDM Polná na 8 stolech, k dispozici je kuchyňka i přilehlé prostory.  Vše plně vyhovuje našim potřebám. Doporučuji místo zachovat i pro další období.

 

Frekvence činnosti: 7 nedělních soustředění od září do prosince 2009 se zdá optimální.

 

Plnění cílů KCTM v I. pol. sezóny 09/10:  

 

q       Trenéři s dlouholetými hráčskými zkušenostmi se snaží poskytnout mládeži kvalitní teoretickou i praktickou stolně-tenisovou přípravu. Pro další období bude trenérský tým zachován.

q       Přípravu na soustředěních je třeba podpořit kvalitním tréninkem v oddílech, a to jak v oblasti objemu, tak i kvality.

q       Lze konstatovat, že aktivita a tréninková morálka účastníků soustředění je na velmi dobré úrovni, což se u většiny účastníků projevuje zlepšenými výsledky na krajských i republikových turnajích.

 

Docházka do KCTM a následná doporučení pro komisi mládeže:

 

q       Přílohou zprávy je docházkový list, z něhož vyplývá, že ani jednou se nedostavili hráči Babínek a Sedlák, jmenované doporučuji dále do centra nezařazovat.

q       Pouze 1x se účastnil hráč Horváth (další zařazení zřejmě také nemá smysl), posledních 4 soustředění se bez omluvy nezúčastnil R. Zálešák, který herní kvalitou do centra patří, záleží však na jeho dalším zájmu.

q       Specifickým případem jsou hráči Výčap Dolák a Semerád, oba jsou pro kolektiv KCTM po herní i osobnostní stránce přínosem. Po dohodě s jejich rodiči a trenéry jezdili jen občas, neboť termíny KCTM často kolidují s mistrovskými zápasy, případně s jinými sporty, které chlapci provozují. Doporučuji hráče určitě v centru ponechat s tím, aby se snažili o častější účast.

q       K další účasti dorostenců (Bazala, Picka, Páral) – všichni jsou výborní a snaživí hráči. Původní záměr využít je jako sparing byl složitější ve chvíli, kdy se dostavila většina nominovaných hráčů a nebyl dostatek místa (málo stolů atd.). Od října se po vzájemné dohodě hráči Bazala a Páral soustředění neúčastnili, jezdil jen F. Picka. Má-li být KCTM zaměřeno především na nové talenty z řad mladších žáků, asi by další účast těchto herně vyspělých dorostenců pro ně nebyla přínosem – rozhodnutí nechám na komisi mládeže.

q       Všichni ostatní hráči jezdili celkem pravidelně (viz. přehled docházky) a lze jejich další účast doporučit, otázkou pro komisi mládeže je, zda třeba některé starší a v rámci kraje méně úspěšné hráče postupně nenahrazovat mladšími talenty (pokud tedy jsou).

q       Závěrem doporučuji ponechat počet nominovaných zhruba ve stávající výši, limitní stav pro hernu je cca 16 žáků, často využíváme robota, čímž ubude 1 místo u stolu.

  

Prosba na závěr:

Žádám komisi o schválení termínů na období leden – červen 2010 a zároveň schválení nominace dle vaší úvahy s akceptováním uvedených připomínek. Zašlete prosím mailem co nejdříve, abych mohl všem včas rozeslat organizační pokyny (mezi svátky nebudu doma). U nových hráčů připojte e-mailový kontakt.

 

K plánovaným termínům: 7. 2. je po KP dospělých, začínají jarní prázdny a jsou republikové turnaje, je-li to možné navrhuji posun na 21. 2. V březnu (28. 3.) je po sobotních utkáních divize, kraje apod., to se ale dá zvládnout, stejně jako 10.1., kdy je také republika žáků, tak přijedou jen ti, co na celostátní turnaj nejedou.

 

Ve Stonařově 9. 12. 2009                  

                                                                       S pozdravem Mgr. Zdeněk Zdražil – vedoucí KCTM

 

 

Zápis z jednání komise mládeže KSST konané dne 9. prosince 2009.

 

 

Přítomni:                Teplan , Bazala, Poulíček, Palát

Omluveni:              Jelínek

 

KSST Vysočina:   Vachtfeidl

 

Hosté:                    Studenovský Petr…za KCTM

 

Omluvení hosté:  Zdražil Zd.…KCTM, Kocmánek T. …SK Jihlava, Švec Jar…SK Telč, Malec Jiří… TJ Žďár n/S.

 

 

Program:                1/ Vyhodnocení dosavadního průběhu Poháru Vysočiny mládeže 2009-2010-

2/ Plnění schváleného rozpočtu KCTM-2009 dotace KÚ Vysočina a ČÁST-

                        3/ Zpráva vedoucího KCTM-rozbor práce ve II.pololetí 2009-

4/ Doplnění hráčů do KCTM na příští období-

5/ Různé-

 

 

add. 1/    Komise mládeže hodnotí kladně zvýšenou účast mládeže oproti loňskému ročníku a to ve všech kategoriích a dále dobrou organizaci na většině turnajů,dále vysokou kvalitu turnajů, účastí převážné většiny hráčů z první dvacítky,dle posledního platného žebříčku.

 

 Také se vyskytly i nedostatky:

a/ z BTM sž v Jihlavě ze 7.11. nejsou dosud k dispozici kompletní výsledky,nabodování bylo provedeno jen z úvodního listu-pořadí ,bez možnosti kontroly.

 

b/ v některých turnajích BTM nebyl správně proveden výběr volných míst do pavouka-viz SŘ-kapitola 8..tabulka pro určení volných míst a také správné nasazení hráčů,dle platného nasazovacího žebříčku na určená místa v pavouku-

 

 

 

add. 2/   na příjmové části rozpočtu KCTM-2009 chybí dosud částka od ČÁST / na konferenci KSST hovořil p. místopředseda Jirásek o schválených 28 000 Kč/,z komentáře k plnění rozpočtu ČÁST k datu 20.10.2009 vyplývá částka 25 000 Kč-původně plánovaná.

Ve výdajové části rozpočtu KCTM-2009 jsou náklady k  8.12.2009  87 449 Kč – nejsou tam zatím uvedeny některé cesťáky a zpožděné fakturace za stravování. Také zatím nemohou být zahrnuty mzdy trenérů za II.pololetí 2009-dle smluv je termín 7.1.2010

KM rozhodla dodatečně o proplacení 2 potahů i pro trenéra Studenovského z rozpočtu 2009 a tím tuto položku uzavřela i pro období budoucí.

Nebudou-li i po započtení posledních,výše jmenovaných položek naplněny výdaje v plánované výši 115 000 Kč, budou doplněny proplacením faktury za nákup cen pro soutěže mládeže.

 

KM byla seznámena s výsledkem schůzky předsedy KSST a předsedy KM na KÚ Vysočina ke změnám  v poskytnutí dotace na KCTM 2010-zatím KÚ Vysočina rozhodl v této věci, že na KCTM v roce 2010 poskytne dotace snížené o 15 % oproti skutečnosti roku 2009,ale není to možná konečné rozhodnutí-může být ještě hůře.

 

 Přesto KM navrhuje VV KSST pokračování další činnosti KCTM pro rok 2010- v případě výrazného snížení dotací dojde ke snížení rozpočtu střediska. / návrh na rok 2010 je 110 000 Kč /

 

 

                add. 3/    KM projednala hodnotící zprávu vedoucího KCTM p. Zd.Zdražila za II.pololetí 2009 a až na vyjímky / sparing / s ní vyjádřila souhlas…zpráva je přílohou

 

 

 

 

                KM je přesvědčena,že dorostenci,kteří dosud se zúčastňovali KCTM jako sparing jsou nanejvýš potřební a je na trenérech střediska,jak ochotu těchto hráčů /Bazala.Páral,Picka/ využijí v tréninkovém procesu střediska a to jak v počtu /1 – 3 hráči/, tak v účasti  v jednotlivých dnech soustředění.

 

               

 

                                                add.4/  Na základě doporučení vedoucího KCTM rozhodla KM takto:

                                      Pro I.pololetí 2010 nebudou ve středisku pokračovat hráči: Babínek(Polná), Sedlák(H.Brod) a Horváth(Telč).

                a rozhodla o doplnění o hráče Juřica Tomáš-1997(Výčapy),Brož Jakub-1997 (Těmice), Bártík Tomáš-1996 (H.Brod) a Pospíchal Petr-1999(Jihlava).

 

                Do kategorie náhradníci: Staněk Vladimír-1996(H.Brod), Brož Jindřich-1997(Těmice), Pour Vladimír-1998(Humpolec), Jonáš Petr-1998(Výčapy), Hanák Jiří-1999(Výčapy), Bárta Daniel-1999(H.Brod), Čermák Marek-2000(Telč)  

                                               Seznam není konečný a může být doplněn.

 

                                      Hráči kategorie náhradníci se zúčastní prvního lednového soustředění v neděli 10.1.2010 / zajistí vedoucí střediska /,trenéři na základě této zkoušky určí,zda všichni,nebo jen někteří zůstanou i nadále-

                Žádám organizační pracovníky oddílů, kteří se starají o mládež,aby nahlásili  obratem vedoucímu střediska Zd. Zdražilovi / 567 319 321 nebo 737 460 777 / kontakt na nové hráče,zařazené do střediska a to i u náhradníků,aby mohli být včas informováni.

 

 

 

                                                add.5/  - KM rozhodla,že do min. počtu 6 hráček u KP mladších žákyň se budou počítat i

                                               n e r e g i s t r o v a n é.-

 

                                      -podmínkou dalšího působení hráče Přiklopila Jana v KCTM  je doregistrace. / oddíl TJ Žďár n/S. nezaplatil za hráče evidenční poplatek  za 2009-2010/

 

                -Oddíl TJ Žďár n/S. nezaplatil ani za další hráče,kteří se již letos zúčastnili BTM Poháru Vysočiny /

                Boček Martin-1997,-Habán Filip-1997,-Havel Jaroslav-1997,-Němcová Eliška-2000,-Samek Vojtěch-1999,-Vavřík Lukáš-1998,-Přiklopilová Jana-1996 a Šorf Milan-1996.

               

                Je to sice věcí oddílu,jak se ke svým hráčům zachová,ale KM upozorňuje,že jim brání,aby za své umístění mohli být bodováni /kromě mladších žáků v kategorii mladší žáci/, pro všechny platí nemožnost se zúčastnit TOP 10 a podílet se svými výsledky na finančním ohodnocení oddílu !!!

                                                Tento přístup je hlavně u  hráče Přiklopila Jana-1996 dost nepochopitelný.

                                      / předseda oddílu p.Malec Jiří byl na schůzi KM pozván,ale pro pracovní zaneprázdnění se nemohl zúčastnit/

 

                                      -KM bude požadovat od oddílu SK Jihlava záruky, že v dalších přidělených BTM turnajích si splní své závazky pořadatele a proto bude p. Tomáš Kocmánek,který byl na KM pozván a musel se omluvit znovu kontaktován-

 

                -byl upraven a schválen Termínový kalendář s termíny na I. pololetí 2010 pro KCTM, za nevyhovující termín 7.2.2010 byl doplněn termín 31.1.2010, oprava bude vydána po schůzi VV KSST 17.12.2009.

 

               

 

                                                                               KM KSST VYSOČINA přeje hráčům a funkcionářům mládeže, dále všem příznivcům stolního tenisu příjemné prožití svátků vánočních , mnoho zdraví a osobních úspěchů v Novém roce 2010.

 

V Jihlavě dne 10.12.2009                                                                   Zapsal: v.z.Vachtfeidl P.