Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nohejbalový turnaj 2012

     Termín 5. ročníku nohejbalového turnaje připadl opět na červen, tentokrát o týden dříve 23.června. Počet přihlášených a posléze i zúčastněných byl ovšem nejnižší za celou dobu konání této akce.

     Přihlášených a v době prezentace se dostavivších týmů bylo pouze sedm a v průběhu turnaje se podařilo naverbovat ještě jedno družstvo, aby byly dvě čtyřčlenné skupiny. O postup do pavouka ani tak nešlo, protože postupovala všechna družstva. Šlo spíše o to, z kterého místa který tým postoupí a jaký soupeř jej bude na úvod očekávat.

PŘIHLÁŠENÁ DRUŽSTVA:


ZAHUMEŇÁCI: Abrahám Zdeněk, Dolák Jindřich, Pavlusík J.

ZVEDAČKY: Jeleček Lukáš, Krátký Lukáš,Kašpárek Libor

KOMEŤÁCI: Nikrmajer Jar.,Semerád Milan st.,Bartes Jar. ml.

KAČEROV: Kopeček Michal, Kopeček Zdeněk, Voltr Zdeněk

ACS: Jeleček Jakub, Jonáš Jan, Macek Roman

BALEŤÁCI: Nikrmajer Jiří, Kouřílek Pavel, Dobeš Lukáš

KOMANČI: Komínek Lukáš, Hanák Jiří, Dolák Jan

TESAŘÍCI: Jeleček Václav, Semerád Matěj, Semerád Martin

 

SKUPINOVÉ SOUBOJE:

 

SKUPINA A

Zvedač.

Záhumeň.

Baleť.

Komeťáci

Skóre

Body

Pořadí

Zvedačky

 

1:1

   2:0

1:1

4:2

4

2

Zahumeňáci

1:1

 

2:0

2:0

5:1

5

1

Baleťáci

0:2

0:2

 

1:1

1:5

1

4

Komeťáci

1:1

0:2

1:1

 

2:4

2

3

 

 

 

SKUPINA B

Komanči

ACS

Kačerov

Tesaříci

Skóre

Body

Pořadí

Komanči

 

1:1

1:1

2:0

4:2

4

2

ACS

1:1

 

1:1

1:1

3:3

3

3

Kačerov

1:1

1:1

 

2:0

4:2

4

1

Tesaříci

0:2

1:1

0:2

 

1:5

1

4

 

 Po urputných bojích ve skupinách, kde byly zápasy i výsledky dost vyrovnané, došlo na souboje v pavoukovi. Tady byly výsledky už mnohem jednoznačnější. Ve čtvrtfinálových zápasech na sebe narazili ZAHUMEŇÁCI S TESAŘÍKY, kde PŘEKVAPIVĚ zvítězili ZAHUMEŇÁCI 2:0, KOMANČI porazili KOMEŤÁKY 2:0, ZVEDAČKY zdolaly ACS 2:0 a BALEŤÁCI podlehli KAČEROVU 0:2.

V semifinále pak opět překvapivě avšak už ne tak jednoznačně porazili ZAHUMEŇÁCI KOMANČE 2:1 a stejným výsledkem zvítězili ZVEDAČKY nad KAČEROVEM.

O třetí místo pak vzplanuly boje mezi KOMANČI a KAČEROVEM z  nichž jako vítězové vyšli KOMANČI.

No a finále???  Pro jedno z finálových družstev úspěch, zvláště vzpomeneme - li na počáteční částečnou indispozici některých členů, a zároveň velká výzva. Pro druhé už je to obehraná písnička a v podstatě i pro ostatní týmy.Možná, že kdyby byla kameramanka zkušenější, rychlejší a více v pohotovosti a uměla vrátit záznam se sporným míčem, tak to třeba mohl být rozhodující moment celého finálového klání. Těm, kteří se zúčastňují pravidelně už je po těchto slovech jasné, že finále patřilo již po čtvrté ZAHUMEŇÁKŮM a proti nim stanuvším ZVEDAČKÁM. Přerušit vítěznout šňůru Zahumeňákům se jim však nakonec nepovedlo a tak putovní pohár a pohár za první místo bude další rok těšit tento výčapský nohejbalový tým.