Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morava Cup 2020

     Dvacátý ročník turnaje Morava Cup se uskutečnil 1.8.2020. Svoji účast pár dnů před konáním odmítl tým Hartvíkovic, turnaj se tedy nakonec odehrál pouze se třemi družstvy.

   První zápas mezi sebou sehrála družstva Blatnice a Starče ve 13:30, kdy byl naplánovaný začátek turnaje. Blatnice v tomto utkání porazila Stařeč poměrně vysoko 5:0.

Blatnice - Stařeč 5:0

   Ve druhém zápase se proti Starči postavili naši hráči. Hned v první minutě zazvonila z kopačky Kafky tyč soupeřovy brány. O další minutu později už bylo vše jinak, když skóroval Kašpárek. Jonáš Jan poslal Nazara a po mírném zaváhání ve vápně se nakonec dostal k míči Kača, který po zemi střílel k levé tyči a otevřel tak brankové vedení v náš prospěch.

   V čase dvaceti odehráných minut jsme soupeře celkem tlačili a poměrně dlouho a často jsme se zdržovali před soupeřovou bránou, zejména pak díky dvěma rohovým kopům po sobě. Bohužel pro nás však oba skončili bez branky. Ta se podařila vstřelit Kafkovi ve 26'. O dvě minuty později zahrozil Kača, který si naběhl, brankáře se mu podařilo překopnout, míč šel ale mimo. Minutu před koncem první půle se hlavou trefil Jonáš, pomezní odmávl ofsajt a gól tedy neplatil.

   Do druhého poločasu došlo ke změně ve strážení svatyně. Do branky se postavil Jan Jonáš a Matěj dostal šanci si zahrát v poli. V této části zápasu jsme přidali ještě dvě branky. nejprve se ve 38' pěkně zatočenou střelou trefil David Matoušek a poslední branku vstřelil po zemi k pravé tyči Matěj Semerád.

Výčapy - Stařeč 4:0 ( 2:0 )

   Po asi půlhodinové přestávce se proti sobě postavily oba vítězné týmy. Asi ve 25' je zraněn Jan Kopeček, když při souboji o míč byl sfaulován v blízkosti střídaček a hlavou trefil jednu s kovových tyčí. Téměř bezprostředně po rozehrání této nepříjemné situace jsme inkasovali branku. Zápas jsme mohli několikrát srovnat a dokonce se ujmout vedení ale bohužel všechny střely měly namířeno jinam, jen ne do soupeřovy branky. Ve snaze srovnat výsledek byl při trestném střílení, v samotném závěru utkání, vytáhnut z brány na půlku i Matěj, který zůstal zpoza brány i při následném protiútoku a střela z kopačky blatnického hráče byla přesná a bezchybně trefila prázdnou bránu a o vítězi bylo rozhodnuto.

Výčapy - Blatnice 0:2 ( 0:1 )

   Blatnice si z tohoto turnaje odvezla vše co se dalo. Pohár za první místo a s tím spojený putovní pohár, nejlepším hráčem byl vyhlášen Milan Sova a nejlepším brankářem Jiří Holý oba z vítězného týmu.

1. místo Blatnice

2. místo Výčapy

3. místo Stařeč

   Po celý den turnaje bylo pěkné slunečné počasí, které ovšem příliš mnoho diváků na hřiště nepřilákalo. K občerstvení byla tradiční uzená cigára a tradiční hamburger.