Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morava Cup 2016

16.ročník fotbalového turnaje Morava cup konaného 23.července,zahájili ve 13:30 naši hráči s mužstvem Lipníka.

     Prvních 15 minut utkání byl z naší strany pohledný,svižný a bojovný fotbal. Poté ale z neznámých příčin přišla klasická nakopávaná a bylo po fotbale. Nejlepším obráncem první půle byl Dolák,a bojovníkem v záloze Roman Macek, jenž měl dvě nádherné gólové šance, které ovšem neproměnil. Gól si ale přece jenom dal, když po faulu kopal trestňák a hostující brankář se mohl po míči, jenž mu vymetl šibenici, jen žalostně koukat.Do kabin jsme odcházeli s minimálním náskokem 1:0, který se nám podařilo udržet i v druhé části zápasu. Tímto vítězstvím jsme získali vísostné právu bojovat ve finále.

     Protihráčem se nám stala Blatnice, která v následujícím zápase porazila Blížkovice 2:1.        K vítězství přispěl oběma góly Sova.

     V souboji o třetí místo si pozici na pomyslné bedně jednoznačným skórem 6:0 vybojovaly Blížkovice. Zápas to nebyl pro obě družstva jednoduchý díky nepřízni počasí. Jestliže od začátku turnaje svítilo sluníčko a bylo teplo až dusno, tak v průběhu tohoto mače se přihnala průtrž mračen trvající několik minut. Déšť sice pozvolna slábl, avšak byl vytrvalý a těmto dvěma družstvům komplikoval hru po celých téměř 70 minut.

     Po ukončení utkání o třetí místo se opět vyčasilo - jak na objednávku - a finálový zápas doprovázely sluneční paprsky. Pravda slabší, ale hřály.

     Ve finále jsme skóre otevřeli my po rohovém kopu a hlavičce Honzy Jonáše. Pak ale laxní přístup obránců a brankáře zajistil hostům vyrovnání. Skóre poté navýšili hosté, kdy se do průniku dostal Sova a vypálil střelu k Matějově levé tyči. Nám se po delším čekání podařilo srovnat střelou Martina Semeráda. Čtyři minuty před koncem však přišla další chyba. Po faulu na blatnického hráče bylo odpískáno trestné střílení a nominovaný hráč poslal míč za Matějova záda. Přestože sudí po sedmdesáté minutě hru ještě nějakou chvíli natahoval, nám se již srovnat nepodařilo a v letošním roce nám náleží druhá příčka.

               1. místo BLATNICE

               2. místo VÝČAPY

               3. místo BLÍŽKOVICE

               4. místo LIPNÍK