Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morava cup 2015

     Oddíl kopané uspořádal v sobotu,první srpnový den,již 15. ročník fotbalového turnaje Morava Cup.

     Začátek ve 13:30 patřil letos nejprve hostujícím celkům Šebkovic a Blatnice.Vedení se dvěma góly ujala Blatnice, Šebkovicím se však podařilo snížit a v závěru utkání dokonce skóre srovnat. Předtím se ovšem ještě postaral o vzrušení rozhodčí Mitáš, když blatnický hráč šel sám na bránu, byl však faulován a sudí pískl přímák, který se nevydařil.

     Druhý poločas začal lépe pro Šebkovice, jenž se ujaly vedení hned dvěma góly, ovšem Blatnici se podařilo postupně srovnat a v závěru dokonce vstřelit vedoucí branku.

           ŠEBKOVICE - BLATNICE 4:5

     Poté přišli na řadu naši hráči společně s Blížkovickými. První vážnější situaci měl na svých kopačkách Marián Káčer, který prvně trefil gólmana a následná jeho střela míjela pravou tyč. Vzápětí se situace obrátila a po dlouhém nákopu blížkovického hráče a zmatkům před naší svatyní vykopával z brankové čáry Lukin.Poté další gólovku vytáhl Kráťa. U nás se o střelbu za středovým kruhem pokusil Matěj. Střela se mu podařila, avšak bránu minula. Před poločasem došlo ke zranění Jana Jonáše,jenž už si v turnaji nezahrál. Poločas skončil 0:0.

     Nerozhodně pro nás bohužel skončil celý zápas, neboť nominovaným penaltovým hráčům se podařilo proměnit pouze tři z celkových pěti možností.Úspěšní byli Káčer, Jeleček Lukáš a Jeleček Jakub,smůlu měli Matěj Semerád a Libor Loucký. Na druhé straně se podařilo minout bránu pouze jednomu blížkovickému hráči a tím pádem jsme se odsunuli do bojů o třetí místo.

     Přestávku před utkáními o medailová umístění vyplnil zápas místní starší přípravky s celkem Valče. Naši kluci se 13.6.2015 stali přeborníky OFS Třebíč, když v turnaji pořádaném OFS porazili všechny své protihráče a umístili se na nejvyšším stupínku. V tento den tedy místním divákům předvedli své umění a ujistili, že si titul právem zaslouží. Nad celkem Valče zvítězili vysoko 9:2. Brankami se na vítězství podíleli: David Zmeškal 4, Filip Kuba 3 a Michal Kouřílek 2.

     Po utkání byla klukům předána trička s nápisem Vítěz okresního přeboru Třebíč starších přípravek 2014/2015.

     Poté nastoupili na hřiště opět naši hráči, aby se se Šebkovickými protihráči utkali o třetí místo. Poločas jsme vyhráli 2:1 po penaltě Lukáše Jelečka a gólu Tomáše Matouška. Před koncem první půle vznikla hrozba bitky mezi hráči,kvůli napadení Jakuba Jelečka.

     V druhém poločase uklízel střelu Jiřího Rygla těžce,ale přece pod hrudník Kráťa a na tuto nebezpečnou situaci odpověděl pojišťujícím gólem Tomáš Matoušek. Navýšit skóre mohl dvakrát Martin Semerád. V jedné ze situací zatáhl David Matoušek míč do vápna, krásně poslal míč na druhou stranu Martinovi, ale ten střílí vedle levé tyče. Čtvrtý gól byl ukázkový. Vykopnutý balon si Roman Macek pokopnul mezi dva hráče a pak s přehledem zakončil.

            VÝČAPY - ŠEBKOVICE 4:1

     Finále mezi Blížkovicemi a Blatnicí bylo tak nějak bez náboje a celková atmosféra diváků během tohoto posledního zápasu byla už jakoby unavená. První poločas skončil vítězstvím Blížkovic 2:1 a situace se nezměnila ani po závěrečném hvizdu sudího Stejskala. Na každé straně se skóre navýšilo o branku, vítěžství si však udrželo družstvo Blížkovic.

          BLÍŽKOVICE - BLATNICE 3:2

     Po odehrání posledního zápasu došlo bezprostřdně k předání pohárů. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen blatnický Sova, nejlepšího brankáře získal náš Lukáš Krátký.

Pořadí: 1. místo BLÍŽKOVICE

         2. místo BLATNICE

         3. místo VÝČAPY

         4. místo ŠEBKOVICE

     Počasí během dne bylo na fotbal takřka ideální. Nepršelo, svítilo sluníčko, ale zároveň foukal svěží, chvílemi až studený vítr. Ten byl tak trochu jediným mínusem celého fotbalového odpoledne.

     Ve večerních hodinách pak proběhla pod širým nebem taneční zábava, které statečně vévodili místní mladí fotbalisté.