Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morava cup 2014

     První srpnový víkend 12.8. patřil uspořádání 14.ročníku fotbalového turnaje.Počasí se nám tentokrát vydařilo, pouze foukal silnější vítr.

     Před samotným turnajem sehráli svoje přípravné utkání dorostenci proti celku Jaroměřic.

Náš FO stál před nadcházející sezónou 2014/2015 před rozhodnutím, zda dorost zachovat či zrušit, neboť pro dosažený věk museli odejít 4 hráči - Matěj Semerád, David Matoušek, Miloš Caha a Štěpán Tomek.

Zrušit takové družstvo by bylo snadné, avšak jeho opětovné založení by byl oříšek, proto se tato varianta zamítla a hledalo se řešení pro udržení dorostu v soutěži. Zvláště poté co předešlou sezónu úspěšně reprezentovali náš oddíl a obec v krajské soutěži.Tím řešením bylo spojení výčapského a šebkovického oddílu v jeden, neboť v tamní vesnici se potýkali se stejným problémem.

     V tomto utkání se tedy kluci společně sehráli a sžívali. a nutno říci, že se hrál pěkný fotbal a pro diváky to byla jistě nádherná podívaná okořeněná navíc vysokou výhrou.

I když zpočátku takovému výsledku nic nenasvědčovalo, hosté se dokonce jako první ujali vedení, ale do poločasu naši srovnali a do kabin se odcházelo za stavu 1:1, kdy první gól vstřelil nováček Rygl Martin.

      První čtvrthodinka druhého poločasu byla gólovou smrští našich. Nejprve zvýšil Martin Semerád, třetí gól kopl Káčer,brankář sice chytil, ale otočil se s míčem v náručí za brankovou čáru.Čtvrtá branka byla vlastní, po ní se situace otočila a hosté snížili,ale vzápětí se do jejich brány trefil další z nováčků Kotačka Tomáš. Šestý gól si připsal opět Rygl. Deset minut před koncem kopaly Jaroměřice penaltu, kterou Jirka ovšem vychytal. Na 7:2 zvyšoval opět Kotačka a úplně poslední gól si dal vteřiny před koncem Peťa Jonáš.

VÝČAPY - JAROMĚŘICE  8:2

     Ve 13:30 byl hvizdem sudího zahájen první semifinálový zápas mezi celky Blatnice a Šebkovic, který skončil vysokou výhrou Šebkovic.

BLATNICE - ŠEBKOVICE 0:7

     Druhé utkání patřilo našim a Blížkovicím. Zápas to byl poměrně vyrovnaný, v němž jsme mohli opět litovat neproměněných šancí.Jednou velkou byla možnost kopat penaltu, kterou ovšem Lukáš kopl špatně. V závěru poločasu mohli skórovat i Blížkovice, ale naštěstí se ani jim nezadařilo.

Po odehrané čtvrthodině 2.poločasu se Blížkovice ujímají vedení z rohového kopu, který Večis v šestnáctce odkopl málo před sebe a soupeř toho využil a skóroval.