Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská besídka 2015

     Konala se v tomto roce 5. prosince od 16:30 hod. v areálu mateřské školy.

     Co se zázemí a výzdoby této akce týče, tak zde se nic nezměnilo. Vše zůstalo  tak, jak jsou stálí návštěvníci zvyklí.

     V dopoledních hodinách se organizátoři postarali o stavbu pekla, nebeského altánku, výzdobu, přípravu místa k opékání špekáčků, nachystání balíčků pro hodné dětičky a v neposlední řadě naaranžování cukroví. Svařák a čaj se poté uvařil u Kouřílků.

     Znovu jsme se pak všichni sešli přd čtvrtou hodinou. Čtyři muži a dvě ženy ze sebe udělali čerty nahánějící strach a Mikulášovi k ruce byli letos tři andělé. Jeden už zkušený a vyzrálý, jenž si s sebou vzal dva učedníčky na zkušenou.

     Poté co se všichni dokonale namaskovali se vydali v průvodu do areálu mezi návštěvníky. V čele průvodu šli andělé v rukou držíce zapálené prskavky a za nimi zbývající bytosti. Čerti se ovšem velice rychle rozprchli mezi lid a lovili zlobivé dětičky. Myslím, že byli letos celkem úspěšní a pekelný kotel se co chvíli naplnil nějakou tou hříšnou dušičkou.

     Naproti tomu byli zaměstnáni i Mikuláš s andělem, kteří obdarovávali hodné dětičky balíčkem sladkostí za přednesenou básničku.

     K občerstvení byly letos podávány pouze nápoje - čaj, svařák a něco málo tvrdého alkoholu a k jídlu bylo možno si opéci špekáčky nebo si dát drobný zákuseček z táců naplněných cukrovím.

     Návštěvnost bych řekla, že oproti předešlým létům poklesla, přesto se rozdalo asi 65 balíčků a vypilo se 36 l svařáku.

     Během večera došlo ještě k prvnímu rozsvícení vánočního stromu.