Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská besídka 2013

     Letošní besídka se konala  poměrně brzy 30. listopadu.           Samozřejmě této akci, která byla naplánovaná na 16 tou hodinu předcházela důkladná příprava - nachystat peklo, altán pro Mikuláše s andělem, cukroví, balíčky pro děti, posezení a nezbytné občerstvení. Letos byla připravena mimo jiné masová směs na topince.

     Ženám z dámského klubu se loňská role čertic zalíbila natolik, že se rozhodly si ji zopakovat. Bohužel mohly jen některé, neboť u občerstvení byla každá ruka dobrá.                    Vše vypuklo příchodem Mikuláše, anděla a čertů. Po prvotním běsnění a šoku dětí z pekelných bytostí, byl záhy v obležení nebeský altánek, aby se u něj dětičky podělily s ostatními o své recitátorské umění. Velký ušák naplněný balíčky se proto rychle vyprazdňoval. Na odbyt šlo rovněž cukroví a svařák, o něco horší byl prodej masa.

     Loňské opékání špekáčků sklidilo velký úspěch, tudíž bylo připraveno i letos.

     Nechybělo ani rozsvícení stromu před budovou MŠ. Obecní úřad zakoupil nové osvětlení, které je opravdu velice pěkné.  Na rozdíl od původních barevných světýlek, je toto jednobarevné a mezi jednotlivými žárovkami jsou místy rozmíštěny tzv. padající kapky.

     Účast byla poměrně velká a u ohýnku při opékání buřtů vydrželi někteří posedět. I když ne až příliš dlouho!