Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská besídka 2011

     Je sobota 3.12.2011 dopoledne a prostor u mateřské školy se opět začíná zaplňovat. Vyrůstá zde peklo vyplněné slámou, pekelným kotlíkem a namalovanými pekelnými bytostmi, vedle něj andělsko-mikulášské pódium,udírna a celkově se provádějí poslední úpravy před vypuknutím Mikulášké besídky, která se uskuteční již po čtvrté.

Kromě budovy MŠ,která se v předešlých měsících opravovala,zateplovala a celkově se oblékla do nového kabátu,žádná další výraznější změna v konání této již tradiční akce nenastala.Po všech nezbytných přípravách se maminky na chvilku odebraly do svých domovů,aby se kolem 15té hodiny vrátily zpět.

     Tentokrát se jejich útočištěm stala sokolovna,kde bylo potřeba ještě uvařit čaj a svařák,připravit cukrovíčko a další potřebné věci k pochutinám,nanosit na místo konání,kde již chlapi započali s přípravou čertovského masíčka a v 16:00 mohlo všechno začít.

     Největší rozruch nastal jako vždy příchodem čertů a rázem byl také v obležení altán pro Mikuláše a anděla, odkud se doposud linuly koledy.Tady se dětičky střídaly aby předváděly svá pěvecká a recitátorská umění, za což od anděla obdržely malý dáreček.

O mluvené slovo se postaral i letos starosta obce Zdeněk Voltr a my můžeme být rády,že si jej neodnesli čerti - o což se zpočátku snažili - a my tak můžeme jeho dar řečnění využívat i na našich dalších akcích.

     Přestože počasí bylo letos takřka přívětivé,návštěvníci poměrně brzy vyklidili areál a odebrali se do svých domovů.