Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský den 2017

     Na mnoha místech republiky řádí bouřky, meteorologové vydávají výstražná opatření, jen našim končinám se dešťové kapky stále vyhýbají.

O tomto víkendu 8. a 9. července 2017, kterému předcházely dva volné sváteční dny,a v naší obci se konalo více akcí najednou, jsme však počasí bez deště uvítali.

     Na školkové zahradě vyzdobené napentlenými břízkami vzniklo v sobotu 8. července centrum soutěží, dovedností, znalostí a atrakcí pro všechny děti ze vsi, blízkého i dalekého okolí, neboť se konal další výčapský dětský den.

     Na dvanácti zastaveníčkách rozmístěných po areálu i mimo něj sbírala dítka razítka, která značila že patřičné úkoly byly zdárně splněny. Za takto orazítkovanou kartičku pak každé dítě dostalo balíček, lístek na popcorn a lístek na kolotoč.

     Půjdeme-li od zadního traktu zahrady, tak zde měli svůj koutek, ukrytý pěkně ve stínu stromů, myslivci.Ti byli vybaveni velkým množstvím různých ukázek z říše rostlinné i živočišné a na děti čekal nelehký úkol poznávat z jakého stromu je ta či ona větvička, druhy obilí a jiné výpěstky a samozřejmě když myslivci, tak nesměla chybět zvěř, kterou poznávaly děti na obrázcích a nebo zde byla na ukázku spousta vycpanin.

     V tomto parném počasí se do stínu uchýlili nejen myslivci, ale pokud to bylo jen trochu možné, tak jej vyhledaly i ostatní stanoviště.

     Nedaleko myslivců byli Adriana a Jíří Kašpárkovi s připravenou sportovní dráhou. Nejprve muselo dítě přeskočit laťku, poté prolézt tunelem a kolem kuželů absolvovat slalom s míčkem a florbalkou zakončený vstřelením gólu do branky.

     V jejich blízkosti pak byla většina dalších zastaveníček. Na jednom místě bylo hned několik salónů zaměřených především na dívčí část dětské populace a sice krejčovský salón Milušky Javůrkové, kadeřnictví Káji Filové, tatérské studio Lenky Zmeškalové a nehtové studio Báry Kouřílkové.

     Opodál se zdobily perníčky za pomoci cukrářky Jany Kopečkové.

     Podojit krávu stračenu pomohla dětem Olga Petrů, ulovit rybku bylo možné s Milanem Semerádem a zatlouci hřebík s truhlářem Matějem Semerádem.

     Mezi těmito všemi byly ještě ukryté dvě kreslířky, které dětem namalovaly za odměnu na obličej co si kdo vybral dle přiložených obrázků.

     V blízkosti rybníčka se skákalo v pytlích s Jitkou Drápelovou a hasiče ze sebe děti mohly udělat za pomovi Jarina Drápely.

     Vztyčená májka u rybníčka posloužila opět k lezení s elektrikářskými stupačkami a po jejím zdolání čekala děti odměna. Zde s oblečením do ochranných pomůcek pomáhali Jiří Bula a Pavel Kouřílek, jištění dětem dělal Milan Semerád ml.

     Další pěkné dárečky děti získaly u starosty obce za pěknou písničku či básničku.

     Několikrát během odpoledne se mezi přítomnými objevili dva opeřenci. Plyšové postavičky kuřete a kohouta se mezi dětmi pohybovaly, zejména na tanečním parketě si všichni společně zařádili.

     Jelikož bylo opravdu hodně teplo, tak měly děti k dispozici zdarma ledňáky.

     Dva skákací hrady zajistily dostatek možností na zařádění si v těchto atrakcích.

     Po ukončení soutěžní části dne byli všichni přizváni k rybníčku, aby zde shlédli ukázku výcviku psa při přinášení kachny a hledání na hluboké vodě. Krátkosrstý ohař maďarský patří Zdeňku Pokornému a má za sebou několik potřebných zkoušek. Přestože mu hledáni zpočátku činilo trošku problém, nakonec se podařilo najít a přinést páníčkovi vše co měl.

     Občerstvení byl opravdu dostatek a bylo z čeho vybírat. Langoše, hamburgery, párek v rohlíku a uzená cigára byli zárukou chutného a vydatného jídla. V sestavě tří kuchtiček - Katka, Věra, Jana - připravily 70 kusů hamburgerů a nespočet langošů.

     Celkem využilo všech těchto atrakcí a možností 100 dětí, které si doufejme tento krásný, slunečný a horký den užily a s nimi snad i jejich rodiče, prarodiče či jiní příbuzní.

     Nápomocni při této akci byli sokolové z místní organizace a to zejména mladší ročníky. O jejich zajištění se postaral Martin Král, kterému patří velké poděkování.

Během sobotního dne, večera a nedělního odpoledne se u udírny a pití vystřídali: Ondřej Semerád,Vojta Nikrmajer,Lukáš Jeleček,Martin Král,Klára Chroustová,Jakub Jeleček, Martin Semerád,Roman Macek,Matěj Semerád,Taras Kuchera,David Matoušek,David Navrátil.