Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Druhý červencový víkend patří již tradičně pořádání Dětského dne,ten letošní se konal 10.7.2010.

Tradiční už zůstávají i soutěže a hry pro děti,kterých je velké množství a bývají štědře odměňovány sladkostmi.   Kromě toho se děti mohly těšit na tombolu čítající letos 228 cen,dále skákací hrady,skluzavku,trampolínu,sjezd na laně a další aktivity.To ovšem nebylo všechno! Děti si mohly prohlédnout ukázky šermířů,ukázky výcviku policejních psů, ukázky leteckých modelů a své vycvičené ptáky přijeli ukázat sokolníci z Jihlavy.

Nechybělo ani bohaté občerstvení a velký úspěch sklidily nafukovací žárovky,které poředatelé obdrželi jako sponzorský dar od Eonu.

     V odpoledních hodinách přijela hudba Švarc-Fialová a téměř bezprostředně se zaplnil taneční parket.Nic se na tom nezměnilo ani poté,kdy pěkné slunečné počasí vystřídal déšť,který tanečníky nikterak neodradil a ti, jenž by zmoknout nechtěli,tančili pod altánkama a to až do půlnoci,kdy hudba skončila.

     Bohužel počasí neumožnilo postavit stany,ale domů se nikomu nechtělo,tak se spalo pod velkým vojenským,který původně sloužil jako ochrana před slunečními paprsky a později před kapkami deště.Dále na pódiu,v chatě a někteří v autech.

     Ráno jsme se už probudili do lepšího počasí bez deště.ale pohled na stany a altánky moc příjemný nebyl. Ty totiž nevydržely nejprve zacházení při bujarém veselí některých návštěvníků a později v noci neodolali dešti,větru.

Náladu nám spravily výborné koláče od Milušky Javůrkové, které se staly součástí nedělní snídaně na kopci, a další buchty od maminek.

Následoval úklid a odchod do svých domovů.