Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atletické závody 2013

     Naše výprava na závody 11.května čítala 19 účastníků. Celkový počet soutěžících byl 160.

     Počasí bylo letos obzvláště nepříznivé. Bylo chladno   a děštivo,takže povinnou výbavou závodníků a jejich doprovodu byly bohaté zásoby teplého čaje,oblečení        a pláštěnek.

     K nejmladším účastníkům patřila Darina Petříčková, která ovšem nesoutěžila tak úplně za naši jednotu, neboť není členkou,tudíž byla vedená jako veřejnost.Její umístění v kategorii předškolní žactvo ročníků 2007 a mladší bylo pěkné. Obsadila 7.místo z celkového počtu 21 soutěžících.

     V další kategorii mladší žákyně I.ročníků 2004-2006 jsme měli pět účastnic. Nadějí na medailovou příčku byla Nikola Bulová, která naše naděje nezklamala.V běhu na 50m a 300m hrály roli desetiny, což ovšem v tomto zápolení znamená značnou bodovou ztrátu a v konečném hodnocení pak i horší umístění.Hod míčkem do dálky v délce 17m byl druhý nejlepší výsledek za vedoucí Barborou Pechovou z Dalešic s 22 metry.Skok daleký už tak povedený nebyl, takže i tady byla ztráta bodů rapidní.Přesto Nikča obsadila krásné 3. místo.

Sára Drápelová skončila 7., o  9.-10.místo se dělila      Kačka Ošmerová, 20.místo patřilo Anetě Dobešové        a celou tuto skupinu žákyněk uzavírala Zuzanka Stuchlíková na 34.místě.

     Další zastoupení dívek jsme měli až v kategorii        Starší žákyně III., kde za naši jednotu závodily čtyři účastnice.Nikola Matoušková obsadila 4.místo, když v hodu i skoku dalekém měla vždy třetí nejlepší naměřené číslo za svými přemožitelkami.

7.skončila Viktorie Svobodová,                               10.místo patřilo Míše Dobešové a na 11.místě skončila    Barča Kouřílková z celkových 12 účastnic.

     Chlapců letos k zápolení nastoupilo o jednoho méně než děvčat. V kategori mladší žáci I. nejlepší umístění získal David Zmeškal, kterému patřilo 9.místo.            11.skončil Radim Petříček,jenž byl ve stejné situaci jako jeho mladší sestra Darina. 13.místo získal Michal Kouřílek a v patách mu byl na 14.místě Ondřej Stuchlík.  18.místo obsadil Lukáš Nikrmajer z celkového počtu       20 účastníků.

     Kategorie mladší žáci II. nám skýtala rovněž jisté naděje na bednu a ani tady tyto naděje nebyly zklamány. 2.místo obsadil Jaroslav Drápela. V hodu kriketovým míčkem se svými 35m byl nejlepší, ovšem na paty mu šlapal Richard Zmeškal společně s dalším závodníkem jenž hodili pouze o půl metru méně. Ve skoku dalekém se svými 360cm byl druhý a v běhu na 300m měl pátý nejlepší čas. 5.místo získal Richard Zmeškal, který bohužel ztrácel body na vteřinách při obou bězích.         O hodu již zmíňka byla a ve skoku dalekém nenašel se svými 386cm přemožitele.                                    12.místo patřilo Víťovi Javůrkovi a na 16. místě skončil   Radek Nikrmajer z celkových 19 závodníků.

     V konečném součtu nám patřila dvě medailová umístění, přesto patří dětem veliký dík za účast           a reprezentaci jednoty a obce.