Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atletické závody 2012

     Ani v letošním roce nechyběli sokolíci z Výčap na atletických závodech v Třebíči konaných 12. května. I když je pravda,že rok od roku je účast menší. Letos to ovšem bylo asi všeobecně, vzhledem k dosti nepříznivému počasí. V našem případě však největší roli, v zatím nejmenším počtu účastníků z naší jednoty, sehrál fakt, že se souběžně konaly fotbalové zápasy přípravky a žáků. Celkem tedy na závody odjelo 16 děti. A pokud mě paměť neklame tak letos snad poprvé  počet zúčasněných dívek předčil chlapce.

      Všichni se opravdu hodně snažili a usilovně bojovali, na medailové příčky to však nestačilo, ale velká většina z nich skončila třeba hned za nimi. A pokud se podívám třeba jen na naše nejmladší zastoupené, tak taková Nikolka Bulová skončivší na 7. místě,měla před sebou všechny soupeřky o dva roky starší a její bojovnost byla opravdu neskrotná,zejména v závěrečním běhu na 300m. Totéž ovšem platí i o jejich dvou kolegyních z kategorie žákyň I. Sárince Drápelové a Anetce Dobešové, ale bezpochyby i o všech ostatních zúčastněných.

     Jak již bylo zmíněno v úvodu,počasí bylo letos opravdu hodně nepříznivé. V okamžiku odjezdu z návsi naší vesničky však nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo být jinak. V podstatě všichni jsme byli oděni do kraťasů a triček a těšili se na závody v příjemném počasí,přestože předpověď příznivá nebyla. Naše nadšení nás však velice brzy opustilo.Jakmile jsme se blížili k Třebíči bylo patrno, že s letním vybavením jsme to fakt přehnali. Nejen že jsme se ihned po příchodu na místo začali všichni oblékat,ale v momentě nástupu už začalo poprchávat a toto počasí nás v podstatě doprovázelo po celou dobu závodů.

     Tak se seznámíme s těmi jenž bojovali v takto nepěkném počasí a jak se nakonec umístili.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ I. ročníky 2003-2005

Nikola Bulová 2005              7. místo

Sára Drápelová 2005        14. místo

Aneta Dobešová 2005       18. místo

z celkového počtu 21 žákyněk.

MLADŠÍ ŽÁCI I. tady jsme měli jediného bojovníka a tím byl Vítězslav Javůrek skončivší na 8. místě z celkového počtu 14.

Kategorii MLADŠÍ ŽÁKYNĚ II. zastupovala dvě děvčata -

Eliška Dvořáková 7. místo a Julie Javůrková 10. místo z celkového počtu 14.

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii MLADŠÍ ŽÁCI II., kde závodilo pět chlapců a v podstatě se umístili pěkně za sebou.

Jaroslav Drápela 4. místo

Tomáš Kočár        5. místo

Jan Kopeček         6. místo

Ondřej Bula           8. místo

Richard Zmeškal   9. místo

z celkového počtu 14 žáků.

V kategorii STARŠÍ ŽÁKYNĚ III. jsme měli čtyři želízka v ohni. Nikola Matoušková           4. místo

          Viktorie Svobodová        10. místo

          Michaela Dobešová        13. místo

          Hana Tesařová        15.-16. místo

Poslední kategorií, která naši jednotu reprezentovala byli STARŠÍ ŽÁCI III.,kde jsme měli opět pouze jednoho bojovníka, který skončil na 8. místě z celkového počtu 11 chlapců a byl jím Michael Rygl.

Úspěšní jsme byli letos ve štafetách,kde se naše družstvo ve složení Tomáš Kočár, Jaroslav Drápela, Nikola Matoušková a Viktorie Svobodová dělilo o 3.-4. místo.

Závěrem nezbývá než všem zúčastněným poděkovat za jejich bojovnost a v případě počasí jenž nás celý den doprovázelo i obětavost a těšíme se na další spolupráci v příštích letech.