Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atletické závody 2011

   Dalo by se říci,že atletika v Třebíči začíná být našimi dětmi poměrně oblíbená, a to i přesto že se jí letos 14. května 2011 jelo zúčastnit ,,pouze" 18 dětí. Tento mírný pokles byl zapříčiněn především souběžně probíhajícím fotbalovým utkáním a účastí na turnaji stolního tenisu.

   Také letos se závodů chtivé děti důkladně připravovaly pod vedením Mirky Peckové a Radky Smolíkové, aby dosáhly co nejlepších výsledků.  A také se jim to podařilo. Naši sokolíci 5x vystupovali na stupně vítězů,jiní byli těsně za medailovými příčkami a ti ostatní obsadili další krásná místa.

   Naše nejmenší,v kategorii předškolní žactvo,reprezentovaly dvě holčičky - NIKOLKA BULOVÁ a SÁRINKA DRÁPELOVÁ obě rok narození 2005. NIKOLKA obsadila 2. místo s celkovým počtem 199 bodů a její přemožitel měl o pouhých 19 bodů více, které nasbíral pouze díky hodu, neboť v běhu na 40m měli čas (8,7s) i získané body za něj(56)stejné a ve skoku do dálky neměla Nikolka se svými 149cm konkurenci. SÁRINKA skončila na 5. místě s celkovým 101 bodem. I její nejsilnější stránkou byl skok daleký, neboť jejích 123cm byl čtvrtý nejlepší výsledek v této disciplíně. V běhu na 40m měla druhý nejlepší čas (9,1) za prvními dvěmi umístěnými, ovšem obdržené body tady s naskakujícími sekundami asi rapidně klesají, neboť zde získala 29 bodů. A stejně jako u Nikolky byl i pro Sárinku bodově ztrátový hod do dálky.Přesto je to úžasné umístění,zvláště když v této kategorii bylo celkem 22 závodníků.

   V mladších žákyních I. jsme měli pouze jednu statečnou bojovkyni KATKU OŠMEROVOU, která obsadila 21. místo v celkového počtu 27 zaávodnic.Nutno ovšem říci,že v této kategorii patřila Kačka k těm nejmladším, neboť její rok narození je 2004 a společně s ní závodily dívenky ročníků 2003 a 2002.

   V mladších žákyních II.kam patřily ročníky 2000 a 2001 jsme měli 3 závodnice a všechny reprezentovaly rovněž hodně dobře. NIKOLA MATOUŠKOVÁ se umístila na 4. místě, za ní na místě 5.- 6. skončila VIKTORKA SVOBODOVÁ  a 8.místo obsadila BARČA KOUŘÍLKOVÁ  z celkového počtu 17 děvčat.

   Co se týče ženského pohlaví, tak tady jsme pak měli už pouze jednu zástupkyni v kategorii starší žákyně IV. KATEŘINU MUCHOWITZOVOU, která vybojovala 7. místo z celkových  11 účastnic.

   Mezi chlapci panuje vždy větší zájem a nejinak tomu bylo letos.

Nejmladšího účastníka jsme měli v kategorii mladší žáci I. ročníků 2002-2004 JAROSLAVA DRÁPELU ,který obsadil příčku úplně nejvyšší s celkovým počtem 280 bodů a za ním skončivší závodník měl o jeden jediný bod méně. V běhu na 50m měl Jára čas 8,8 za který získal 67 bodů a druhý umístěný měl čas 8,9 a 55 bodů. Tedy jedna jediná setina jej stála 12 bodů, což je neskutečně velký bodový rozdíl, ale v tomto případě pro nás samozřejmě dobře.

   V mladších žácích II. ročníků 2000 a 2001 za nás bojoval MICHAEL RYGL,který obsadil 6.místo a TOMÁŠ OŠMERA, jenž skončil na 9.místě z celkového počtu 11 závodníků.

   Tradičně nejhojněji obsazovaná kategorie Starší žáci III. ročníků 1998 a 1999 měla letos hodně slabou účast ovšem ne z řad výčapských. Z celkového počtu 12 účastníků tvořili naši kluci rovnou polovinu.Není tedy divu,že dva z nich skončili na bedně. 2.místo patřilo MARTINU SEMERÁDOVI, 3.místo JANU PECKOVI,6.skončil TOMÁŠ SIGMUND,8.místo ŠIMON DOLÁK,11.místo PETR JONÁŠ a 12.místo JIŘÍ HANÁK,který absolvoval pouze skok daleký a hod kriketovým míčkem,neboť díky bolavému kotníku vzdal běh na 60m i osmistovku.

   V kategorii starší žáci IV. jsme měli opět jedno medailové místo a to příčku nejvyšší,kterou obsadil ONDŘEJ DOLÁK. 5.místo patřilo TOMÁŠI KOTRBOVI z celkového počtu devíti závodníků.

   Počasí bylo pěkné slunečné,pouze ke konci závodů to vypadalo,že vyhlašování v suchu nepřečkáme ale vydrželo to.

   Všem zúčastněným dětem děkujeme za účast a za skvělou reprezentaci naší jednoty.