Jdi na obsah Jdi na menu
 


   15.května 2010 se v Třebíči uskutečnil další ročník přeboru v lehké atletice plk.Švece, kterého se z naší jednoty jelo zúčastnit 23 dětí.

    Bohužel uskutečnění závodu komplikovala předpověď počasí, kdy meteorologové hlásali na víkend přeháňky a místy trvalý a vydatný déšť. Z tohoto důvodu byly jednotám rozeslány den před konáním závodu e-maily, že se závody sice uskuteční za každého počasí, ale budou přesunuty na stadion ZŠ Benešova, kde by děti měly mít v případě nevlídného počasí zajištěno zázemí.

Ještě večer ve 20:30 hod. se vedoucí naší výpravy Mirka Pecková na stránky dívala zda nenastala nějaká další změna. Nic takového nikde nebylo a tak jsme se v sobotu ráno vydali sedmi autama na ZŠ Benešova. Po příchodu na místo konání nás ovšem místo vedoucích atletických závodů, čekal na dveřích pouze vzkaz, že se přebor uskuteční na obvyklém místě - tedy na stadionu pod Kostelíčkem. Nezbývalo, než se rychle přesunout , zaregistrovat a čekat na zahájení. To proběhlo místo plánu asi o půl hodiny později, ale pak už nic nebránilo, aby byly závody zahájeny a dále mohly pokračovat podle předem naplánovaného harmonogramu.

    Děti čekaly v podstatě stejné disciplíny jako v letech předešlých.

   Za předškolní žactvo nastoupili tři naši sokolíci, kteří postupně absolvovali běh na 40m, hod tenisovým míčkem a skok do dálky z místa.

Jednalo se o děti narozené v roce 2004 a mladší, v našem případě to byla za rok 2004 Kateřina Ošmerová a ročník 2005 Sára Drápelová a Michal Kouřílek. Z této trojice se nejlépe umístila KATKA OŠMEROVÁ která obsadila 6. místo, na místě 16.-17. skončila SÁRA DRÁPELOVÁ a o příčku níže na 18. místě MICHAL KOUŘÍLEK z celkového počtu 25 závodníků.

   V kategorii mladší žáci I. jsme měli rovněž tři želízka v ohni a jak se později ukázalo, byla to želízka nejšikovnější. Jednalo se o kluky narozené v roce 2002 - Jaroslav Drápela, Dominik Dokulil a Václav Abrahám, z nichž první dva obsadili medailová místa, ale ani Vašík nedopadl špatně. 1. místo patřilo DOMINIKU DOKULILOVI, 2. místo JAROSLAVU DRÁPELOVI a VÁCLAV ABRAHÁM skončil na místě 8. z celkového počtu 20 závodníků. Další prvenství si tito borci vysloužili jako družstvo, když porazili družstva z Dalešic, Třebíče a Jihlavy.

   V kategorii mladší žákyně I. jsme měli pouze jedinou zástupkyni a tou byla JULIE JAVŮRKOVÁ, která v konečném pořadí obsadila 14. místo z celkového počtu 25 závodnic.

   Také v kategorii mladší žáci II. jsme měli tři závodníky - Adam Abrahám, Michael Rygl a Tomáš Ošmera. Zde se nejlépe umístil ADAM ABRAHÁM, který skončil na 10. místě, 15. místo patřilo TOMÁŠI OŠMEROVI a na 22. místě se umístil MICHAEL RYGL z celkového počtu 28 závodníků.

   Za mladší žákyně II. nastoupila rovněž tři děvčata s rokem narození 2000 - Nikola Matoušková, Viktorie Svobodová a Barbora Kouřílková. Tady se nejlépe umístila NIKOLA MATOUŠKOVÁ, která obsadila 5. příčku, 14. místo patřilo VIKTORCE SVOBODOVÉ a 16. místo BÁŘE KOUŘÍLKOVÉ z celkového počtu 26 závodnic.V družstvech skončily dívenky na 2. místě za Moravskými Budějovicemi a před Jihlavou a Pelhřimovem.

   Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii starší žáci III., kde nás reprezentovalo šest chlapců, kteří kromě soutěže jednotlivců, bojovali i jako dvě družstva. Z této sestavy se nejlépe umístil ONDŘEJ DOLÁK, kterému patřilo  2.místo, na 6. místě skončil JAN DOLÁK, 7. místo MARTIN SEMERÁD, 12. místo JAN PECKA, 13. místo TOMÁŠ SIGMUND, 14. místo MICHAL ODSTRČIL z celkového počtu 19 soutěžících. Díky těmto pěkným výsledkům jsme v této kategorii obsadili první dvě místa v družstvech. 1. místo patřilo družstvu - Jan Dolák, Ondřej Dolák a Jan Pecka, 2. místo družstvu - Tomáš Sigmund, Michal Odstrčil a Martin Semerád.

   V kategorii starší žákyně III.jsme měli tři závodnice, které se v konečném pořadí umístily následovně:

6. místo KATEŘINA MUCHOWITZOVÁ, 8. místo GABRIELA HANÁKOVÁ a 13. místo SABINA SIGMUNDOVÁ z celkového počtu 17. závodnic.

   Za dorostence nás reprezentoval pouze PAVEL JUŘICA, který skončil čtvrtý ze čtyř s tím, že 100m uběhl jako druhý nejrychlejší, ve vrhu koulí byl rovněž druhý, slabší byl skok do dálky, ale bohužel Pavlovou slabinou je běh na 1500m, kde má jako astmatik pochopitelně problémy, navíc už před závodem se necítil dobře, přesto se tohoto běhu zúčastnil a dokončil což se samozřejmě cení.

Za úspěšné absolvování celých atletických soubojů si všichni zúčastnění závodníci zaslouží obrovské poděkování a doufejme že je to nabudilo k dalším účastem v letech příštích. Děkujeme rovněž cvičitelkám Mirce Peckové a Radce Smolíkové, které si z řad dětí vybraly potencionální zájemce a na závody je každý týden připravovaly a děkujeme rovněž rodičům za ochotu děti přepravit do Třebíče a zpět a za pomoc při samotných závodech.