Výčapská 13 2016

V kalendáři jsme se dostali až k datu 28. května 2016. Jedná se o poslední květnovou sobotu, což pro sokolíky znamená jediné. Uspořádat turistický pochod ,,Výčapská 13". Ten letošní byl tak trošku jubilejní, neboť se jednalo o 15. ročník.

Zodpovědnost za bezproblémový průběh mělo zřejmě i počasí, které se tentokrát vydařilo. Po ránu pořadateli zmítaly obavy jestli přece jen nebude pršet, nakonec to ovšem vypadalo na ukázkové počasí pro pochod či výlet na kole. Obloha sice mírně pod mrakem, ale bez deště. Během dne se začaly ukazovat sluneční paprsky a v momentě, kdy se proklubaly skrze peřinu z mraků, svoji intenzitu stupňovaly.

Připraveny byly tradiční turistické trasy v délkách 6,13 a 25 km a cyklotrasy 18,30 a 50 km. Pěší trasy se rok od roku stále více dostávají do pozadí v konkurenci cyklotras. Návštěvníků pochodu bylo letos 57 včetně miminek a psa, ale pěšky se vydala jen nepatrná část. Konkrétně 16. Většina tedy vycestovala na kolách. Rodiny s malými dětmi si sice trasu upravily dle možností svých dětí,ale vyrazily a v pořádku dojely. Nejdelší padesátikilometrovou trať zvolilo 19 jezdců, ostatní si vybrali trasy kratší.

Odměnou každému účastníkovi byla dřevěná medaile a diplom a v cíli čekalo občerstvení.