Sokolský ples 2017

První sokolskou akcí v novém roce byl ples konaný 11.února 2017. Zároveň se jednalo o první ples organizovaný novým výborem.

Sobotní dopoledne patřilo přípravám. Bylo třeba nachystat sál a tombolu. Při chystání sálu se sešlo tolik členů a v sále nastalo nezvykle hojné hemžení, že snad během pěti minut bylo vše hotovo a stejně rychle se zaplnily téměř všechny stoly lístkama na zamluvení míst.

Poté přišla na řadu tombola, což byla záležitost na delší dobu, ale i zde to díky děvčatům podílejícím se na její přípravě odsýpalo. V konečné fázi čítala tombola 274 cen, které byly různorodé a myslím si, že až na několik málo cen útěchy, se jednalo o věci zajímavé a některé i poměrně cenné. Mezi tyto by se dala zahrnout naprostá většina - půlky prasete, externí disk, různé druhy nářadí, velké množství různých poukazů, věcí do domácnosti, pro auta, ceny k snědku a mnoho dalších. Po těchto přípravách došlo ještě k vylosování výherců lístků prodávaných po vsi. Losování se ujal starosta obce Zdeněk Voltr.

1.cena metr dřeva - MALENA LUBOŠ

2.cena rychlovarná konvice - DOBEŠ TOMÁŠ

3.cena krmení pro psa - DOBEŠ VLASTIMIL

Večerní návštěva plesu byla rovněž potěšující, neboť se přišlo veselit a tančit 163 platících. Ti se jistě dobře bavili, jelikož po třetí hodině ranní se na tanečním sále nacházelo ještě poměrně dost hostů.