TÁÁK a máme za sebou první sokolskou akci, ( po valné hromadě ), v r. 2009 a tou byl ples,který se uskutečnil 7.února od 20:00 hod. v sokolovně s hudbou PROMĚNY.

Tento náš ples přišlo navštívit 140 platících spoluobčanů a hostů. Návštěvnost je to pěkná a možný podíl na jejím pozvolném navyšování může mít, ( kromě toho,že si jdou všichni především zatančit a pobavit se ),také tombola. Ta nejen že roste co do množství cen,ale také nepatrně rostou hodnoty některých výher. I v letošním roce bylo první cenou živé selátko, dále pak čtyři čtvrtky prasat, prasečí hlavy, ale také multifunkční tiskárna či MP 3. Dále zde bylo od nábytku, nářadí, různé poukázky, autokosmetické balíčky,skleničky , pytle s krmením, vrtačka, popelnice, ruční šlehače, slivovice a jiné alkoholické nápoje,termosky,dorty,salámy a jiné poživatiny,  až po skleničky, hrnky, čepice, hodiny, dekorace, obrazy, montérky a spousty dalších  pěkných cen. Celkem čítala letošní tombola  227 výher.

K občerstvení se podával smažený řízek s bramborovým salátem nebo s chlebem, ti  méně hladoví či méně nároční si pochutnali na párcích. Vypily se čtyři sudy piva a nějaké ty tvrdší alkoholické nápoje také vzaly za své.

Hudba svoji projekci ukončila něco málo po půl třetí ráno.

Myslíme si tedy, že se ples vydařil a těšíme se příští rok opět naviděnou.

Jak již bývá dobrým zvykem po bujarém veselí z předešlého dne přichází na řadu úklid sokolovny a s ním spojené dopíjení sudu ( pokud tam něco zbyde ). A nám zbylo a bohužel hodně. Bohužel proto, že úklidu se jednak moc členů nezúčastnilo a ti jenž se dostavili zase brzy odešli a pivo pít odmítli.

V jeden spásný okamžik se místostarosta Kouřílek rozhodl odvézt nádobí od řízků a salátu na Moravu a odtud si přivezl posilu. SEDM STATEČNÝCH doslova a do písmene se se sudem pralo asi tři hodiny, ale nakonec bitvu přece jen vyhráli.

Ještě nikdy jsem neviděla tolik PIVAŘŮ, aby se zrakem a sluchem upřeným k sudu s pivem čekali, až sud SYKNE. Mnohdy dychtivě čekajíce na každé vytočené pivo, dnes se nedočkavě těšili až bude vytočen poslední půllitr toho - jindy tak lahodného - moku.

Od té doby co přijeli hoši - bojovníci - bylo v šenku opravdu veselo a celou sokolovnou se rozléhal neustálý, burácivý smích. HOŠI DĚKUJEM !!!!!!