Letošní druhý ročník Pouťového trojboje byl po všech stránkách stejně vydařený jako ten loňský. Počasí k nám bylo stejně vstřícné jako při prvním ročníku, ba možná sluneční paprsky svítily ještě vydatněji a teploty stoupající až k 35°C byly takřka nesnesitelné. Není divu,že se všichni přítomní chladili jak se dalo, zejména pak tekutinami používanými vnitřně.

Letos jsme přistoupili k výzdobě areálu MŠ opentlenými břízkami, kteréžto přípravě jsme věnovali pátečné podvečer. Zároveň se postavily stany a altánky a ostatní věci potřebné k plynulému a bezchybnému sobotnímu a nedělnímu provozu. V sobotu dopoledne se pak ještě nanosilo posezení, natáhla elektrika a úderem 13 té hodiny to všechno mohlo vypuknout.

V době od 13 - 13:30 byla prezentace, kde se nahlásila sedmičlenná družstva mužů a žen těšící se na sportovní klání provázená chvílemi až urputnými souboji mezi jednotlivými týmy a to zejména v sokolské části trojboje.

Poté co byla družstva zaprezentována, mohl Jindra Dolák připravit tabulku, do které se postupně zapisovaly výsledky a časy z jednotlivých soutěžních disciplín. Všechno již je připraveno, starosta obce se svojí aparaturou a mikrofony rovněž, tudíž nic nebrání tomu, aby byl vyhlášen nástup. Starostové jednotlivých organizací přivítali všechny přítomné soutěžící i diváky a seznámili je s průběhem trojboje a pravidly v jednotlivých disciplínách. Po soutěžním pokřiku 3x ZDAR byl druhý ročník Pouťového trojboje zahájen.

Stejně jako v roce loňském probíhaly souběžně sokolské a myslivecké dovednosti. V zadní části areálu byli připraveni myslivci se svými vzduchovkami a dvěma střeleckými stanovišti.Na jednom měl každý závodník dvě střely do terče a na tom druhém dvě střely na pohyblivý terč. Ve stínu stromu pak probíhala vědomostní soutěž, která byla letos mimosoutěžní a k jejímuž výsledku se přihlíželo v případě rovnosti bodů u některého z družstev.

Přední prostor areálu patřil sokolům, kde oproti loňskému, poměrně zdlouhavému,fotbalu došlo ke změně a letos soutěžící předvedli své dovednosti ve slalomu s fotbalovou tématikou.Jednotliví soutěžící byli rozmístěni v určených prostorách a každý jeden z týmu měl za úkol něco jiného. Disciplína začala vhazováním autu prvního závodníka druhému, který měl míč zpracovat a následně s ním obkroužit kužel a nahrát třetímu. Ten měl stejný úkol, čtvrtý pak s míčem proběhl slalom, pátý měl rovněž slalom ovšem ještě s obkroužením kužele,šestý se musel míčem trefit mezi dva panáky čímž zároveň nahrál sedmému a ten jako tečku na závěr zavěsil do brány.

Soutěž probíhala pro dvě družstva zároveň a závodil každý s každým a to hned 2x a ten tým, který jako první vstřelil branku získal bod. Pak došlo k výměně startovních pozic a stejné dva týmy se utkali ještě jednou. Jednotlivé výsledky se pak postupně zapisovaly do připravené tabulky a podle získaných bodů se v této disciplíně mohlo udělat pořadí.

Jako poslední pak přišly na řadu hasičské útoky, což je pro většinu soutěžících, zejména pak nehasičů, disciplína nejzajímavější, plná nečekaných zvratů a třeba i chybiček.

Stejně jako v loňském roce závodilo i letos 10 družstev.

Žen bylo o jedno družstvo méně a mužů se sešlo o tým více.

NÁZVY JEDNOTLIVÝCH DRUŽSTEV A JEJICH SLOŽENÍ:

ŽENY:

JEDNIČKY: Jana Svobodová, Petra Svobodová,Jitka Drápelová,  Miroslava Macková, Tereza Labská, Petra Dobešová, Dana Ičínská

DÁMSKÝ KLUB: Marta Dokulilová, Eva Semerádová, Katka Bulová, Vlastimila Cahová, Věra Dobešová, Miroslava Pecková, Alena Dobešová

MUŽI:

SDH ŠTĚPÁNOVICE: Chalupa Petr st., Chalupa Petr ml., Kopeček Michal, Veselý Oldřich, Veselý Jiří, Kopeček Jiří, Jelínek Zdeněk

VOLEJÁŘI : Jiří Bula, Milan Bula, Milan Rozsypal, Libor Kašpárek st., Petr Vala, Libor Vala, Vladimár Dobeš

TJ SOKOL - MLÁDÍ: Milan Jeleček, Jakub Jeleček, Lukáš Jeleček, Roman Macek, Libor Kašpárek, Tomáš Pecka, Adam Zeibert

MYSLIVCI: Lukáš Komínek, Josef Cafourek, Jiří Hanák, Jakub Benáček, Pavel Ježek, Zdeněk Pokorný, Zdeněk Řezáč

SDH - TRAGÉDI: Tomáš Pokorný, Lukáš Malena, Martin Abrahám, Milan Abrahám, Jan Raška, Kamil Eberl, Matěj Semerád

SDH - DOBRÁCI: Marek Svoboda, Lukáš Hanák, Jaroslav Drápela st., Jaroslav Drápela ml., David Merva, Miroslav Růžička, Martin Vala

SDH - FIRE TEAM: Václav Mytyska, Pavel Caha, Michal Svoboda, Vlasta Vančura, Vít Svoboda, Lukáš Dobeš, Martin Kašpárek

TJ SOKOL  - VETERÁNI: Jindřich Dolák, Jozef Pavlusík, Tomáš Pecka, Richard Zmeškal, Václav Jeleček, Milan Semerád, Miroslav Dobeš

Na závěr celého soutěžního klání předvedli své hasičské umění ještě nejmladší členové tohoto sboru, pohybující se ve věkovém průměru 5 let.

Poté byly dány do  úplné uzavírky výsledky všech soutěží a mohlo dojít k vyhlášení.

V kategorii mužské si prvenství letos vybojovali VOLEJÁŘI, kteří jej mohli získat již v roce loňském, ale bohužel o prsa zůstali na příčce stříbrné.Tehdy rozhodovaly hasičské útoky a tedy je předběhli myslivci a tím si zajistili celkové prvenství. Letos se o ně Volejáři už připravit nenechali a zaslouží si velký obdiv, neboť všechny disciplíny opravdu valili jak se říká ,, z voleje" a přesto byli ti NEJ.....

2. místo SDH - TRAGÉDI

3. místo TJ SOKOL - MLÁDÍ