Pouťový trojboj 2013

Je to opravdu k neuvěření jak ten čas rychle běží.

Faktem ovšem zůstává, že v sobotu 6.července ve 14:00 jsme se v areálu MŠ sešli již po páté, abychom si zasoutěžili, pobavili se a v neposlední řadě večer i zatančili. Je až s podivem, že i počasí nám po celá ta léta přeje,což je pochopitelně dobře.

Celkový počet zúčastněných družstev byl 13, což je tuším zatím nejvíce.Ovšem o nárůst se postaraly ženy a děti, zatím co kategorie mužů hodně oslabila.Mezi soutěžícími úplně chyběli zástupci hasičů, postrádali jsme tradiční a vždy dobře naladěné družstvo Volejářů a také zástupci sousedních Štěpánovic nás letos jaksi opomněli poctít svojí účastí.

Za to kategorii žen posílila děvčata z týmu fotbalistek,což nebylo na škodu a konečně i soutěže v této kategorii začaly být trošku zajímavější. No a po loňské premiéře Hajzlíků dostaly odvahu a chuť i další děti, takže nastoupila i tři družstva dětská.

Ve 14:00 se uskutečnil nástup, kde nás starostové, organizací a obce, seznámili s pravidly a průběhem odpoledního klání a HURÁÁ do soutěžení.

Tak jako každoročně zahajovali myslivci v zadním traktu MŠ testem a střelbou a souběžně s nimi v přední části se bojovalo v disciplíně fotbalové. Ta letos opět doznala drobné změny. Pravidla ovšem zpřísnili,zejména pro ženy,i myslivci neboť obě střelby se prováděly ve stoje. U fotbalistů zůstal panák, který se musel 3x oběhnout s míčem u nohy a následná střelba na branku, jen se to vše odehrávalo v časovém limitu dvou minut.

A už záleželo pouze na rychlosti a šikovnosti jednotlivých členů družstva, kolikrát a zda vůbec budou skórovat. Toto zápolení se opět protahovalo díky tomu, že spoustě týmů se podařilo nastřílet stejný počet branek, tudíž bylo nutné provádět rozstřely a to u některých družstev i opakovaně. Nakonec se podařilo dobrát se potřebným výsledkům a mohla začít soutěž hasišská.

I zde došlo k drobné úpravě a tou byl běh,nebo u někoho přechod, po kladině.Také v tomto soutěžním zápolení některé tymy překvapily

Do soutěžního klání byl letos zahrnut i přechod přes lávku na rybníčku.Jeden šťastlivec z každého družstva byl vybaven módními doplňky k potápění - brýle a ploutve - a měl za úkol suchou nohou přejít po lávce rybníček. To se tuším podařilo všem, koupat se začali až po vyhlášení soutěže o pulčák rumu,kdy bylo třeba lávku přejít v co nejrychlejším čase a zde bylo jedno jestli se přitom namočí či nikoli.

Následovalo vyhlášení výsledků:

KATEGORIE DĚTI: 1.místo SUPERMANI

Jaroslav Drápela,Sára Drápelová, Nikola Matoušková, Katka Nováková, Michal Kouřílek

2.místo RŮŽOVÍ PANTEŘI

Richard Zmeškal, Barbora Kouřílková, Julie Javůrková, Ondřej Bula, Adéla Matoušková

3. místo RYCHLÝ ŠÍPY

David Zmeškal, Nikola Bulová, Vítězslav Javůrek, Jaroslav Dvořák, Ondřej Stuchlík

KATEGORIE ŽENY: 1.místo 5 SAMYC

Kateřina Kouřílková, Jitka Drápelová, Mirka Macková, Petra Svobodová, Jana Stuchlíková

2.místo PUSINY

Gabriela Hanáková, Andrea Dobešová, Aneta Berounová, Michaela Matoušková, Michaela Lorencová

3.místo MAMINY

Miluše Javůrková, Mirka Pecková, Eva Semerádová, Kateřina Bulová, Věra Dobešová

4.místo FOTBALOVÁ PĚCHOTA

Jana Dyntarová, Daniela Rotková, Monika Bartíková, Ivana Rotková, Lucie Tomková

KATEGORIE MUŽI: 1.místo NIMRODI B

Kříž Petr, Kříž Tadeáš, Zejda, Němec, Adam

2.místo ŠAMPIONI

Matěj Semerád, Jan Dolák, Jan Pecka, Martin Semerád, Jiří Hanák

3.místo ANNA TEAM

Anna Kožnarová, Karel Matoušek, Lukáš Komínek, Jaroslav Drápela, Petr Novák

4.místo WAJČÁCI

Lukáš Jeleček, Ondřej Semerád, Zdeněk Stuchlík, Michal Kopeček,Jakub Jeleček

5.místo DILIŇÁCI

Lukáš Krátký, Libor Kašpárek ml., Josef Šimeček, Roman Macek, Tomáš Pecka

6.místo NIMRODI A

Josef Cafourek, Zdeněk Řezáč ml., Tomáš Hanák, Dvořák, Dvořáček

A mohlo se začít s přípravami na taneční zábavu. Ta byla pro pořadatele letos opět zklamáním neboť 68 platících je celkem pokles a vypadá to, že se vracíme zase v čase někam o šest let zpátky,kdy se uvažovalo jestli má smysl vůbec takovou akci pořádat.

Úsměv na rty nám vrátilo nedělní vyhrávání s posezením rovněž v areálu mateřské školy.