pouťový trojboj 2012

Jen těžko můžeme být u pořádání různých akcí tak spokojeni s počasím, jako u Pouťového trojboje.Tady nám zatím při každém ročníku přeje a sluneční paprsky nás neuvěřitelně pálí.

Letošní klání výčapských organizací se uskutečnilo 7.července. Jak název napovídá, jedná se o tři soutěžní disciplíny, kdy každá ze zúčastněných organizací má připravenu jednu.

Ve 13:30 hod. byla prezentace a ve 14:00 proběhlo zahájení nástupem všech družstev, tentokrát pětičlenných.Při něm k soutěžícím promluvil starosta obce, dále postupně všichni zástupci organizací,aby družstva seznámili s průběhem disciplín neboť letos došlo k několika změnám.

Myslivci moc obměňovat nemohou,proto do zadního sektoru školkové zahrady chodili soutěžící tradičně střílet ze vzduchovky na pevný a pohyblivý terč a bodíky sbírali rovněž při vědomostním testu.

Sokol rok od roku ubírá na náročnosti svých disciplín jak fyzické, tak časové.V prvním roce mezi s sebou týmy soutěžili ve fotbalových utkáních,což zabralo značnou část dne. V dalších dvou letech byl připraven slalom s fotbalovými prvky a letos došlo k ještě podstatnějšímu zkrácení. V jistém místě byli proti sobě postaveni dva panáci v rozmezí asi 1,5-2m.Ve vzdálenosti cca 6m od nich pak stála malá fotbalová branka.Úkolem jednotlivých soutěžících bylo 3x s míčem oběhnout jednoho panáka,přičemž manipulovat s balonem bylo povoleno pouze jednou nohou, pak uprostřed mezi panáky zastavit a stejnou nohou vystřelit do brány.To samé pak provést zase druhou nohou. Za každou vstřelenou branku pak družstvo obddrželo bod. Nejvyšší možný počet byl tedy deset.Perličkou v této disciplíně bylo, že právě fotbalisté, počínaje nejmladšími až po nejstarší a zkušenější hráče, měli velké problémy se vstřelením branek.

Také hasiči zjednodušili požární útok a to tak, že o dost.Jak již bylo řečeno,družstva byla pouze pětičlenná a to právě díky jednoduchosti a nenáročnosti útoku.Mašina naprosto tichá,leda by si strojníci při čepování vody na staré stříkačce do tempa vrčeli.Dále se v útoku objevil béčkař, tzv.rozdělovač a proudař.V cestě jim stála překážka,kterou bylo nutné přeskočit. Na proudaře pak čekal nesmírně těžký úkol. Tím silným proudem vody,který strojníci dovedli z mašiny vyprodukovat,bylo třeba srazit tři plechovky. Celý tento útok se stopoval a o pořadí pak rozhodovaly časy.

Všechny body za jednotlivé disciplíny se pak týmům sečetly a z nich vzešlo pořadí. Některá družstva ovšem skončila s plichtou a tak bylo potřeba nějakým způsobem rozhodnout o jejich konečném umístění.V letech předešlých k podobným situacím měly posloužit body získané v myslivecké vědomostní soutěži.Tentokrát se zástupci jednotlivých organizací domluvili, že nechají soutěžící rozhodnout v nové,pracně připravované disciplíně,kterou byla chůze po lávce přes rybníček.Ke čtyřem duším byly připevněny fošny a spuštěny na rybníček,kde byly ještě částečně ukotveny aby po vodě nepluly jak se jim zlíbí.Původně to mělo být pouze zpestření dne pro ty odvážlivce, kterým v případě pádu z fošny nevadí špína,bláto a zápach v rybníčku.

A tak došlo na rozstřel. Jedno z družstev,kterých se toto týkalo se odmítlo zúčastnit,ostatní si mezi sebou vybrali vždy tři členy a tito měli  v co nejkratším čase překonat lávku z jedné strany na druhou. Jedním z týmů,kterých se toto klání týkalo byli také Volejáři. Když Kača starší zdárně lávku přelezl, u dalšího z nich došlo k rozpojení duše od fošny a tak si Kača i ostatní, po opravě,byli nuceni dát repete.Po ukončení techto rozstřelových soubojů mohlo být vyhlášeno konečné pořadí, které bylo následující:

8. místo KOMEŤÁCI, kteří soutěžili ve složení:

Milan Semerád st.,Jaroslav Bartes, Jindřich Dolák,

Zdeněk Voltr, Vojtěch Nikrmajer ml.

7. místo ŠTĚPÁNOVICE ALL STAR s následujícími muži:

Jiří Veselý,Michal Kopeček,Martin Tůma,Svoboda,Veselý

6. místo VOLEJÁŘI nastoupivší s těmito borci:

Jiří Bula, Libor Vala, Libor Kašpárek st.,Petr Vala,

Milan Rozsypal

5. místo SMP - SPCCH , který reprezentovali:

Anna Kožnarová, Antonín Machovec, Jaroslav Drápela, Petr Novák, Karel Matoušek

4. místo BAŽANTI,což byli nejmladší zástupci Sokola:

Martin Semerád, Jan Dolák, Jiří Hanák, Petr Jonáš,

Pěnčík

3. místo LIČKY, další zástupci sokola letos překvapili:

Jakub Jeleček, Taras Kuchera, Roman macek,

Libor Kašpárek ml.,Tomáš Matoušek ml.

2. místo EBJEŠÁCI což bylo rodinné seskupení:

Jindřich Jeleček, Denis Jeleček, Kamil Eberle,

Petr Šárka, Martin Šárka

1. místo NIMRODI letos v sestavě:

Zdeněk Pokorný,Vlasta Dvořáček, Jiří Svoboda,Dvořák Z.

Josef Cafourek

V kategorii žen a dětí se i letos na 1. místě umístily SAMYCE, které se oproti loňsku smrskly ze sedmi na pět:

Jitka Drápelová, Jana Svobodová, Petra Svobodová,

Katka Kouřílková, Mirka Macková

2. místo MAMINY ve složení:

Miluše Javůrková, Eva Semerádová, Marta Dokulilová,

Katka Bulová, Alena Dobešová

3. místo patřilo úplně nejmladším účastníkům soutěže, kteří si zvolili název HAJZLÍCI:

Jaroslav Drápela, Sára Drápelová, Michal Kouřílek,

Ondřej Bula, Jan Kopeček

Poté byla vyhlášena soutěž jednotlivců o pulčák rumu pro toho,kdo lávku zdolá  - až již suchou či mokrou nohou - v co nejkratším čase. A věřte, že v rychlosti a nesmočený,to bylo asi dost složité, ne-li nemožné. Proto celková koupel minula jen málokoho a některé pády byly hodně zajímavé a zábavné.

No a tímto lávkovým pobavením jsme se pomalu ale jistě přesunuli k večeru,kdy sportovní odpoledne pokračovalo večerní taneční, pouťovou zábavou s panem Noskem, která se ovšem moc nevydařila a to nejen díky počasí, které nás v závěru celého dne nakonec přece jen zklamalo a při tanci nás doprovázel deštík.