Pouť 2018

S přicházejícím večerem,7. července,děti se svými rodiči odešly domů a čekalo se na příchod dospěláků, kteří si měli společně se skupinou Evis zatančit a pobavit se na pouťové zábavě.

Pořadatelé však, zřejmě namlsáni loňskou poměrně velkou účastí, byli letos opět lehce znepokojeni počtem 73 platících.

Rovněž zábava jako taková poněkud vázla a brzy po půlnoci se velká většina návštěvníků rozcházela do svých domovů.

Asi ve 22:00 přišla večer zpestřit Šárka Kravarová svojí ohnivou show.

Z bohatého odpoledního výběru jídla byla během večera podávána již jen uzená cigára a  posledních pár kousků párků v rohlíku. Obsluha cigáry a čepování tekutin se držela statečně a vytrvala od odpoledne až do pozdních ranních hodin.

Nedělní vyhrávání bylo, z mého pohledu, letos velice pěkné, přestože probíhalo totožně s léty minulými. Jedinou, ale celkem zásadní, změnou bylo pět krojovaných sokolíků.

Kromě Pavla Kouřílka a Michala Kopečka, které jsme v tomto kroji vídali již ve dvou předešlých létech, se do kroje oblékli všichni tři mladíci doprovázející děvčata, která starousedlíkům a hostům obce připichují myrty.

Pět krojovaných sokolíků procházejících vesnicí za tónů dechové hudby kapely Sedláčků z Trnavy, dodalo celému dni úplně jiný rozměr a byla to krásná podívaná. Všichni mají můj velký obdiv, třebaže počasí k nim bylo letos drobátko vstřícnější. Kráčet ale v tomto teple celý den, navíc v teplém kroji je obdivuhodné.

Navíc všichni tři mladíci letos pouze nepostávali opodál, aby sledovali Pavla s Michalem, jak provádějí místní ženy v kole, ale velmi aktivně se zapojili i v tomto směru. Přestože jejich polkové či valčíkové kroky nebyly dokonalé, prali se s nimi statečně a odtančili toho během nedělního dne tolik, co patrně za celý svůj dosavadní život ne. Takže i toto bylo hodně kouzelné, potěšující a za mě osobně mají obrovskou pochvalu.

Pavel s Michalem již byli zmíněni, takže ještě zbývá trojice mládenců a jejich půvabného doprovodu.

Martin Král a Klára Chroustová

Matěj Semerád a Martina Vybíralová

Tomáš Matoušek a Karolína Kubišová

Poté, co skončila obchůzka po vsi, se všichni společně dostavili do areálu MŠ, zakončili tuto nádhernou akci zde na parketě, kde všech pět sokolíků provedlo své krásné partnerky v kole. Ti, jenž neměli, si nějakou tanečnici záhy obstarali.

Připravené posezení v areálu bylo místními obyvateli a hosty využito snad do posledního místečka, což nás těší.

Také v tento den fungovala bezchybně veškerá obsluha a návštěvníci mohli využít připravené občerstvení.

Jakmile si kapela chvilku odpočinula a občerstvila se, usedla ke svým hudebním nástrojům a pokračovala ve své produkci do 18:30.