Morava Cup 2012

Ani ve dvanáctém roce jednadvacátého století nebyli naši příznivci fotbalu ochuzeni o turnaj Morava Cup, který již tradičně otevírá podzimní fotbalovou sezónu. Letošní termín turnaje byl 4.8. a jednalo se již o 12. ročník.

Jelikož si Výčapy a zejména příznivci kopané v tomto roce připomínají 70 let od prvního založení fotbalu v obci, byla k tomuto účelu nainstalovaná menší výstava fotografií, zachycující tehdejší zakládající členy FO, následné další příchozivší nadšence, výstavbu kabin, až po snímky všech oddílů kopané z poslední doby a v neposlední řadě budování a zvelebování hřiště.

Úvod turnaje patřil již také skoro tradičně výčapským starým pánům a jejich slovenským přátelům z Poviné.Vzájemné utkání mezi oběma celky začalo úderem dvanácté hodiny a hrálo se asi 2x35 min. Naši nastoupili v této sestavě:

Matoušek Karel, Odstrčil Petr, Pecka Tomáš, Pavlusík Jozef, Kouřílek Pavel, Souček, Novák Petr, Šoukal Roman, Zmeškal Richard, Bartes Jaroslav, Voltr Zdeněk, Semerád Milan, Kuchera Roman, Nikrmajer Jiří.

Jako první se vedení ujali naši chlapi. Stalo se tak v 9. minutě, kdy se po pěkném Komeťákově přetažení dostal k míči Richard a po dorážce střílí na pravou stranu brány. Hosté si to ovšem nenechali líbit a ve 14´ srovnávají střelou vypálenou před šestnáctkou po zemi k levé tyči. Vzápětí mohl navýšit skóre Richard,ale pálil do brankáře a tak nás o čtyři minuty později hosté trestají a ujímají se vedení. Ve druhém poločase se přece jen podařilo Richardovi ještě jednou skórovat a za stavu 2:2 byl zápas ukončen. Bohužel na výsledku nic nezměnily ani penalty.

VÝČAPY - POVINA 2:2 ( Zmeškal Richard 2 )

Bezprostředně po odehrání tohoto zápasu nastoupili na hřiště naši fotbaloví hoši, jimž jako soupeře přiřadil páteční los do skupiny družstvo ze Šebkovic. Při nástupu byl vyhlášen Libor Kašpárek jako nejlepší střelec dorostu v uplynulé sezóně, který tímto zdárně ukončil své účinkování v tomto týmu a z rukou zástupce fotbalového svazu převzal jako ocenění sošku. Libor se již v minulosti stal nejlepším střelcem v žákovské kategorii a tak nezbývá než doufat, že bude  přínosem i pro tým mužů.

Po těchto úvodních ceremoniálech byl turnaj zahájen hvizdem sudího. Zápas byl vcelku vyrovnaný, i když zpočátku by se dalo říci, že menší převahu měly Šebkovice. Přesto se jako první ujali vedení Výčapy, když se Ivanovi Maruščákovi podařilo dalekonosnou střelou hostujícího gólmana přelobovat. To byla ovšem , díky zranění , na dlouhou dobu jeho poslední akce. O následné vedení domácích se postaral Jakub Jeleček a s tímto výsledkem odcházela obě mužstva do kabin. Ve druhém poločase už se hrál podstatně náročnější a tvrdší fotbal, ale brankově lepší jsme přece jen zůstali my. Navýšit skóre se povedlo Šimečkovi a přestože se Šebkovice snažili o změnu výsledku, nakonec se jim to nepodařilo a finále patřilo nám.

VÝČAPY - ŠEBKOVICE 3:1 ( Maruščák I., Jeleček J., Šimeček )

Druhý zápas mezi Blatnicí a Blížkovicemi byl pro diváky hodně zajímavý jak herně, tak množstvím nastřílených branek, lepším celkem se nakonec stala Blatnice a náš soupeř pro finále byl dán.

BLÍŽKOVICE - BLATNICE 3:4

Loňský vítěz turnaje Blížkovice se utkali v souboji o třetí místo se Šebkovicemi, kterým nakonec podlehli a odjížděli domů s posledním čtvrtým místem.

ŠEBKOVICE - BLÍŽKOVICE 2:1

Je tu finále !!! Jelikož Blatnice je našim soupeřem v Okresním přeboru a oba mistrovké zápasy jsme prohráli, byl pro nás tento finálový soupeř jistým strašákem, ale zároveň výzvou. Obavy se naplnili, když se hosté ujali vedení utočníka Sovy, který se stal osudným Blížkovicím jimž nastřílel hattrick. Naši kluci se ovšem nezalekli a o vyrovnávací gól se postaral Machek.Další radost v týmu panovala po rohovém kopu, na který se perfektně postavil Jakub Jeleček a hlavou bezchybně trefuje. Zbývající minuty utkání byly poměrně nervózní.Hosté chtěli zvrátit výsledek na svoji stranu a my jsme pochopitelně chtěli výsledek udržet. Úsměv na tvářích a radost z vítězství vyvolal na všech přítomných závěrečný hvizd rozhodčího.

VÝČAPY - BLATNICE 2:1 ( Machek D., Jeleček J. )

Následoval vítězný pokřik, děkovačka divákům do tří směrů, vyhlášení výsledků a předání pohárů. Kromě celkových pořadí došlo také k vyhlášení nejlepšího brankáře, jímž se stal domácí Lukáš Krátký a nejlepšího střelce a tím byl Sova z Blatnice.

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. místo VÝČAPY

2. místo BLATNICE

3. místo ŠEBKOVICE

4. místo BLÍŽKOVICE

Chybět nesměla ani koupel v bahenní Sádce. Jako první vodu okusil Jarda Dvořáček řečený Kýbl, kterého si chlapci odnesli za hřiště až na místo samé, do vody už hupsnul sám. Další osůbkou na tak trochu nedobrovolné smočení byl Jindra Dolák a ostatní hráči je následovali. Jediný, kterému se tento obřad nějakým nepochopitelným způsobem vyhnul, byl trenér Jarda Bartes. TĚŽKO UVĚŘITELNÝ OMYL!!!!!

Po očistě v kabinách se kluci vrhli do oslav, které pojali v celkem svižném tempu.

Kromě již tradičního občerstvení jako je uzená cigára, langoše, nějaké ty mlsky, ledňáci, limo, pivo a jiné alkoholické nápoje, byl letos v provozu Phiasco stánek s míchanými nápoji. Barmani z tohoto stánku se zároveň starali o reprodukovanou hudbu během turnaje a měli vytvořit zábavu i po jeho skončení.

Myslím, že diváků během dne bylo celkově málo, po skončení turnaje přišla drobná přeháňka, která to málo zahnala do svých domovů a poslední tečkou k odchodu dalších bylo, dle mého mínění , nešťastné řešení hudební zábavy. A tak se oslav nakonec zúčastnilo pouze nejmladší zastoupení týmu a několik málo Slováků.

Počasí, kterého jsme se po zkušenostech z let minulých nejvíce obávali, nám letos opravdu přálo, sluníčko hřálo a obávaný deštík přišel až po ukončení turnaje. Takže všechno dopadlo jak nejlíp mohlo.

Následující den sportovní odpoledne ještě pokračovalo upořádáním turnaje v ženském fotbale pod názvem

PHIASCO CUP. Naše ženy v něm skončily na druhém místě.