24.7.2010 se na hřišti konal 9.ročník fotbalového turnaje Morava Cup.

Fotbalové zápasy byly zahájeny v 10:30 utkáním starších žáků.Jelikož vzhledem k věku některých kluků bylo třeba do nové sezóny pozměnit kategorii žáků 7+1 za kategorii starší žáci, museli si hoši před začátkem soutěžních soubojů vyzkoušet, jestli vůbec tuto změnu zvládnou. Jde zde o změnu velikosti hřiště, tudíž i větší fyzické zátěži, ale některé změny budou i v pravidlech a to především ofsajdy, které kluky doposud netížily.

Hoši ovšem překvapili, fyzicky to zvládli a překvapili i herně. První půlka byla trošku slabší a skončila 0:0, ale v té druhé bylo vidět, že naši mají trochu navíc, téměř nepustili protihráče z jejich poloviny a v samotném zavěru to vyšperkovali dvěma góly. 3 minuty před koncem se nádherně trefil Pecík a v poslední minutě vedení ještě posílil Jan Dolák. Hrálo se 2x35 min.

Po skončení zápasu došlo ještě k předání poháru OFS za  1.místo v Okresní soutěži mladších žáků, které si tito kluci vybojovali v uplynulé sezóně. Nezbývá než popřát, aby se jim stejně dobře vedlo i v sezóně nadcházející v soutěži starších žáků. Pohár obdrželi z rukou svého trenéra Jindřich Doláka.

VÝČAPY - ŽELETAVA 2:0

Jakmile kluci opustili hřiště, už se na něm začínali rozcvičovat staříci aby se pokusili napravit loňský nepodařený výsledek proti stejnému celku za Slovenska.

LETOS NASTOUPILI: Richard Zmeškal, Pavel Kouřílek, Petr Novák, Jaroslav Dvořáček, Michal Dobeš, Jaroslav Nikrmajer, Tomáš Pecka st., Antonín Loucký, David Pokorný, Petr Odstrčil, Roman Šoukal, Jozef Pavlusík, Karel Smejkal,  Karel Matoušek - brankář.

Toto utkání se hrálo 2x30 minut a pro naše dopadlo bohužel opět špatně. Zápas byl oproti loňskému rozhodně vyrovnanější, přesto naši prohráli rozdílem pouhého jednoho goĺu.

VÝČAPY - TJ SLOVAN POVINA  3:4

(Dvořáček J., Pavlusík, Zmeškal R. )

Asi od 13 hod. byl zahájen samotný turnaj. Jelikož nám počasí nepřálo, bylo chladno a deštivo, panovala obava aby se hřiště nezničilo, bylo tudíž rozhodnuto, že první dva zápasy se odehrají na hřišti tréninkovém a utkání o třetí místo a finále už by se podle počasí přesunulo na hřiště nové. Jak se řeklo, tak se udělalo a proto se jako první šli do promáčeného, blátivého terénu cachtat naši a společně s nimi také Slavice. Našim se podařilo celkem brzy vstřelit gól, pak přidat ještě jeden a pak už jen udržet výsledek a postup do finále byl jasný.

VÝČAPY - SLAVICE 2:0

( Šimeček Josef, Jeleček Jakub )

V dalším zápase se utkaly Chvalovice a TJ Slovan Povina. Zpočátku vyrovnaný souboj nakonec lépe dokončili Chvalovice.

Chvalovice - TJ Slovan Povina 3:1

Do souboje o třetí místo proti sobě nastoupily Slavice a Slováci. I tady bylo utkání vyrovnané, ale oproti předcházejícímu zápasu nerozhodné zůstalo až do konce. Na řadu musely přijít penalty. Po séri pěti penalt bylo skóre stále vyrovnané, ovšem hned v následujících kopech bylo rozhodnuto. Na penalty zvítězily Slavice 6:5.

SLAVICE - TJ SLOVAN POVINA 1:1

Asi kolem půl šesté přišlo na řadu finále.Chvalovice by si jistě přály získat pohár po třetí a naše přání bylo jej po dlouhých osmi letech udržet doma a zvedat nad hlavu. S tímto předsevzetím oba týmy nastupovaly k poslednímu zápasu dne. Lépe začali hosté, kteří se také jako první ujali vedení a tímto jednobrankovým náskokem skončila první půlka a někteří již házeli flintu do žita. Pak se ale do soupeřovy brány trefil Libor Loucký, skóre bylo vyrovnané a naše naděje tím pádem opět trošku stoupaly. To ovšem nikdo netušil, že se naše střelecké hvězdy projeví natolik, aby pohár po osmi letech zůstal doma. Skutečnost nakonec taková byla!!! Míč v síti se zatřepetal po střele z kopačky Lukina, posléze skóroval i brácha Jakub. Pak nás hosté opět trošku schladili snižujícím gólem, ale naši pojistili své vítězství Richardovou střelou z přímáku, která si to namířila rovnou do brány a bylo rozhodnuto.

VÝČAPY - CHVALOVICE 4:2

( Loucký, Jeleček Lukáš, Jeleček Jakub, Zmeškal )

Mezi našimi hráči a fanoušky panovala obrovská radost, na tvářích hostů bylo znát velké zklamání. Ihned po odehrání posledního zápasu došlo k vyhlášení výsledků a předání pohárů.

POŘADÍ: 1. místo TJ SOKOL VÝČAPY

2. místo CHVALOVICE

3. místo SLAVICE

4. místo TJ SLOVAN POVINA