Dva dny před velikonočním pondělím, 3.4.2010, vyjelo auto z Výčap se třemi našimi přeborníky kraje ve stolním tenise a jejich rodinným doprovodem do Ostravy, kde se konalo Mistrovství republiky ve hře na zelených stolech.

V době od 9 do 9:45 hod. se konala prezentace a jelikož naše vzdálenost od Ostravy je poněkud větší, naplánovali jsme si odjezd ve 04:30 hod. Cesta ovšem byla plynulá a až na několik málo mlhavých oblastí probíhala bez problémů, navíc v autě byla k dispozici navigace, takže jsme před osmou ranní stáli před sportovní halou TJ Mittal Ostrava. V klidu jsme se tedy přesunuli dovnitř, zabrali místa v šatnách a divácká místa a čekali na další naplánovaný program. Ten obsahoval v 10:00 losování, 10:30 slavnostní nástup a zahájení a poté již došlo na první souboje.

Mistrovství se celkově zúčastnilo 16 družstev dívek a 16 družstev starších žáků.Hrálo se tedy ve čtyřech skupinách po čtyřech družstvech v každé kategorii. Výčapy se dostaly do A skupiny, kde nasazenými byli protihráči z DDM Kotlářka Praha,,A" a  dalšími dvěma soupeři byli SK Přerov a SKST Baník Havířov.

Ve skupině se hrálo každý s každým a to tak, že družstvo tvořili 3 hráči, kteří byli před každým zápasem nalosováni se třemi protihráči. Každý náš hráč tedy odehrál celkem tři zápasy.Jeden s Prahou, jeden s Přerovem a jeden s Havířovem.Hrálo se na tři vítězství pro družstvo.Do dalších bojů,které se odehrávaly až následující den, postupovalo jedno družstvo ze skupiny.Ostatní mohli svoji účast v mistrovských bojích ukončit.

Náš první zápas se hrál v 10:30 s Kotlářkou Praha. V tomto zápase se ani jednomu z našich kluků nepodařilo uhrát ani set a zápas skončil naší prohrou 0:3.

MATĚJ SEMERÁD - sety 6:11, 6:11, 4:11

JAN DOLÁK        - sety 4:11, 7:11, 2:11

TOMÁŠ JUŘICA   - sety 3:11, 5:11, 2:11

Druhý zápas ve 13:30 s Havířovem pro nás dopadl stejně špatně 0:3,i když tady měl šanci uspět alespoň v jednom setu Tomáš.

MATĚJ SEMERÁD - sety 5:11, 2:11, 7:11

JAN DOLÁK        - sety 5:11, 5:11, 6:11

TOMÁŠ JUŘICA   - sety 9:11, 6:11, 13:15

Bohužel ani poslední třetí zápas s Přerovem pro nás nedopadl lépe. Opět prohra 0:3, ale tady byly šance na získání alespoň jednoho symbolického bodu největší. Matějovi a Honzovi se dokonce podařilo uhrát každému jeden set, ale jak známo to na vítězství nestačí.

MATĚJ SEMERÁD - sety 6:11, 11:9, 5:11, 5:11

JAN DOLÁK        - sety 9:11, 11:9, 8:11, 9:11

TOMÁŠ JUŘICA   - sety 9:11, 10:12, 3:11

Vzhledem k podaným výkonům a výsledkům nám nezbývalo než se s mistrovstvím v 16.00 hod. rozloučit a vydat se na zpáteční cestu. Nelze říci, že bychom takový průběh a výsledky nepředpokládali, ale co kdyby....

I tak je to pro kluky jistě nezapomenutelný zářitek a zcela určitě dobrá zkušenost a průprava pro jejich další rozvoj v tomto sportu.