Mikulášská besídka 2017

Hned druhý den v prosinci se v dopoledních hodinách započalo s přípravami na Mikulášskou besídku.

Pergola postavená v areálu a sloužící většinou pro kapely, byla tentokrát využita jako nebeský stánek. Vedle pergoly blíž k rybníčku vzniklo peklo postavením vojenského stanu. Vybaveno bylo obrázky, které nám k tomuto účelu slouží už devět let. Dále se připravilo posezení k opékání špekáčků, napečené cukroví od členek Dámského klubu se naskládalo na tácky, nachystalo se 70 balíčků a v neposlední řadě se v odpoledních hodinách navařily litry a litry svařáku.

Jakmile se setmělo objevila se, za znění tónů dramatické hudby, skupinka čertů v čele s Mikulášem a andělem. Čerti se ovšem velice rychle rozprchli mezi lid a lovili zlobivé dětičky. Jelikož se pekelný kotel co chvíli naplnil nějakou tou hříšnou dušičkou, byli patrně úspěšní.

Oproti tomu se u Mikuláše rojily děti, které chtěly přednést básničku, za kterou si od anděla vysloužili balíček.

Kdo měl chuť na sladké, mohl si pochutnat na připraveném cukroví.

K dispozici byly také párky na opečení. Po rozdání všech připravených balíčků se čerti s dětmi rozloučili tancem za znění písně Michala Davida,,Peklo čertovina".

Překvapením večera pak byla ohnivá show Šárky Kravarové.

Pár dní před besídkou napadlo trochu sněhu, který se naštěstí udržel a navíc přituhovalo a tak atmosféra byla alespoň drobátko příjemnější než jindy.

Také byl společně rozsvícen vánoční strom před budovou OÚ a MŠ.