Letošní Mikulášské besídce věnovaly organizátorky trošku více času na přípravu. Na vyzdobení pekla, které se rozhodly letos vytvořit, bylo třeba nakreslit několik obrázků.Žádná z nás se tohoto úkolu nechtěla zhostit, proto jsme o pomoc požádaly Jiřího Kunsta, který nám několik obrázků namaloval a posléze pomohl radou i několika tahy štětcem obrázky vybarvit. Tímto mu ještě jednou za pomoc děkujeme. Společně s výmalbou obrázků jsme pracovaly na výrobě barevných papírových řetězů a sněhových vloček, za pomocí našich dětí.

5.12.2009 ve 13:00 hod jsme se pak sešly v sokolovně, kam každá z nás přinesla nějaké napečené cukroví. Toto bylo třeba naskládat na tácky a připravit ke konzumaci pro příchozí návštěvníky.Dále se připravovaly mikulášské balíčky pro hodné a odvážné dětičky. Ještě uvařit svařák, čaj, udělat ve stanech na zahradě MŠ výzdobu a čekat jestli bude mít besídka stejně povzbudivou a hojnou návštěvnost jako vloni.

Letos přijel Mikuláš a anděl na kočáře taženém koňmi a doprovod jim pochopitelně dělali čerti.Nejprve objeli ves a poté přijel Mikuláš obdarovávat dětičky na zahradu MŠ.Čas mezi začátkem besídky a příjezdem Mikuláše vyplňoval Pepík Javůrek hrou na klávesy a zpíváním koled.Jakmile se ovšem na zahradě objevili čerti, tak nastal rozruch.

Dětičky měly rozporuplné pocity,ale jelikož čerti byli hodní a hlavně děti, které na ves přišly byly během roku vzorné, tak se ani moc neměly čeho bát. Je pravda, že několik dětí v pekelném kotli skončilo, ale nakonec se čerti rozhodli těmto kvítkům dát ještě šanci na polepšení.

Na druhé straně Mikuláš děti za přednesenou básničku, či zazpívanou písničku odměňoval balíčkem.

Kromě již zmiňovaného sladkého a teplého tekutého pohoštění se podávala ještě čertovská cigára, čertovské masíčko a čertovo pivo.

Předpokládám, že si tedy všichni přišli na své a že se všem mikulášský podvečer líbil.