Úvod nového roku patřil stejně jako loni stolním tenistům. Naši starší žáci jeli 3.1.2010 do Polné obhajovat loňský titul přeborníků kraje. A podařilo se!!!!!!

Soubojů se jela zúčastnit dvě naše družstva. To první označené jako ,,A" byli právě loňští vítězové -

Matěj Semerád, Jan Dolák a Tomáš Juřica

To druhé ,,B" doufejme, že jejich úspěšní nástupci -

Jan Pecka, Jiří Hanák a Adam Abrahám.

Celkově se zúčastnilo 12 družstev. Byli tedy rozděleni do tří skupin po čtyřech týmech. Naše ,,A" bylo nasazeno jako nejlepší v jedné skupině a společně s nimi soutěžila družstva: Jihlava ,,B", Humpolec,,B" a Žďár n. Sáz.

Hrálo se tak, že ve skupině hrál každý s každým až do dosažení pěti bodů pro družstvo.

Naši porazili bez větších problémů Jihlavu, Humpolec i Žďár vždy 5:0 a stali se postupujícím družstvem ve své skupině.

Ve druhé skupině byl nasazen Humpolec,,A" a společně s nimi bojovali:  naše ,,B", Jihlava,,A" a Polná.

Tady se našim podařilo zvítězit 5:2 pouze nad týmem Jihlava,,A", ostatní zápasy prohráli 0:5, ale i tak je to pěkný úspěch. Z této skupiny postupoval Humpolec,,A".

Ze třetí skupiny postoupily Moravské Budějovice.

Závěr krajského přeboru tedy patřil družstvům:

Humpolec,,A", Výčapy,,A" a Moravké Budějovice

Nejprve se mezi sebou utkali Moravské Budějovice a Humpolec,,A". Utkání to bylo napínavé až do poslední chvíle. Po nerozhodných výsledcích nakonec poslední bod získaly Moravské Budějovice.

HUMPOLEC - MORAVSKÉ BUDĚJOVICE  4:5

Poté opět bojoval Humpolec a s ním Výčapy. Tyto souboje už tak napínavé nebyly, i když se soupeřům podařilo dvakrát skórovat. O oba body se postaral humpolecký Trnka, který porazil Tomáše Juřicu a Jana Doláka.

HUMPOLEC - VÝČAPY  2:5

Největší a nejnapínavější souboje se čekaly právě ve finále a taky to bylo drama až do samotného konce. První zápasy se odehrávali takto:

SLÁMA - JUŘICA 0:3    KABELKA - SEMERÁD 1:3

SVOBODA ALEŠ - DOLÁK 3:1

V této fázi jsme vedli 2:1. Po dalších třech zápasech byla situace poněkud jiná

SLÁMA - SEMERÁD  0:3    SVOBODA - JUŘICA  3:1

KABELKA - DOLÁK  3:0

Jak vidno stav byl vyrovnán a stejně srovnané skóre bylo i po odehrání zápasu Matěje Semeráda a Jana Doláka. kdy jeden prohrál a druhý vyhrál a stav byl 4:4. Rozhodující zápas tedy sehrál Tomáš. Své nervy udržel, přestože některé sety byly srovnané a tento souboj dovedl do vítězného konce.

SVOBODA - SEMERÁD  3:0    SLÁMA - DOLÁK   0:3

KABELKA - JUŘICA  0:3

VÝČAPY - MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 5:4

A jsme přeborníky kraje starších žáků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. místo VÝČAPY,,A"

2. místo MORAVSKÉ BUDĚJOVICE