18.4.2009 se osm našich dětských dobrovolníků jelo zúčastnit Otevřeného závodu Sokolské župy plk. Švece v přespolním běhu, který se konal v Kněžicích.

Sraz všech účastníků byl v 8:00 hod před sokolovnou.Se svojí cvičitelkou Mirkou Peckovou odjížděli 4 chlapci a 4 dívky coby závodníci a ještě čtyřčlenný doprovod z řad dospěláků.

Na místo konání jsme se dopravili v pořádku a ve značném časovém předstihu, tudíž jsme si s dětmi stihli projít i tratě, které je čekaly.

Následovala prezentace a mohlo se jít na věc.Nejprve vyběhly na trať nejmenší dětičky narozené r. 2003 a mladší. Běželi trať dlouhou 300m, což bylo kolem zámečku.Tady jsme měli pouze jedno želízko v ohni a tím byl Vitík Javůrek.Z celkového počtu pěti závodníků skončil v této své kategorii na druhém místě.

V mladších žácích I. závodil Dominik Dokulil, který z celkového počtu třinácti závodníků obsadil 10. místo na trati dlouhé 800 m.

V mladších žákyních I. jsme měli tři šikulky, které se rovněž potýkaly s tratí dlouhou 800 m. Zde závodilo celkem 10 děvčat a naše trio se umístilo takto:2. místo Nikola Matoušková,4. místo Michaela Dobešová a 6. místo Julie Javůrková.

Na trať dlouhou 1300m vyběhl v kategori mladší žáci II. za naši jednotu pouze Adam Abrahám, který skončil na předposledním místě.

I ve starších žácích III. jsme  měli také jednoho závodníka a tím byl Jan Dolák, kterému patřilo 2. místo.

Stejně na tom byla i kategorie starších žákyň III., kde bojovala Gábina Hanáková a vybojovala rovněž druhé místo.

Z celkového počtu osmi závodníků jsme domů odváželi čtyři 2. místa. Opět se potvrdilo, že naše děti jsou šikovné, jen by bylo potřeba aby se našel někdo kdo by se jim věnoval.Jedna nebo dvě cvičitelky totiž tolik dětí ve cvičení zvládnou nemohou.