Historie

Důležitá data              Divadlo              Kino             Starostové sokola

Kino

11.dubna 1947 byl nainstalován do sokolovny promítací aparát a od r.1950 organizovala TJ SOKOL promítání filmů,což byl další zdroj příjmů pro naše sportovce. Filmy se promítaly pod záštitou ČS.Filmu a zisk se dělil napůl.

Prvním filmem uvedeným v sokolovně byla 15.6.1950 ,,Divá Bára“. Promítalo se v dnešním velkém sále z galerie, která byla umístěna nad vchodem, z dřevěné kabinky pro promítací aparát na jeviště, kde bylo plátno.

Kino bylo v provozu hlavně v zimních měsících, kdy se o víkendu hrála i dvě představení. Vedoucím kina v těchto letech byl František Hanka, promítal František Bartes  st. a pokladníkem se stal p. Kopečný.

Po vyhoření sokolovny se kino přestěhovalo do hostince u Kuchařů. Vpravo vedle hospody směrem k Malenovým ( Ota ) byl přístavek pro promítačku a promítalo se do dnes levého sálu ( tenkrát sál vcelku ), kde bylo plátno.

Po znovuotevření sokolovny v r. 1958 byla vedle jeviště vybudována promítací komora.

Více či méně pravidelný provoz byl udržován až do šedesátých let. Pak se promítalo jednou začas až se skončilo úplně. Konkurenci televize se nedalo vzdorovat.

Posledním filmem hraným v r. 1984 byl film ,,Vesničko má středisková“