Dětský den 2014

V době příprav a chystání na dětské odpoledne nás poměrně hřály sluneční paprsky a proto jsme se k obědu rozcházeli se slovy, že to bude chtít nějaké nátělníky.

Asi po hodinové pauze jsme se opět vrátili na místo konání, jímž byl letos areál MŠ. Dokončilo se co jsme před tím nestihli a pak už jen s napětím očekávali na příchod dětiček za doprovodu svých rodičů. Jenže místo malých a velkých návštěvníků přišel úderem 14 té hodiny déšť a situace nevypadala nikterak dobře. Naštěstí asi po třičtvrtě hodině se počasí umoudřilo a zbytek dne už bylo krásně teplo a slunečno. Na pohádkovou zahradu, jak byl letošní den nazván a pojat, přišlo 96 dětí.

Každé dítko obdrželo u vstupu kartičku se svým jménem, se kterou následně obcházelo všechny pohádkové bytosti a sbíralo u nich razítka za splněné úkoly.

U vodníka ulovit rybku, u Rumcajse s Mankou vybarvit obrázek, u Perníkové chaloupky s ježibabou nazdobit perníček,Křemílek děti postavil na chůdy, Vochomůrka je obul do sedmimílových bot, u Makové panenky skákaly v pytlích, u Karkulky stavěly z písku bábovičky, myslivci je vyzkoušeli za znalostí přírody a střelby na terč a také se hasičskou stříkačkou srážely plechovky.

Za potřebný počet razítek pak obdrželo každé dítě balíček a u každé soutěžní disciplíny sladkost. Další dárečky čekaly na ty, jenž se nebáli a do mikrofonu zazpívali nějakou písničku. Zpestřením byla pro všechny ukázka hasičského vozu a slaňování z jeřábu ve výšce 32m a návštěva městských policistů s ukázkou své pracovní výbavy.

Nechyběl ani skákací hrad, něco sladkého na zub ze stánku s popcornem a cukrovou vatou a vhod přišel i kopeček točené zmrzliny. Mezi dětmi se chvilku pohybovalo kuře a kohout.

Rovněž dětský den bez langošů by asi nebyl ten pravý, dále byla k občerstvení podávána uzená cigára a párek v rohlíku.

Kapela letos přijela už na druhou hodinu a kromě své hudební projekce umožňovala dětem předvádět svá pěvecká umění. K večeru došlo i na tanec a zábava se asi rozjela, neboť hudba končila kolem půl dvanácté a zhruba o dvě hodiny později odcházeli poslední opozdilci.