Dětský den 2013

13.července, týden po pouti, jsme se opět všichni sešli při pořádání tradičního dětského dne. Místem konání bylo již dobře známé prostředí u myslivecké chaty a začátek byl ve 14:00 hod.

U vstupu, který můžeme vstupem nazývat pouze symbolicky neboť žádné vstupné se nevybíralo, obdrželo každé dítko dva lístky na limonádu a jeden na cukrovou vatu či popcorn - dle vlastního výběru - a malý balíček coby tombolu, kterou si namátkově vytáhlo z igelitového pytle. A pak už se mohl každý , malí i velcí , pohybovat po areálu dle vlastní libosti.

Co jsem tak mohla vypozorovat,tak děti letos opravdu hodně zaujalo zdobení perníčků a rozhodně to nebyla záležitost pouze děvčátek a dále pak vybarvování natištěných obrázků.

Samozřejmě,že nelze pominout ani plnění kbelíčků papírovými kroužky nacházejícími se v dětském nafukovacím bazénku, modelování z plastelíny, skládání puzzlí nebo skákání v pytlích či chůze na chůdách. Dospělácký dohled nezahálel ani u hasičské stříkačky, kde si děti mohly vyzkoušet spoje na rozdělovači a proudnici, srazit plechovky proudem vody ze staré ruční stříkačky nebo ze sebe na chvilku udělat hasiče s helmou na hlavě a uvázaným opaskem.

U altánků s mysliveckou tématikou si mohly děti vyzkoušet svoje znalosti z říše zvířat a rostlin, dále střelbu na utíkající prasátka - samozřejmě že ne živá - a potěžkat si kulovnici a zároveň si prohlédnout okolní krajinu zkrze její dalekohled.

Frmol pak byl u skákacího hradu a trampolíny.

Zejména asi chlapci si pak nenechali ujít příležitost posedět v kabině popelářsského vozu a nahlédnout do útrob jeho zadní části, kde v běžném pracovním dni končí odpadky, které vyprodukují naše domácnosti.

Dalším takovým lákadlem byla jistě ukázka výbavy městské policie, kde rozhodně nejvíce zaujal detektor kovů.

Zpestřením pro všechny byla kravička, tedy přesněji řečeno osoba v kostýmu plyšové kravičky, která děti doslova přitahovala a v neposlední řadě možnost zatančit si zumbu pod vedením paní Světlany Andělové.

Dospěláky asi spíše přitahovala vůně uzené cigáry, langošů nebo hamburgerů a půllitr zlatavého moku s čepicí bílé pěny. V pěkném slunečném počasí, jaké celé toto dětské odpoledne doprovázelo, ani není divu.

Od 15:00 pak mohli všichni nastoupit na parket a ve víru tance pak řádit až do 23:00 hod. a to díky hudebnímu duu Majka Fialová a Jaroslav Švarc.

Přestože maminky a členky Dámského klubu byly i letos připraveny na nedělní snídani tím, že napekly buchty, v jednu chvíli to vypadalo,že asi zbytečně, neboť ke spaní ve stanech se nikdo moc nechystal. Nakonec ale čtyři rodiny své přechodné plátěné přístřešky postavily a v  neděli ráno se pak sešli u jednoho stolu při snídani.

Pak poklidit, odvozit věci a hajdy domů.

Nezbývá než poděkovat všem sponzorům za jejich finanční  nebo materiální příspěvky a ostatním organizacím a institucím za pomoc při realizaci celé akce.