I v letošním roce byl uspořádán Dětský den na kopci. Akce se konala 11.7.2009 za podpory Skupiny ČEZ a Rokytná - ekologického regionu, pod patronací obce Výčapy.

My jsme se sešli ráno v 8:30 hod., abychom postavili stany, altánky, lešení pro sjezd na laně, nachystali soutěže, tombolu, občerstvení a další potřebné věci. Někteří už tam zůstali až do druhého dne, jiní si zaběhli domů alespoň na oběd, aby už před jednou hodinou byli připraveni na svých stanovištích a pracovištích.

První účastníci se úderem 13 té začali trousit. U vstupu obdrželo každé dítě lístek na tombolu, kterou si všichni spěchali nejprve vyzvednout, pak teprve je zajímaly ostatní atrakce. V tombole bylo připraveno 222 cen. Dle rozdaných lístků bylo na kopci 197 dětí. Na všechny zde čekala spousta soutěží - slalom s kotoučkem, namotávání autíčka na provázku, plnění kbelíku papírovými kolečky, chůze na chůdách, skákání v pytlích, chytání dřevěných rybiček, malování, srážení terče proudem vody nejstarší hasičskou stříkačkou, střelba ze vzduchovky, sjezd na laně a především atrakce, které byly permanentně obsazené - dva skákací hrady, nafukovací skluzavka a dvě trampolíny.Pěkné ceny čekaly na děti také u starosty obce, kde každý mohl předvést své pěvecké umění. Po prvotním ostychu se nakonec několik zájemců našlo.Také Pavlína Šárková se svým caraoke k nám opět zavítala a přítomným divákům předvedla své umění.

Kolem 15 té hodiny přijeli policisté dětem, ale i dospělým předvést ukázky výcviku svých psů.

Od 16 hod. už k tanci a poslechu hrála hudba Jaroslav Švarc a Majka Fialová, kteří své vystoupení ukončili úderem jedenácté hodiny večerní. Tancovali děti, rodiče i prarodiče a bylo veselo.

Po celý den byla limonáda zdarma, ti jenž dali přednost pivu si jej museli zaplatit. Kromě toho byla k občerstvení podávána uzená cigára a langoše. V noci došlo i na topinky.

Ještě před setměním si zájemci o spaní ve stanech na kopci, postavili svoje příbytky. Během chvilky vyrostlo na různých místech celkem 15 stanů. Ke spaní byly posloužity i dva automobily, čtyři lidé se uložili na podiu, starosta Sokola se svojí ženou spali pod širákem a devět lidí využilo ke spánku mysliveckou chatu.

Po setmění přišly opět na řadu svítící tyčinky od Jaroslava Dvořáčka.

Zábava panovala ještě dlouho po odjezdu hudby a poslední dva vytrvalci se KONEČNĚ uložili ke spánku kolem 04:30 hod.

V 6:30 už byl ovšem vyhlášen budíček,takže někteří toho opravdu moc nenaspali. K snídani byl opět čaj, buchty a letos na přilepšenou i chleba ve vajíčku.

Příležitosti se po ránu proběhnout kupodivu využilo kromě dětí celkem i dost dospěláků. Pak už jen všechno sbalit, uklidit a odvozit a domů do hajan.