Letošní výlet do Chvalovic na turnaj ,,O pohár starosty obce" byl poněkud rozpačitý, klidný, neveselý.

Začalo to už příchodem na zastávku, kde nás nevítal v autobuse pan Man, ale jiný řidič. Pan Man měl v noci jisté zdravotní obtíže a místo Chvalovic trávil čas v třebíčské nemocnici. Ne, že by náhradní řidič byl nějakým způsobem špatný, to vůbec ne! Dokonce i kruháč ve Znojmě s námi při zpáteční cestě 1x objel, ale JARDA, JE PROSTĚ JARDA! Odjezd byl 25.7.2009 v 11:00 hod z autobusové zastávky. Jelikož se současně konal fotbalový turnaj na Slovensku, kterého se jeli zúčastnit naši starší páni, tak nebyl autobus ani plně obsazen a už vůbec nebylo třeba dávat do uličky židle, tak jako v loňském roce. Dokonce ani předvoj letos do Chvalovic nevyrazil.Ve zmíněném čase jsme tedy nastoupili do autobusu a vydali se směr Znojmo.

V losování nám připadl první zápas s místními Chvalovicemi, který začínal ve 13:00 hod.Ten jsme prohráli a tudiž nám bylo jasné, že bojujeme opět o naše příčky.

CHVALOVICE - VÝČAPY  1:0

V dalším zápase se utkal Šatov a Hatě a už i v tomto momentu bylo zřejmé,že dnešní turnaj bude mít oproti těm předchozím trošku jiný průběh. Šatov, který si asi po 2 roky odvážel putovní pohár a tedy 1. místo, tentokrát prohrál a hned v dalším zápase bojoval s našimi o třetí místo.

ŠATOV - HATĚ  0:2

Tady jsme ovšem začali lépe my. Nejprve se trefil Jakub Jeleček a pak krásně vymetl Macík šibenici z přímáku. V druhém poločase se však utkání začalo otáčet, až se úplně srovnalo. Po 70 minutách byl stav 2:2 a na řadu přišly penalty.

VÝČAPY - ŠATOV  2:2

Na tento nevděčný a nelehký úkol byli nominováni: JAN MACHOVEC, JAKUB JELEČEK,JAN JONÁŠ, JOSEF ŠIMEČEK A JIŘÍ JONÁŠ. Všem našim se podařilo penalty proměnit, protihráči se jednou netrefili. Šatov tedy klesl na poslední místo a my jsme po několika letech vystoupali o příčku výš.

I poslední rozhodující zápas skončil nerozhodně 1:1, tudíž i tady panovalo napětí ještě o trošku déle.Po sérii pěti penalt byl stav 5:5, rozřešení přišlo až po dalším pokusu.Vítězem celého turnaje se v letošním roce staly domácí CHVALOVICE.

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ: 1. CHVALOVICE

2. HATĚ

3. VÝČAPY

4. ŠATOV

Po ukončení turnaje se pokračovalo avízovanou taneční zábavou. Taneční parket opět jako první ovládly Výčapy, i když jim to letos trvalo trochu déle a bohužel jen starší osazenstvo autobusu - tedy diváci a fanoušci. Omladina se evidentně nebavila vůbec, což byl také důvod k tomu, že se v 10 hod.mělo odjíždět domů. Nakonec se odjezd protáhl do 11,ale mladí už netrpělivě seděli v autobuse. Nejde vůbec jen o to, že jsme jeli domů, ale celkově od samotného odjezdu z Výčap až po návrat domů, nepanovala na naší straně žádná nálada, radost a nic podobného.

Takže pokud by se se zlepšujícím umístěním měla zhoršovat či úplně vytrácet nálada, kterou jsme u místních už bezesporu známí, tak to ať si tam raději jezdíme pro poslední místo!  TO JSME ZATÍM VŽDYCKY DOKÁZALI PATŘIČNĚ OSLAVIT.!!!!!!