Stejně jako v loňském roce se i letos konal turnaj ČOS  ve fotbale starších žáků ve dnech 27.10. a 28.10.2008 tentokrát v Blížkovicích.

Ano správně, starších žáků!! Účast na tomto turnaji pro nás byla tedy spíše formální, neboť jak fotbaloví fanoušci jistě ví,pro nedostatek hráčů jsme byli nuceni soutěž starších žáků zrušit a v letošním roce bojujeme v soutěži žáků mladších.

Přesto jsme se turnaje jeli zúčastnit a myslím,že vzhledem ke značnému věkovému rozdílu si kluci vedli úspěšně.

Prohráli sice všechny zápasy a v konečném pořadí si odváželi 6. místo,ale myslím,že bojovali statečně a v rámci svých možností. Vzpomeneme-li na loňský turnaj v Košťanech,kterého se zúčastnili tehdy opravdu starší žáci,tak v konečném pořadí jsme si přivezli pohár rovněž za 6. místo.

Také rozlosování bylo pro náš tým hodně podobné tomu loňskému. V prvním hracím dni nás čekalo sehrání prvního, prostředního a až posledního zápasu. Museli jsme tedy na hřišti v Blížkovicích vydržet celý den a to ne zrovna v příjemném počasí.

V pondělí 27.10.2008 probíhal program následovně:

8:30 hod.  BLÍŽKOVICE    -   VÝČAPY                     9:0

9:20 hod.  KOŠŤANY        -   BORŠOV                    1:2

10:15 - 10:30 hod     slavnostní zahájení

11:15hod.   TROUBELICE    -  BEDŘICHOV              1:3

12:00hod.  BLÍŽKOVICE     - BORŠOV                    3:1

13:00hod.  VÝČAPY             - BEDŘICHOV              0:5

14:00hod.  BLÍŽKOVICE     - KOŠŤANY                 7:0

15:00hod.  VÝČAPY             - TROUBELICE             0:3

Jelikož s přibývajícím časem a počtem odehraných zápasů se výsledky našich proher snižovaly, stoupala naše naděje získat příští den třeba alespoň 1 bod. Nestalo se tak.

Úterý 28.10.2008:

8:30 hod.  TROUBELICE      -  BORŠOV                  4:0

9:30 hod.  VÝČAPY               -  KOŠŤANY               0:1

10:30hod.  BEDŘICHOV        -  BORŠOV                 3:0

11:30hod.   BLÍŽKOVICE       - TROUBELICE          4:0

12:30hod.  BEDŘICHOV        -  KOŠŤANY              6:0

13:30hod.  VÝČAPY               -  BORŠOV                 0:6

14:30hod.  BLÍŽKOVICE       -  BEDŘICHOV           1:0

15:20        vyhlášení výsledků a končení turnaje v kopané

I přes tyto výsledky si myslím, že spokojenost s herním projevem výčapských by být mohla.

Rozhodně je nutné podotknout,že nám možná z této mladé generace rostou brankařské talenty. Stejně jako  v loňském roce jsme si totiž i letos odváželi titul nejlepšího brankaře do Výčap. Letošním vyznamenaným se stal

Jiří Trojan. Nejlepším hráčem celého týmu byl vyhlášen

Matěj Semerád.

POŘADÍ: 1. místo BLÍŽKOVICE

2. místo BEDŘICHOV

3. místo TROUBELICE

4. místo BORŠOV

5. místo KOŠŤANY

6. místo VÝČAPY

Klukům za jejich výkon děkujeme a v příštím roce se doufejme do účasti opět probojujeme a pokusíme se posunout alespoň o příčku výš.